Vlákno názorů k článku Nový osobní bankrot: přístupný všem, pro některé ale na 7 let od Chatař - Každý dluh má 2 strany, dlužníka a věřitele....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 10. 2016 16:00

    Chatař (neregistrovaný)

    Každý dluh má 2 strany, dlužníka a věřitele. Pokud opět již po několikáté zmírní stát pravidla pro dlužníky , bude to na opět již po několikáté na úkor věřitelů. Bohužel tato společnost považuje dlužníky za chudáky a zatím jde ve většíně případů o vychytralé zloděje.

  • 21. 10. 2016 18:55

    Věřitelé mají nést také riziko (neregistrovaný)

    Věřitelé - zejména různí podnikatelé s půjčkami - se naučili půjčovat peníze lidem, o kterých je jasné, že splatit nemohou. Není důvod, proč by věřitel neměl nést přiměřené riziko asi tak, jako ho nese pekař, obchodník či další ve svém podnikání. Nehledě na to, že stát investuje za takového věřitele poměrně značné částky, aby jim zajistil vrácení peněz. Nehledě na to, že pokud takový podnikavý věřitel udělá z dlužníka bezdomovce, platíme mu sociální dávky my všichni z daní, abychom člověka, který by se jinak uživil - udrželi při holém životě, protože o vše přijde.

    Zkrátka každá činnost má nést přiměřené riziko, ať už je to půjčování peněz nebo dlužení. Momentálně málokde v demokratickém státě najdete situaci, kdy za 100 Kč dluhu platí dlužník klidně 40 000 Kč včetně všech nákladů a odměn. Proto je třeba vychýlit situaci nevýhodnější směrem k věřitelům a výhodněji směrem k dlužníkům.

    Je to správné. Nikdy jsem nic nedlužil, ale věřitel by svá rizika nést měl - a měl by občas o peníze přijít. Pokud chtějí půjčovat komukoli s jakýmkoli rizikem - pak by měli nějaké riziko nést. Každé podnikání je riziko zisku či ztráty, věřitelů nevyjímaje.

  • 24. 10. 2016 7:55

    Pavel (neregistrovaný)

    Vy nějak zapomínáte, že nejen půjčkami vzniká dluh. Nebo si myslite, že jako zodpovědný věřitel si máte lépe vybírat, kdo vám vykrade byt či nabourá auto?

  • 24. 10. 2016 8:16

    * (neregistrovaný)

    Ty nějak zapomínáš, že osobní bankrot neznamená "plošné" odpuštění dluhů.
    No a z těch dvou příkladů, co jsi uvedl, povinné ručení je POVINNÉ, a ti co ho přesto nemají, do toho je tu kancelář pojistitelů, která škodu zaplatí, a po viníkovi vymáhá. Co se týče vykradeného bytu, není-li z čeho škodu zaplatit, velmi pochybuji, že by soud svolil k oddlužení takového člověka.

  • 24. 10. 2016 9:34

    L. (neregistrovaný)

    Víte, to máte tak. Někteří lidé jsou prostě jednodušší a chápou svět jen černobíle. Dlužníky v exekuci vidí jako chudáčky co si s nejlepším úmyslem půjčili a chtěli splatit, ale jen a pouze kvůli intrikám zlých věřitelů svůj dluh nesplatil.

    Stejně tak si myslí, že když vás někdo nabourá, tak to zaplatí pojišťovna a nedokáží do svého mozečku vměstnat variantu, že vás může někdo nabourat něčím, co povinné ručení mít nemusí. A že samozřejmě existuje i spousta dalších variant, jak se můžete stát nedobrovolně věřitelem a stále jen dokola opakují mantru "Tak si máte líp vybírat komu půjčite!".

    Ale nelze se na ně za to zlobit, prostě někomu Bůh nadělil a někomu ne.

  • 24. 10. 2016 9:39

    * (neregistrovaný)

    Takže ještě jednou pro složitější lidi, kterým Bůh nadělil opravdu hodně:
    "osobní bankrot neznamená "plošné" odpuštění dluhů"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).