Článek je plný nesmyslů:
1) Češi zkrácené úvazky nepreferují o nic méně než ostatní národy, poptávka je velká, ale nabídka prakticky není.
2) To by mě fakt zajímalo, jak zjišťovali ty jazyky. Tipuji, že se lidí jen zeptali a lidi si započítali, že jako cizí jazyk přece rozumí slovensky a pak měli kdysi ve škole ruštinu a to je přeci taková trochu jiná čeština. Protože jinak je jazyková výbava Čechů pořád poměrně špatná.
3) A co se týká Gender Pay Gap, tak mzda je za odvedenou práci, ne za vzdělání.
K tomu Gender Gap - podle mých zkušeností, většina mladších žen v zaměstnání odmítá povýšení a zodpovědnější (a tedy lépe placenou) práci, protože jejich hlavním cílem je najít si chlapa, který je bude živit, a zůstat doma. Kdyby měly zodpovědnější práci, měly by na lovení chlapů méně času. Teprve až starší ženy, kterým se chlapa ulovit nepodařilo, se začnou starat o svou kariéru, ale to už mají za muži velké zpoždění.
Prosím, napsal jsem že podle MÝCH zkušeností to platí pro VĚTŠINU mladších žen, Tak mě tady nevytýkejte, že lžu, protože znáte jednu ženu pro kterou to neplatí. Já netvrdím že to platí pro všechny (a příklady výjimek znám taky). Jenže statistika se nezabývá jednotlivostmi, ale celkem.
Cílem mladých žen není najít si chlapa a zůstat doma , nic jste nepochopil . My máme mateřský instinkt ( to muži neznají ) a mladá děvčata a mladé ženy touží prostě po mateřství a dětech ! Chtějí si založit rodinu a porodit děti - k tomu nás nutí příroda , víte ? Určitě se nechtějí flákat a aby je živil chlap - o to jim nejde .
Ještě k Pavlovi: Pavel nepochopil, že ženy byly s dětmi doma historicky. Prostě tu práci kolem dětí neměl kdo udělat. Byl to ovšem i velký tlak na chlapy, protože ti museli uživit ženu i děti (což je to,co si Pavel neuvědomuje a je tomu tak stále např. v arabských zemích). Jenže v 19.stol. se objevují feministky, kterým se jejich role kolem utírání dětských zadků a žvatlání moc nelíbí, a chtěly by také pracovat = rozuměj: pracovat za peníze, aby se uživily a nebyly na mužích závislé. Protože pokud chlapovi ruplo v bedně, tak šel do hospody, peníze prochlastal nebo utratil s povětrnými ženštinami, a pokud manželka chtěla peníze na domácnost, tak ji nádavkem zmlátil a ještě nazval stíhačkou, protože po něm chtěla JEHO peníze.
Ženy neměly své prosazení jednoduché. Chudé si to dovolit nemohly vůbec, potíže měly i ty, které měly kolem sebe dvůr nebo služky. Teď třeba běží v TV seriál o anglické královně Viktorii. Je tam jasně vidět, jak její manžel těžce nese, že žena je královna, která musí panovat, zatímco on si hledá svou parketu, aby jí pomohl, le přitom ji nezastínil protože ona je královna, zatímco on jen "Jeho královská výsost", tedy nezbytný doplněk královhy, prostě hraje druhé housle. A taky je tam jasně vidět, jak to neměla jednoduché žena, která měla skloubit práci, kterou bylo panování, s péčí o rodinu, byť měla k ruce dostatek personálu na úklid, kuchyni, praní oblečení i péči o děti.
Pokud vím, tak problémy s domácností měla třeba i Marie Sklodowská-Curie, která by bez nevšedního pochopení svého manžela možná nedokázala nic, kdyby místo bádání musela stát u necek a prát prádlo pro rodinu.
Takže to, že Pavel vidí v každé ženě zlatokopku, je možná proto, že tento obraz nám servírují média, pro které je šťourání se v některých rodiných vztazích zlatým dolem (viz Plekanec - Vondráčková). Holt ženská, která chce pracovat a chce po chlapovi a otci dětí, aby pomáhal s rodinou, je kariéristka, zatímco žena, která pečuje o rodinu a děti, a díky tomu nemá na práci tolik času a chce po chlapovi peníze na provoz domácnosti, je zase zlatokopka.
