Vlákno názorů k článku Nezaměstnanost opět klesla. K práci přistupujeme jinak než v zahraničí od Michal2 - Pokud se za cizí jazyk považuje i slovenština...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 4. 2019 10:35

    Michal2 (neregistrovaný)

    Pokud se za cizí jazyk považuje i slovenština pak bych té statistice i věřil :-p

  • 18. 4. 2019 16:21

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    Vzhledem k tomu, že za mnoho desítek let se všichni prakticky povinně učili na škole dva jazyky, tak je to reálné.

    Já sám jsem se učil povinně rusky a německy. Jak jsem letos v praxi zjistil, rusky se opravdu domluvím, byť jsem ruštinu 20 let nepoužíval. Navíc jsem se - aniž bych se to kdy nějak učil - zvládnul i angličtinu. Je už prostě všude kolem. Vyzkoušeno před necelým měsícem v USA, dokonce jsem zvládl i čtyřhodinový hovor při pozvání rodilým Američanem na večeři.

    Mimochodem, němčina a angličtina mi přijde gramaticky i slovně natolik podobná, až to hezké není. Možná, že pro Němce je učení angličtiny náročností totéž, jako pro Čecha učení slovenštiny.

    I dnes se mládež učí povinně dva jazyky na škole. A vzhledem k tomu, jak se zbožšťuje u mládeže Západ a angličtina, tak je to asi jediné, v čem mládež vidí (ze školních předmětů) smysl.

    Když na přijde, domluvím se téměř s libovolným Slovanem, aniž bych speciálně ovládal jejich jazyk. Také vyzkoušeno mnohokrát v praxi.

    Drtivá část světa umí jazyk jediný - třeba to USA nebo Velká Británie. Na druhém konci žebříčku jsou Holanďané, kteří opravdu umí jazyků obvykle hodně.

  • 13. 5. 2019 12:02

    Janca (neregistrovaný)

    Bože,to je neskutečný blábol co jste napstal.Že angličtina a němčina jsou téměř totožné???Že jste angličtinu odposlouchal a zvládl jste 4.hod.konverzaci ??? No to jste velký šikula:-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).