Hlavní navigace

Nezaměstnaných Němců opět ubylo

31. 8. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Počet nezaměstnaných Němců se během srpna snížil o sedm tisíc, míra nezaměstnanosti zůstala na červencových 6,1 %. Drží se tak na nejnižší úrovni po znovusjednocení Německa.

Na německém trhu práce je patrný hlad po pracovní síle, a to navzdory poklesu podnikatelské důvěry v letním období, což souviselo s nejistotou po britském referendu. Potvrzuje se tak, že spotřeba domácností bude ve druhé polovině roku hlavním tahounem německé ekonomiky a vykryje tak výpadek v investiční aktivitě.

skoleni_29_6

Rostoucí zaměstnanost i mzdy se projevují ve vyšší ochotě německých domácností utrácet. To potvrdily ráno publikované maloobchodní tržby. Jejich červencový růst překonal veškerá očekávání.

Další měsíce ukáží, jak je německý trh připraven absorbovat uchazeče o práci z řad migrantů. Ti z loňského roku by se již postupně měli na trh práce v podzimních měsících dostávat. Otázkou zůstává, zda bude nabídka ze strany těchto uchazečů odpovídat poptávce. Každopádně v tuto chvíli se zdá, že německý trh páce by měl situaci zvládnout.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).