PS: a abychom byli spravedliví, tak byly i ženy, které nebyly hospodyněmi a o domácnost se postarat nedovedly. Takovou hospodyní byla třeba Božena Němcová, kterou domácnost srdečně nebavila a radši se courala po návštěvách a po vlasteneckých drbech. Němec sice přinesl domů peníze, ale protože musel být v úřadu slušně oblečen (a mít oblečení vyprané) a chtěl se taky najíst, tak jedl po hospodách, což i tehdy vyšlo dráž, než když se vařilo doma. I tehdy byl rozdíl mezi spisovatelkou Němcovou, která chodila otrhaná a stěžovala si, že manžel jí nedává peníze (jak by mohl, když s nimi neuměla hospodařit) a spisovatelkou Karolínou Světlou, která si služky v domácnosti ohlídat dovedla, aby udělaly to,co bylo v domácnosti potřeba.
Nepodsouvejte mi termín "zlatokopky, to ukazuje na vaše názory, ne moje.
Sám jsem mnoho žen navrhoval na povýšení nebo zodpovědnější práci, protože jsem věděl, že by to zvládly, ale většinou to odmítaly. Když jsem se pak s nimi hádal, proč tedy studovaly když nechtějí své schopnosti využít, tak mi odpověděly, že studovaly, aby mohly vychovat chytřejší/vzdělanější děti.
Zažil jsem i tragičtější případy - jedna kolegyně si na sebe dobrovolně navalila hromadu práce a pak se z toho psychicky zhroutila. Posléze jsem pochopil, že ji její manžel týrá a ona si potřebovala dokázat, že není naprosté nemehlo. Tak jsem jí musel asi rok důkladně koučovat, hlídat co dělá, pokud možno nenápadně jí pomáhat a posléze se vypracovala na skvělou projektovou manažerku, takto získaná sebedůvěra jí umožnila se rozvést a dnes, pokud vím, má narosto spokojený život.
Lenko,zlobte.Žena nikdy nedosáhne výkonu muže.Když tedy to Me-Too,nebo jak se ta rovnoprávnost nazývá,tak za stejný výkon stejné peníze!Žena nikdy nedosáhne výkonu muže.Vlastně jo,ale v kanceláři,jinde ne.A v kancelářích se mezi sebou jebou (čehož jsem byl na městském nejmenovaném úřadě nechtěně svědkem).
Ad 2) Ono to nebude tak zlé, protože "starší generace" měla povinnou ruštinu a k tomu většinou nezbytnou němčinu a menšinou angličtinu; "mladší generace" pak obvykle kombinuje angličtinu s němčinou. (Týká se středoškolsky a více vzdělaných.)
Pokud by se počítala i slovenština, tak by ji generace 45+ mohla klidně mohla uvádět jako třetí cizí jazyk - kdyby ji za cizí považovali.
víte, jednou se mě jeden Američan zeptal, proč češi neuvádějí slovenštinu jako cizí jazyk, když skutečně cizím jazykem je? Mladí do 30ti let dnes slovensky téměř nerozumí a už vůbec jí nedokážou mluvit. Pokud si myslíte, že ruština je jiná čeština, tak se jistě rusky plynně domluvíte, že?
Podle tohoto klíče by češi neměli uvádět slovenštinu, ruštinu, chorvatštinu, polštinu a další slovanské jazyky jako cizí. To znamená, že němci by neměli uvádět angličtinu jako cizí jazyk. Italové, francouzi a španělé, kteří hovoří románským jazykem by tedy tyto jazyky taky neměli uvádět mezi cizími...
Nezaměstnanost klesla proto, že nezaměstnaní našli práci, nebo to je proto, že byli vyřazeni z evidence ÚP a přešli na sociální dávky, případně do šedé ekonomiky?
Nedivím se ani tomu, že ve skupině lidí do 34 let stoupá podíl lidí se základním vzděláním. Patří tam totiž ti, co nesložili učňovské zkoušky nebo maturitu.
Ty statistiky jsou čím dál tím hloupější a vývody ještě více. Dneska se za VŠ považuje i nějaký Bc. s obskurní specializací, takže tohle nemá cenu vůbec počítat.
V zaměstnání se pak v praxi nehraje na diskriminaci, ale na použitelnost v praxi. Tu žádné mávání diplomem nezachrání. A vrhnutí se na podnikání? To taky nemusí být výraz zvýšených schopností, ale u spousty (hlavně žen) zoufalství, neschopnosti si to realisticky propočítat a nulových znalostí o tom, co to ve skutečnosti obnáší.
vy jste asi trosku starsi generace, ktera nema ani paru o VS vzdelani.... Bc. je normalni vysokoskolsky titul a vsude v cizine normalne uznavany jenom nase stara komunisticka ideologie mini ze Bc. je nedostudovany vysokoskolak..... za horsi povazuji skolsky system v CR a v zahranici.... to je nebe a dudy....
Vzhledem k tomu, že za mnoho desítek let se všichni prakticky povinně učili na škole dva jazyky, tak je to reálné.
