Hlavní navigace

Názor k článku Oddlužení: Výhra dlužníka nebo okradení věřitele podle zákona? od Jarmila - „Oddlužení – lidově nazývané osobní bankrot, může zachránit dlužníkův...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 9. 6. 2010 11:29

  Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

  „Oddlužení – lidově nazývané osobní bankrot, může zachránit dlužníkův majetek před exekucí…“
  Jsme v Čechách. Dlužník nezachrání vůbec nic a bude na sociálních dávkách, podporách a v Armádě spásy až do konce života. Jeho děti skončí v děcáku (na jejich výživu nebude mít peníze), manželka pod mostem. Většinu dluhů nemusí tvořit samotný dluh, ale doslova lichvářské úroky. Navíc za žádost na podání insolvenčního návrhu se platí poplatek (50.000,– Kč). Jak jsem měla možnost sledovat v přímém přenosu konkurs FO, tak si nedělám iluze ani o insolvenčním řízení pro FO. Nehledě na to, že stát mu vypálí takové penále, na které mu pak dá exekuci, takže po oddlužení navíc nesežene práci. Kdo by stál o administrativu nejrůznější srážek? Vlastní ŽL bude pro dotyčného celoživotní utopií.
  Velmi ráda bych se mýlila, ale zkušenosti mluví o opaku.
  PS: pro rejpaly: už jsem si soukromě střihla i privátní exkurzi do Armády spásy a měla jsem možnost mluvit jak se zaměstnanci, tak s klienty. Máte dojem, že prodejem Nového prostoru se vrátí zpět do společnosti?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).