Hlavní navigace

Názor k článku Penzijní fondy dnes umí divy, tati od anonym - A já zase myslel, že se jedná o...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2008 12:30

  anonymní
  A já zase myslel, že se jedná o propagaci Penzijního fondu České spořitelny, když tam je i tabulka s variantami zázraků.

  Jinak samozřejmě fondy zhodnocují, ale inflace také ukrajuje. Takže nula od nuly pojde. Spořím-li se dnes pětistovku, za 20 let z ní bude možná tisícovka, ale co si koupím za těch 20 let za tu tisícovku, Možná méně než dnes za tu pětistovku. Čili ta pětistovka alias tisícovka mne za 20 let příliš nepomůže. To bych si musel dnes ukládat třeba 5 tisíc měsíčně, aby z nich po 20ti letech něco zbylo, ale kdo na těch 5 tisíc měsíčně má?
  Nehledě na to, že nemám nikde záruku, že i přes státní dohled fondy někdo v rámci benevolentních zákonů a soukromého podnikání "legálně" nevybere (nechci říci rozkrade či vytuneluje).

  A až nastanou hromadné výplaty penzí, nezjistí se, že fondy na výplaty nemají? Dnes, kdy k hromadným výplatám ještě nedochází, má řada fondů problémy dosáhnout nějakého zhodnocení - příspěvky zatím příbývají, ale až bude nutno i vyplácet ... obávám se, že klidně může nastat situace jako dnes, kdy méně přtéká a více odtéká - pak zas bude muset nastoupit stát s výpomocí nebo se něco zredukuje či opět prodlouží délka věku odchodu do důchodu..
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).