Hlavní navigace

Nezaměstnaných Němců opět ubylo

Autor: Shutterstock
Jan Vejmělek

Počet nezaměstnaných Němců se během srpna snížil o sedm tisíc, míra nezaměstnanosti zůstala na červencových 6,1 %. Drží se tak na nejnižší úrovni po znovusjednocení Německa.

Na německém trhu práce je patrný hlad po pracovní síle, a to navzdory poklesu podnikatelské důvěry v letním období, což souviselo s nejistotou po britském referendu. Potvrzuje se tak, že spotřeba domácností bude ve druhé polovině roku hlavním tahounem německé ekonomiky a vykryje tak výpadek v investiční aktivitě.

Rostoucí zaměstnanost i mzdy se projevují ve vyšší ochotě německých domácností utrácet. To potvrdily ráno publikované maloobchodní tržby. Jejich červencový růst překonal veškerá očekávání.

Další měsíce ukáží, jak je německý trh připraven absorbovat uchazeče o práci z řad migrantů. Ti z loňského roku by se již postupně měli na trh práce v podzimních měsících dostávat. Otázkou zůstává, zda bude nabídka ze strany těchto uchazečů odpovídat poptávce. Každopádně v tuto chvíli se zdá, že německý trh páce by měl situaci zvládnout.

Našli jste v článku chybu?