Hlavní navigace

Názory k článku Od ledna 2019 se zvyšuje odškodnění za pracovní úrazy. Jak a o kolik?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 12. 2018 20:17

  Jarda. (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dle mého názoru jsou lidé na rentách za pracovní úrazy státem pořádně oškubáváni.Po pracovním úraze zaviněném jiným pracovníkem mi bylo řečeno,že mi příjem nepoklesne a budu mít nadále v průměru stejně jako bývalí kolegové ve strojírenství.Musel jsem si najít jinou práci,byl mi přiznán invalidní důchod I.stupně a takzvaná renta.Potud všechno v pořádku.Jenže platy kolegů strojařů stoupají ročně o 10 procent a více,zvyšování mé renty podstatně zaostává od ledna 2019 pouze o 3,4 procenta.Takže ten slib,že mi příjem nepoklesne se neplní.Nevím,jestli toto již není zralé na nějakou stížnost?

 • 14. 1. 2019 22:01

  Ulrich (neregistrovaný) ---.matrigo.net

  Těžký pracovní úraz s vážnými trvalými následky jsem měl na začátku roku 2001, kdy jsem měl hrubou mzdu 17670 Kč. To bylo téměř 123 % tehdejší průměrné hrubé mzdy, která podle ČSÚ byla 14378 Kč. Valorizacemi se moje hrubá mzda navýšila na 26260 Kč pro rok 2018. Ovšem v tomto roce ČSÚ uváděla průměrnou hrubou mzdu 31 516 Kč. Takže moje hrubá mzda, do které je mi náhrada ztráty na výdělku dopočítávána,, je jen 83 % průměru. Tím pádem se můj měsíční příjem valorizacemi reálně snížil o 40 %. A tomu se říká náhrada za ztrátu na výdělku? Opravdovým výsměchem pak byla valorizace o 40 Kč pro rok 2016. Není se ale čemu divit, když tento stát vedou psychopaté, kteří si myslí, že ostatní jsou tak hloupí, jak oni jsou chytří. Přitom sami (na rozdíl od těch, co v tomto státě opravdu vytvářejí hodnoty) ve skutečnosti neumí vůbec nic. Ale tohle nic si nechají od těch ostatních pořádně zaplatit.

 • 5. 2. 2019 15:08

  M (neregistrovaný) 185.73.109.---

  Dobrý den, ano vy máte pravdu, škubou nás ! Nikdy už nebudu mít výdělek své pozice před úrazem, ženy si tam už vydělávají o 1500 víc než je moje renta s invalidním důchodem dohromady. Je to taková levárna, člověk si udělá úraz je invalidní a myslí si, že když nám zvýší v průměru o 500 jaký je to balík !! Ne, to se zvednou ceny na všem a zase škubou a škubou , nejlepší by bylo odejít z této země, která své občany jenom škube z peněz !

 • 29. 12. 2018 13:43

  Alja (neregistrovaný) 89.203.136.---

  Pobiram rentu 20let,vyplácí mě jí pojišťovna, částku stanovil soud.Za celou dobu mě valorizována nebyla a tak by mě zajímalo proč ne, ale nikde se to nedovite.Auto­maticka valorizace je lež.