Já sám jsem se učil povinně rusky a německy. Jak jsem letos v praxi zjistil, rusky se opravdu domluvím, byť jsem ruštinu 20 let nepoužíval. Navíc jsem se - aniž bych se to kdy nějak učil - zvládnul i angličtinu. Je už prostě všude kolem. Vyzkoušeno před necelým měsícem v USA, dokonce jsem zvládl i čtyřhodinový hovor při pozvání rodilým Američanem na večeři.
Mimochodem, němčina a angličtina mi přijde gramaticky i slovně natolik podobná, až to hezké není. Možná, že pro Němce je učení angličtiny náročností totéž, jako pro Čecha učení slovenštiny.
I dnes se mládež učí povinně dva jazyky na škole. A vzhledem k tomu, jak se zbožšťuje u mládeže Západ a angličtina, tak je to asi jediné, v čem mládež vidí (ze školních předmětů) smysl.
Když na přijde, domluvím se téměř s libovolným Slovanem, aniž bych speciálně ovládal jejich jazyk. Také vyzkoušeno mnohokrát v praxi.
Drtivá část světa umí jazyk jediný - třeba to USA nebo Velká Británie. Na druhém konci žebříčku jsou Holanďané, kteří opravdu umí jazyků obvykle hodně.
Dva jazyky??? Ani náhodou. Stěží zvládnou jeden. Vůbec se nemůžeme rovnat s Němci, Rakušany, občany Beneluxu, Spojeného království, Francii, Nizozemcům, Švédům....
Jinak ženy nejsou více zastoupeny ve vedoucích postech, protože je tam chlapi nepustí. I mnohem schopnější a odborně zdatnější žena má většinou smůlu. To se bude muset chtě - nechtě změnit. I vynucením. Skutečně k tomu dojde. Bude to z EU prostě nařízeno a neplnění sankcionováno. Zvláště ve veřejné sféře to bude mít zákonnou podobu.
AJ se učí na každé základní škole v Rakousku, Německu. Prakticky neexistuje maturant, který by se plynně nedomluvil AJ. Mnozí Němci se učí francouzsky, či italsky, španělsky. Proč by se Němec měl učit česky??? Jazykem pro něho rozvojové země, kterým mluví 10 miliónů lidí. To se raději bude učit čínsky. S tou se domluví prakticky v celé střední , východní a jihovýchodní Asii. Nehledě na silné komunity Číňanů prakticky po celém světě. Připomínáte mně burana, který se nedomluví žádným jiným jazykem a proto plácne nesmysl, že by se cizinec měl učit česky.
Hele zase pozor... Jazykově jsme na tom hůře než třeba Dánové či Nizozemci, tam opravdu mluví anglicky skoro každý a žádnou výjimkou není ani další jazyk.
Ale třeba proti Francii a UK jsme na tom spíš lépe, tam sice umí jeden světový jazyk automaticky, protože ho mají jako rodný, ale o to je menší ochota k učení dalšího. Ve Španělsku je to podobné.
V AT/DE je to z mé zkušenosti dost podobné jako u nás, mají holt výhodu, že i němčinu lze brát za světový jazyk, nicméně ochota k učení se dalšího jazyka je tam vyšší než v UK/FR, ale neřekl bych, že nějak propastně vyšší než u nás.
Tedy... nevím o tom, že by angláni ovládali jiný jazyk než angličtinu a do už vůbec nemluvím o američanech, kteří ovládají téměř výhradně pouze angličtinu. Zároveň francouzi... to si skutečně děláte srandu. Ve Francii se anglicky domluvíte jedině, když zjistí, že není vaším rodným jazykem. A co se týče Slovenštiny, tak té mladý do 30ti let už téměř nerozumí, takže proč ji nepovažovat za cizí jazyk, když cizím jazykem skutečně je.
Jojo, jestli to nebude tím že se zkráceným úvazkem nevystačíte ani na základní potřeby, navíc nabídka takových úvazků prakticky neexistuje (ženy s dětmi potvrdí).
Jo a gender pay gap je nesmysl - nikde nebylo prokázáno že ženy berou za stejnou práci méně než muž. To že nějaký neschopný statistik zprůměroval nesourodá data, to už je věc jiná, každopádně nechápu proč tuto oblíbenou lež všichni tak rádi šíří.
Podobných článků se dá vyblekotat desítky. Nesmysly shora dolů.
