Hlavní navigace

Názor k článku Od ledna 2019 se zvyšuje odškodnění za pracovní úrazy. Jak a o kolik? od B1895 - Dobrý den, Dotazem na vyplácení renty. Přečetla jsem několik článků...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2019 11:35

  B1895 (neregistrovaný) ---.silesnet.net

  Dobrý den,
  Dotazem na vyplácení renty.
  Přečetla jsem několik článků na internetu ohledně renty, konkrétně i článek na měšec.cz a doposud mi není jasné jak se renta vyplácí. Já osobně pobírám rentu, kterou mi vyplácí kooperativa. Byla mi uznána nemoc z povolání 15.2.2017 a vznik nároku na vyplácení od 10.1.2018 a dodnes mi nikdo neřekl jak a z čeho se vypočítává. Navíc kde jsem byla zaměstnaná, z důvodu nemoci z povolání, neměli pro mě další uplatnění, takže se mnou rozvázali pracovní poměr. Vše v pořádku, až do doby kdy jsem začala pracovat jinde na poloviční úvazek. Po několika měsících, jsem dostala opět výpověď, dohodou, firma přecházela pod jinou a kooperativa na to reagovala s tím, že mám tzv. stop výdělek, že jsem nebyla propuštěna z důvodu nemoci z povolání. Proto se na Vás obracím se žádostí, zda mi můžete objasnit, nebo přiblížit, jak a z čeho se vyvozuje a následně renta vyplácí a za jakých podmínek mohu pracovat, aniž bych komukoli škodila?
  Nyní jsem na úřadu práce a mám nabídku práce opět na zkrácený úvazek, jen nevím jakou smlouvu mám akceptovat, abych si neuškodila.

  Děkuji za odpověď s pozdravem Niemcová Bohdana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).