Par. 21, odst .13 totiž nehovoří o odejmutí průkazu způsobilosti, ale o jeho zadržení. A následně je v odst.14 uvedeno že po zadržení „koná příslušný dopravní úřad řízení o odejmutí průkazu, v němž ho odejmout musí, ale nemusí, a v takovém případě ho vrátí..
Zajímavé je rovněž to, že onen odst. 13 začíná slovy ") Kontrolní orgán je oprávněn zadržet průkaz z důvodů "poškození cestujícího na ceně“ (dokonce), „nevydání cestujícímu dokladu o zaplacení jízdného“ .. Tedy, nikoliv na základě stížnosti či reklamace cestujícího ale nějak samosebů, patrně čtením myšlenek…Možná že se to dá chápat tak, že par.13 opravdu hovoří jen a jen o kontrole, při které kontrolní úřad simuluje pozici cestujícího…
ten soud tak skutečně judikoval, at se nám (či taxikářům) to líbí či nikoliv…
jinak dle vašeho výkladu, pokud to chápu dobře, by se nikdo reálně nedomohl postihu taxikáře šidícího na ceně či nevydávajícím žádný či chybný doklad…to je uplně proti smyslu zákona a ochrany spotřebitele (zkotvené i evropském právu) …pokud narážíte na to, že to zákonodárce mohl tehdy lépe (přesněji) zatextovat do předmětného zákona, tak snad máte pravdu…ale takových předpisů je mnoho…