Hlavní navigace

Ochlazení optimismu

Michal Přikryl

Dnešní obchodování na evropských trzích započalo mírným nárůstem v reakci na konec předchozího obchodního dne v USA a také na výsledky německého HDP, které dopadlo jako celek dle očekávání, ovšem skladba byla téměř na všech úrovních horší (pomohly jen domácí spotřeba a nižší dovozy).

Doba čtení: 1 minuta

 Mario Draghi, šéf ECB, zároveň chválil závazek ECB odkupovat dluhopisy ohrožených zemí. I přes lepší makrodata (IFO – Podnikatelské klima, současná situace a výhled na dalších 6 měsíců), která vyšla v 10:00, pozitivní nálada postupně začala opadat a během dopoledne se trhy začaly otáčet do červených čísel. Poklesy se zastavily až na minimálních úrovních z předchozího dne.

Z korporátních událostí ovlivnilo obchodování oznámení Morgan Stanley, že snižuje doporučení na australské akcie z equal na overweight.Tato informace se nejvíce projevila poklesem bankovních akcií.Akcie Procter & Gamble reagovaly růstem o 3,7 % na zvýšení doporučení od UBS z neutral na buy poté, co dosavadní CEO McDonald odchází do důchodu a na jeho místo nastoupí Lafley, který vedl P&G už v letech 2000 – 2009.Akcie ThyssenKrupp (+1,81%) reagují pozitivně na zvýšení doporučení od HSBC na overweight z neutral.

V závěru obchodního dne německý index DAX začal část svých ztrát umazávat a pohybuje se okolo hodnoty 8.310 b. (-0,5 %). Eurostoxx50 – 2.763 b. (-0,5 %), CAC 40 – 3.954 (-0,33 %), FTSE 100 – 6.660 (-0,55 %).

Našli jste v článku chybu?