Hlavní navigace

Názory k článku Nezaměstnanost vs. zahraniční investoři

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 8. 2007 15:06

  jezevec (neregistrovaný)
  Nabídněte živnostníkům dotaci 200.000 na vytvoření jednoho pracovního místa - a vytvoří dvakrát tolik pracovních míst než nějaké montovny, které stejně zaměstnávají jen poláky a UKčka (případně slováky), a do deseti let se radši pohnou dál na východ než aby začly platit daně. Akorát že živnostník vytvoří pracovní místo každý jedno a nebude k tomu mít žádné další nároky na refundaci nákladů na rekvalifikaci a infrastrukturu.
 • 1. 9. 2007 0:28

  anonymní
  No oněch uváděných 6 % je aritmetický průměr. Je tam zahrnuta i Praha s 1 - 2 % i některé okresy na severu Moravy a Čech s 12 %. Zatímco v Praze asi nepracuje jen skutečně člověk absolutně nezaměstnatelný, v oněch okresech bude asi normální nezaměstnatelnost těchto lidí vyvolaná sekundárně, to jest člověk byl kdysi odněkud propuštěn a protože vzhledem ke svému vzdělání a praxi nenašel během půl roku, roku práci, stal se pro personalisty nezajímavý. Vytrhnout ty lidi z tohoto stavu a oddělit ty skutečně nezaměstnatelné může jen dlouhodobá rekvalifikace. Jenže zatímco na investiční pobídky zaměstnavatelům stát štědře dával, na takových investicích přímo do svých občanů - nezaměstnaných stát maximálně škudlí. Snad ve snaze, aby někdo proboha nezískal znalosti, které by mu umožnily v zaměstnání zbohatnout nebo co.
 • 2. 9. 2007 14:19

  anonymní
  Ten článek je reklama na Czechinvest?
  Vážená paní zapomněla říci ještě další náklady - výkup pozemků, zajištění infrastruktury v lokalitě a také náklady na provoz CzechInvestu.
  Jak by se mě podnikalo, kdybych dostal na každého zaměstnance 200tis a pak si jeste mohl 600tis odečíst z daní a měl připravený kobereček na všech úřadech, které bych k podnikání potřeboval :-) Ale je mi jasné, že někdo tuhle komedii sponzorovat musí!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).