Hlavní navigace

Názory k článku Nově téměř 700 tisíc pro pozůstalé při úmrtí vlivem pracovního úrazu. Vyšší je i náhrada za pohřeb

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2020 7:52

  Victor z Ovieda

  Tak to jsou pro mě nové zprávy.Do teť jsem si myslel,neboť jsem se o to nezajímal,že již nyní se odškodnění za úmrtí vlivem prac. úrazu nebo nemoci z povolání pohybuje zhruba mezi milionem či dvouma miliony Kč a nyní je tady humbuk kvůli 700 000 Kč.
  A u těch nemocí z povolání se pozůstalí dozvědí,že zemřelý měl chorobu z povolání až po pitvě a měl tedy dlouhé roky brát rentu,ovšem zemřel na něco jiného,ale tu rentu brát měl.Posudkoví lékaři jsou totiž při neuznávání nemocí z povolání hmotně zainteresováni,aby je nepřiznávali.Jak bylo na rovinu řečeno již před delší dobou jedním posudkovým lékařem pro horníky při jejich vyřazování z dolu: "Hoši já vím,že by teoreticky každý druhý z vás měl správně dostat rentu,ale jak by k tomu šachta a posléze stát přišli?My máme povolena jen určitá procenta a víc ani rana."To samé je s posudkovými lékaři všech pojišťoven.Ti z člověka po jakémkoliv úraze udělají hned pomalu zdravého.A tak se u nás léčí.
  To jsem odbočil s těmi rentami od tématu odškodnění.Pardon.

  23. 12. 2020, 07:53 editováno autorem komentáře

 • 23. 12. 2020 14:16

  bez přezdívky

  No, "sorry jako", jak říká pan premiér (jehož voličem nejsem). Mně to přijde postavené celé na hlavu, jak podle ZP, tak OZ.
  Čím má člověk více pozůstalých, tím je cennější? - To jako fakt? A to jako proč?
  Osamělý pracant, třeba vývojář, který přináší zisk firmě i společnosti, ale tudíž, protože je odevzdaný své práci a na nic jiného, třeba rodinu, nemá čas, tak bez dětí, již bez rodičů, nic stát zaměstnavatele resp. pojišťovnu nebude... (když zemře při nějakém pokusu, zkoušce).
  Ale nýmand, co skoro nic nedělal, leda tak zametal na dvorku, vyjde na miliony - manželka, 10 dětí, a další příbuzní.
  Měla by se stanovit cena lidského života. Já s tím nesouhlasím, ale dnes se vše přepočítává na peníze. - Proč o ceně lidského života rozhoduje počet příbuzných (tzv. pozůstalých)? - Což třeba vycházet ze mzdy či platu toho zemřelého?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).