Hlavní navigace

Nové kreditky Raiffeisenbank ušetří tisícovky měsíčně, musíte je ale používat

8. 10. 2012
Doba čtení: 10 minut

Sdílet

Zapomeňte na staré kreditní karty Raiffeisenbank. Nové umějí víc a umí výrazně šetřit. Budou od vás ale vyžadovat aktivní spolupráci.

Dnešním dnem Raiffeisenbank začala oficiálně prodávat nové kreditní karty. Připomeňme si, že do září 2012 byly v nabídce hlavně karty Visa s věrnostním programem Exclusive, jehož prostřednictvím sbíráte body a ty měníte za poukázky u obchodníků, příp. jako cashback přímo na kartu. Raiffeisenbank prodávala i kreditní kartu Billa pro členy Billa Clubu (tu jí přebrala Citibank se Citi BILLA kreditní kartou). Skončila i nabídka kreditních karet Animal Life s obrázky zvířat, cobrandová karta s United Auto, základní kreditka Visa Extra či karta pro afluentní klientelu Premium Banking.

Jinými slovy, kreditní karty Visa v nabídce Raiffeisenbank už budou hrát jen druhé housle v podobě několika karet určených pro konkrétní skupinu klientů a hlavní nabídku obsadily kreditní karty s logem MasterCard.

Srovnávač kreditních karet. Porovnejte si všechny kreditky Raiffeisenbank najednou.

Současná nabídka kreditních karet Raiffeisenbank

 1. EASY karta (MasterCard)
 2. STYLE karta (MasterCard)
 3. DE LUXE karta (MasterCard)
 4. Vodafone kreditní karta (MasterCard)
 5. Visa RSTS Exclusive se Specialistou
 6. Visa Generali
 7. Visa OVB
 8. Visa Gold

Snadná, stylová a luxusní

Hlavní nabídka Rajfky cílí na tři nové kreditní karty. Základní Easy karta, v překladu Jednoduchá karta, je určena pro masovou klientelu. Kreditka s názvem Style karta chce přilákat střední afluetní klientelu, tj. lidi s příjmem řádově nad 30 000 Kč měsíčně. A kreditka De Luxe míří na top klientelu, resp. na ty, co chtějí jednu kartu s maximem služeb v ceně.

Easy karta – bez poplatku a se slevovým programem

Základní Easy karta s logem MasterCard vás nebude stát ani korunu, pokud ji budete využívat v rámci bezúročného období. Dostanete k ní slevový program Sphere a pojištění prodloužené záruky (podrobný rozbor pojištění je níže v boxu). Maximální bezúročné období je 45 dnů. Absence poplatků je vykoupena úrokovou sazbou, která je 22,56 % p. a. pro bezhotovostní platby a 30 % p. a. pro výběry hotovosti. Karta je ve třech designech: pro ženy, pro muže a univerzální. Na dodatkovou kartu ale zapomeňte, není.


Raiffeisenbank

Pánský design


Raiffeisenbank

Dámský design


Raiffeisenbank

Univerzální design

Style karta – ušetří 5292 Kč ročně a nabídne více pojištění

Kreditní karta Style, určená pro středněpříjmovou klientelu, nese logo MasterCard World. Už to vás posune do vyšší skupiny klientů a můžete využívat věrnostní program MasterCard Elite určený pro držitele prestižních karet. Do konce roku 2012 tak máte bez poplatku vstup do salónku letiště Václava Havla, poté za zvýhodněnou cenu. Bezúročné období se prodlužuje o pět dnů na 50 dnů. Oproti Easy kartě má karta Style nižší úrokovou sazbu, ta je 17 % p. a. pro bezhovovostní platby a 22,56 % p. a. pro výběry hotovosti. Karta je ve třech designech: pro ženy, pro muže a univerzální.

V ceně karty je pojištění prodloužené záruky, pojištění osobních věcí a zneužití karty, garance nejnižší ceny a ochrana nákupu.

Šetřílky ale zaujme i cashback, který karta nabízí. Za platbu kartou dostanete zpět 1 % z částky na konci vyúčtování, ale pokud za účetní období utratíte více jak 10 000 Kč, banka vám vrátí 2 %, max. 500 Kč. Od toho je potřeba odečíst měsíční poplatek 59 Kč. Pomyslnou pětistovku tak získáte při měsíční útratě 25 000 Kč, což pro rodinu žijící v dosahu nákupních center není tak velký problém.