 • 22. 1. 2019 19:59

  Tibor Krištóf (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dobrý den, všichni kteří trpíte nemocí z povolání nebo pracovním úrazem, to jak je postaven zákon vůči nám je to nemorální a proti selskému rozumu, jelikož zákon je zastaralí a lidi kteří trpí nemocí z povolání jsou šikanování a jsou vyčlenění z normálních životů .Třeba já jsem utrpěl nemoc z povolání a v roce 2015, rok jsem byl na nemocenské po roce jsem si našel práci jelikož jsem nechtěl být doma snažil jsem se, ale udělal jsem špatně a to jen proto, že nikdo nám neřekne jak to je ze zákona nebo jaké má pojišťovna podmínky. Třeba byl jsem zaměstnán měl jsem práci na 4 hodiny jelikož na delší dobu nemohu pracovat můj příjem byl 8.100 kč na měsíc pak jsem skončil můj stav se zhoršil , průměr z práce byl 7.900 kč to bylo v roce 2016 , pak jsem byl na úřadě práce , ted jsem si našel práci s platem 6 .100 kč na 4 hodiny , ale pořád mi pojišťovna odečítá z renty 7.900 kč a to protože jsem si byl schopen vydělat víc mám strop výdělek , je to vůbec možný? Proč neberou v potaz reálný plat který máme , proto je špatný to, že není jednoduchý se zaměstnat ani z tohoto důvodů musíme přemýšlet zda jít do práce nebo ne, jelikož pak jste na tom hůř.
  Všude berou poslední průměr kdy se evidujete na úřad práce , ale pojišťovna ne , tak já ted nemohu jít do práce a vydělat si třeba 9.000 kč protože kdyby jsem tak skončil , tak by to šlo semnou a jen bych si pohoršil.
  Musíme se bránit musíme už něco udělat podávat hromadné podněty na UMBUSMANKU A K SOUDUM jelikož jsme týrání a diskriminování a to je špatně nemůžeme si vydělat a jít s dobou jelikož to pojišťovna vezme z renty , je zákon zastaralý a je třeba s tím něco udělat . Proto vás žádám všechny aby jsme se spojili a podali hromadné podněty a to je petici a poslat to AMBUSMANCE. Navrhuji napsat to a podepsat to všemi kteří trpí nemocí z povolání .

  Nebo soudem to řešit a to najmout advokáta který bude dobrý a náklady spolu uhradit , musíme udělat něco proto.

  Děkuji Vám a pokud by se někdo našel prosím kontaktujte mě na postatibor@sez­nam.cz
  pokud se najdou dostatečný počet kteří by toho šli tak se spojíme a budeme to řešit na fb je moje stránka lide s nemoci z povolání připojte se.

 • 5. 3. 2019 11:35

  B1895 (neregistrovaný) ---.silesnet.net

  Dobrý den,
  Dotazem na vyplácení renty.
  Přečetla jsem několik článků na internetu ohledně renty, konkrétně i článek na měšec.cz a doposud mi není jasné jak se renta vyplácí. Já osobně pobírám rentu, kterou mi vyplácí kooperativa. Byla mi uznána nemoc z povolání 15.2.2017 a vznik nároku na vyplácení od 10.1.2018 a dodnes mi nikdo neřekl jak a z čeho se vypočítává. Navíc kde jsem byla zaměstnaná, z důvodu nemoci z povolání, neměli pro mě další uplatnění, takže se mnou rozvázali pracovní poměr. Vše v pořádku, až do doby kdy jsem začala pracovat jinde na poloviční úvazek. Po několika měsících, jsem dostala opět výpověď, dohodou, firma přecházela pod jinou a kooperativa na to reagovala s tím, že mám tzv. stop výdělek, že jsem nebyla propuštěna z důvodu nemoci z povolání. Proto se na Vás obracím se žádostí, zda mi můžete objasnit, nebo přiblížit, jak a z čeho se vyvozuje a následně renta vyplácí a za jakých podmínek mohu pracovat, aniž bych komukoli škodila?
  Nyní jsem na úřadu práce a mám nabídku práce opět na zkrácený úvazek, jen nevím jakou smlouvu mám akceptovat, abych si neuškodila.

  Děkuji za odpověď s pozdravem Niemcová Bohdana

 • 9. 4. 2019 8:31

  Zdena (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Dobrý den
  Potřebovala by jsem také ohledně renty poradit. po pracovním úraze jsem skončila na pracovním úřadě kde jsem pobírala tehdy větší rentu než mám teď ,zvláštní je že přestože se snažím pracovat alespoň za minimální mzdu ,renta se mi stále snižuje .minimální mzda od státu rosteale, ale renta o proti roku 2010 kdy jsem nastoupila na pracovní úraz a následně do zaměstnání se mi stále snižuje. Tehdy jsem pobírala rentu okolo 14 tisíc a nyní je má renta 10300 Může mi to prosím vás někdo vysvětlit když pracuji za minimální mzdu která tedy roste ,ale podle mě tudíž roste i průměrný výdělek v mém bývalém zaměstnání Podle mě by měla tedy i růst renta Možná se pletu ale spíš ne děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).