Máte-li zálusk na dodatkovou kartu, můžete jich mít neomezeně, ale za každou platíte stejně jako za hlavní, tj. 59 Kč měsíčně. Výhodou tak je jen to, že vám pomůže rychleji vytvořit obrat, ale o její poplatek budete mít menší cashback.


Raiffeisenbank

Pánský design


Raiffeisenbank

Dámský design


Raiffeisenbank

Univerzální design

De Luxe karta – ušetří 11 292 Kč ročně a zajistí pomoc s autem až ke korejským hranicím

Karta pro náročné klienty s názvem De Luxe karta je opět vydaná pod značkou MasterCard World a má zlatou barvu (nejde však o kartu Gold). Platí pro ni služby popsané u karty Style a navíc pojištění autoasistence od společnosti Europ Assistance. Cena zahrnuje:

 • Odtah vozidla a přeprava cestujících do 30 km.
 • Výměnu a opravu poškozené pneumatiky.
 • Zapůjčení náhradního vozu na 3 dny.
 • Nastartování a dobití autobaterie.
 • V případě nedostatku paliva jeho dovoz na místo.
 • Práci mechanika.

Asistence pro auto vám platí, pozor, na území států, které jsou součástí zelenokaretního systému. Když pomineme celou kontinentální Evropu, tak tato asistence platí i v Maroku, Tunisku, Íránu a v Rusku. Při troše fantazie tak můžete pojištění asistence bezplatně čerpat u pákistánských nebo severokorejských hranic.

S kartou De Luxe získáte cashback 1 % z měsíční bezhotovostní útraty. Pokud utratíte více jak 10 000 Kč za účetní období, odměna stoupá na 2 %, max. 1000 Kč. Standardní cena karty je 129 Kč měsíčně, ale pokud s ní zaplatíte min. 10 000 Kč za měsíc, poplatek klesá na 59 Kč měsíčně. Pomyslnou tisícovku měsíčně můžete dostat při útratě nad 50 000 Kč. Jen tato karta z portfolia karet Raiffeisenbank se může chlubit úrokovou sazbou 14,64 % p. a. pro bezhotovostní platby a 22,56 % p.a. pro výběry hotovosti. S výjimkou jiným směrem cílené kreditní karty ČS Premier Visa Infinite (9,90 % p. a.) tak jde po kreditní kartě Diners Club White (13,90 % p. a.) o druhou nejlépe úročenou kartu na trhu určenou pro širší veřejnost.

Držitele karty De Luxe láká Rajfka i na uzavřené prestižní akce, které budou přístupné jen pro aktivní klienty banky a držitele této karty, resp. klienty stejného segmentu.

Ke kartě De Luxe lze vydat dodatkové karty, ale opět za ně platíte stejný poplatek jako u karty hlavní. tj. 129 Kč měsíčně, pokud bude obrat menší než 10 000 Kč (tou dodatkovou kartou), anebo 59 Kč měsíčně, když obrat bude vyšší.


Raiffeisenbank

Univerzální design

Typ pojištění Max. plnění za poj. událost (Kč) Max. plnění za rok (Kč)
Pojištění prodloužené záruky 20 000 36 000
Garance nejnižší ceny 15 000 45 000
Pojištění zakoupených věcí 30 000 90 000
Pojištění zneužití karty a osobních věcí
– zneužití karty 96 hodin před blokací 4000 50 000
– zneužití karty s PIN kódem 96 hod před blokací 25000
– zneužití karty na internetu 96 hod. před blokací 4000
– ztráta/krádež klíčů 5 000
– ztráta/krádež dokladů 4 000
– ztráta/krádež tašky/aktovky/kabelky 3 000
– ztráta/krádež peněženky 2 000
– ztráta/krádež dioptrických brýlí 5 000
– ztráta/krádež mobilu/ tabletu + zneužití SIM 10 000 + 1 000
– přepadení u ATM – odcizení hotovosti 5 000

Pojištění prodloužené záruky

Vztahuje se na níže uvedené zboží v ceně od 1500 do 30 000 Kč. Musí být zakoupeno pro soukromé účely a na území České republiky.

Bílá technika – jde o elektrická zařízení používaná v interiéru pro běžný provoz domácnosti, např.: sporáky, pečicí a mikrovlnné trouby, varné desky, chladničky, mrazáky, pračky, sušičky či jejich kombinace, myčky, vysavače, mixéry, kuchyňské roboty, topidla, varné konvice, elektrické pánve, žehličky, zvlhčovače vzduchu, ventilátory, dále holicí a depilační strojky, žehličky na vlasy, vysoušeče vlasů apod.

Pojištění se však nevztahuje na hračky a světelné zdroje.

Černá technika – jde o elektronická zařízení audio, video a komunikační techniky, např.:
televizory vč. LCD a plazmových, AV receivery, DVD/CD/VHS rekordéry a přehrávače vč. blueray, radiopřijímače, AV sestavy, zesilovače a reproduktorové soustavy, videokamery, fotoaparáty, satelitní přijímače, multimediální stanice, zabezpečovací systémy, telefony vyjma mobilních, autorádia, vysílačky.

Pojištění se však nevztahuje na přenosné přístroje typu MP3/MP4, počítačovou techniku, herní konzole, kancelářskou elektroniku (kopírky, faxy, skenery, tiskárny aj.) a hudební nástroje.

Pojištění nejnižší ceny

Vztahuje na věci s minimální kupní cenou 500 Kč a minimální cenový rozdíl přesahující částku 300 Kč. Období nákupu je 20 po sobě následujících dnů počínaje dnem koupě. Limit plnění je 15 000 Kč na pojistnou událost a max. 45 000 Kč ročně.

Pojištění zakoupených věcí

Jde o pojištění pro případ náhlého a neočekávaného poškození / zničení případně odcizení nové zakoupené movité věci, ke kterému došlo do 20 dnů počínaje dnem nákupu. Pojištění se vztahuje na novou věc s kupní cenou minimálně Kč 500 a maximálně 30 000 Kč.

Pojištění zneužití karty a osobních věcí

Neoprávněné transakce s použitím PIN kódu – 25 000 Kč
Ostatní transakce – 4000 Kč (tj. zákonná spoluúčast)

Pojistitel: UNIQA pojišťovna

Pouze pro ty, co to s bankou myslí vážně

Cenová strategie Raiffeisenbank je průhledná. Základní karta je bez poplatku za vedení, ale nemůžete od ní čekat luxusní služby. I přesto vám nabídne více než jen dobrý pocit z bezúročného období. Srovnání s konkurencí: žádná konkurenční kreditka vám nenabídne slevový program v rozsahu Sphere a pojištění prodloužené záruky. Nejblíže je kreditní karta Citi Classic, ta je rovněž bez poplatku a s (chudším) věrnostním programem.

Karta Style už má ve svém segmentu dvě konkurence. Nejbližším konkurentem jsou kreditní karty Citibank, zvláště Citi LifeCiti Opuscard. Tyto dvě karty dávají cachback 2 %, max. 2000 Kč za účetní období a mají poplatek 50 Kč měsíčně. Dalším, ale už vzdálenějším konkurentem, jsou nové kreditní karty Odměna a World od České spořitelny. Umí stejné služby jako kreditky Raiffeisenbank, ale za méně výhod a více peněz. Kreditka MoneyCard Plus od GE Money Bank vyjde na 49 Kč měsíčně, nemá tolik služeb jako karta Raiffeisenbank, ale zase nemá strop u 1% cashbacku. Pro vyznavače země galského kohouta je možností ještě kreditní karta A-karta od Komerční banky, cashback však striktně jde na účet penzijního připojištění.

Karta De Luxe se vyplatí těm, kteří kartu používají pro každodenní nákupy (a dosáhnou na ni při skóringu). Tím jednak  vysoký poplatek 129 Kč klesne na 59 Kč měsíčně, a hlavně karta si na něj snadno vydělá a pak už jen šetří. A služby, co jsou v ceně karty, nejsou vůbec špatné. Pokud mírně poopravíte myšlení, že by karta měla sloužit jen k placení, zjistíte, že může jít o nástroj s komplexními službami vhodnými pro každý den. Nejbližším konkurentem jsou opět kreditní karty Citibank, za 50 Kč dávají bezkonkurenčně nejlepší cashback. Lze to vnímat i tak, že s kreditní kartou Citi Life lze ušetřit peníze a za ty si koupit další služby podle své chuti. Pro ty, co s kreditkou platí opravdu hodně, je v nabídce i MoneyCard Gold od GE Money Bank bez omezení cashbacku stropem. Ale tolik služeb, jako Rajfka, nenabídne.

Vyplatí se? Aktivním klientům ano

Nové kreditní karty Raiffeisenbank (konečně) motivují k pořízení i placení. Banka neriskuje, podmínky nastavila tak, aby byly vzájemně férové. Ti, kdo preferují cenu, mají dražší úroky. Kdo lepší kartu nechá ležet v šuplíku, zaplatí majlant. A ti, co berou Rajfku jako svoji hlavní banku a budou jejími kreditkami platit, banka zahrne dobře nastavenými službami, se kterými můžete ušetřit doslova každý den, tady není co vytknout. Navíc, s novým eKontem budou bez poplatku i nové kreditky, pokud budou jeho součástí. Parametry nového eKonta však zatím neznáme. Jen ty dodatkové karty se moc nepovedly, cena za ně je vysoká, proto si pořízení dodatkových karet rozmyslete. Nebyla by to Rajfka, aby šikovně neprodala i pomyslný nos mezi očima. Na jedné straně píše:

Podělte se o výhody kreditní karty.  Sjednejte dodatkovou kartu pro svoje blízké. Získejte neomezený počet dodatkových karet – jejich vydaní je zcela zdarma.

A má pravdu, jejich vydání je opravdu bez poplatku (zadarmo není nikdy nic). Nicméně jejich vedení nikoli… U konkurence je dostanete často jako součást hlavní karty, tedy bez poplatku. Pokud vás ale dodatkové karty nepálí, ty hlavní má dobré.

Porovnání kreditních karet Raiffeisenbank a vybrané konkurence
Služba RB RB RB Citi Citi ČS ČS Diners Club GE GE GE
Easy karta Style karta De Luxe karta Citi Classic Citi Life Odměna World DC White Money Card Gratis Money Card Plus Money Card Gold
Roční náklady (min.) 0 Kč 708 Kč (1. rok 0 Kč) 708 Kč 0 Kč 600 Kč 468 Kč 708 Kč 1490 Kč 0 Kč 588 Kč 1188 Kč
Roční náklady (max.) 0 Kč 708 Kč (1. rok 0 Kč) 1548 Kč 0 Kč 600 Kč 468 Kč 708 Kč 1490 Kč 0 Kč 588 Kč 1188 Kč
Odměna 0 Kč 1–2 %, max. 500 Kč 1–2 %, max. 1000 Kč 0 Kč 2 %, max. 2000 Kč 1 %, max. 350 Kč nebo Bonus program 1 %, max. 350 Kč nebo Bonus program
Body do
Clubu Rewards
0 Kč
1 %

1 %
Pojištění karty a osobních věcí 0 Kč 0 Kč 0 Kč 948 Kč ročně 948 Kč ročně 170 Kč ročně 0 Kč není 15 Kč 15 Kč 15 Kč
Slevový program Sphere Sphere Sphere VIP Citi Club Citi Club Sphere Sphere Diners Club Privileges není bene+ bene+
Prodloužená záruka 0 Kč 0 Kč 0 Kč není není 180 Kč ročně 180 Kč ročně není není není není
Běžný úrok pro bezhotovostní platby 22,56 % p. a. 17 % p. a. 14,64 % p. a. 23,99 % p. a. 23,99 % p. a. 23,88 % p. a. 23,88 % p. a. 13,90 % p. a. 23,88 % p. a. 22,68 % p. a. 21,48 % p. a.
Dodatková karta nelze 708 Kč ročně 708–1548 Kč ročně 0 Kč 0 Kč 0 Kč 0 Kč 750 Kč nelze 0 Kč 0 Kč

Líbí se vám nabídka nových kreditek Raiffeisenbank?

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).