1. Kratší úvazky u nás oblíbené nejsou - skutečně? Nebo spíš není nabídka? Kratší úvazky spadají často pod dohody (DPP, DPČ), případně pod ŽL, kdy jsou pro danou osobu vlastně jen přivýdělkem. Tudíž se dají těžko sledovat v zaměstnaneckých poměrech. Mnohdy tak pracují např. důchodci, protože častokrát jde o práce na několik hodin týdně, navíc v časech, které jsou pro jiné věkové kategorie neatraktivní (kamarád takto rozdával noviny 5+2 před nádražím, dělených 5 hodiny a každý pátek. Podobně je na tom roznos denního tisku: 6 dní v týdnu, každé ráno, rozneseno musí být do 7, v sobotu do 8 hodin). Krom toho jsou to práce hooodně špatně placené, ale pro hodně lidí je to vítaný a pravidelný přivýdělek. Krom toho některé vyhledávají studenti, opět jako vítaný zdroj přivýdělku (pamatujete na filmy o Básníkách a na pokus o kolportaci Večerní Prahy?).
2. Třetina Čechů umí minimálně 2 cizí jazyky - skutečně? A opravdu je umí? Není to tak, že se jazyk učí xx let ve škole, načež umí naprostý kulový, ani to pivo by si v hospodě neuměli objednat? To si vždycky vzpomenu na situaci, ktrerá mi skutečně vyrazila dech: byli jsme s bratrem a 3 dětmi ve věku 17-20 let kdesi, kde byl velý billboard s anglickým nápisem "Jezte naše sýry, jsou zdravé". My jsme už starší generace, která se nikdy anglicky neučila, ale tu a tam nějaké slovo jsme s nástupem počítačů pochytili. My tomu rozuměli, ale děti 17 - učeň (nedivím se, ten tomu skutečně rozmět nemusel), 19 - student SŠ, maturitní ročník a 20 - studentka VŠ, nápisu nerozuměli vůbec!! Proboha, co se v té škole xx let učili? Jejich znalost angličtiny neodpovídaly ani naší předmaturitní znalosti ruštiny, ale my - na rozíl od nich - jsme věděli, že se sice ruštinu musíme naučit kvůli maturitě, ale pak ji už vůbec potřebovat nebudeme (a taky ji drtivá většina lidí nikdy nepotřebovala. Mně se třeba hodila po více než 40 letech v Turecku a v SAE, kdy jsem tam poslouchala rusky mluvícího průvodce v muzeu, jinak jsem ji taky celý život nepotřebovala, NJ a AJ bych využila líp).
A za druhé: Angličan nutně nemusí umět druhý jazyk, protože svým rodným jazykem se domluví minimálně na polovině Zeměkoule. Dtto je Francouz nebo Španěl, domluví se nikoli na polovině, ale na třetině Zeměkoule, Němec v Evropě a přilehlém okolí. Ale třeba Čech, ale taky Slovák a další málo početné národy, pro ně je znalost minimálně jednoho jazyka důležitá, pokud teda nechtějí dělat práce typu uklízečka v KFC nebo doplňovač zboží v Lidlu.
3. Ženy se více vrhají do podnikání - že by je to podnikání tak děsně lákalo? Nebo je to spíš reakce na to, že je zaměstnavatelé kvůli péči o děti nechtějí zaměstnávat? Co jim teda zbývá, aby nevisely manželovi na krku?
4. Vysokoškolaček máme víc než vysokoškoláků - může být i díky tomu, že ženský mozek vyspívá rychleji a mužský se spíše specializuje. Nebo je to způsobeno tím, že společnost, která dává zákonný rámec různým oborům, se totálně zbláznila a vyžaduje vysokoškolské vzdělání tam, kde dřív stačila střední škola? Na co musejí zdravotní sestry absolvovat Bc, když jsme tím totálně degradovali střední zdravotnické školy a školy dříve velmi vyhledávané a považované za prestižní jsme degradovali na školy poslední v řadě, nehledě na to, že na Bc. se sestry učí naprosto totéž, na co jim dřív stačila střední škola? Dtto je u učitelek mateřských škol, popř. vychovatelek. U učitelek mateřských škol vyžadujeme vysokou školu, ale pro asistenty pedagoga, které jsme do škol nacpali, protože inkuze, žádné pedagogické vzdělání nepožadujeme, tam stačí maturita z kdejakého oboru, např. kadeřnice nebo strojařina? Nejsme padlí na hlavu? Oba tyto obory, jak školtví, tak zdravotnictví, jsou navíc vysoce feminizované, takže u tvrzení, že máme více vysokoškolaček bych si představovala aspoň bližší rozbor, kterých oborů se to hlavně týká.
5. Nejvyšší rozdíl v odměňování je právě mezi vysokoškoláky - k tomu se vyjadřovat nebudu už vůbec. Protože vidím rozdíl mezi učitelkou základní školy, která má VŠ, a ředitelem korporace, který má taky VŠ. Laborantka v nemocnici má VŠ, ředitel téže instituce taky. I tam by to chtělo rozlišovat mezi obory, ne iniciovat vznik komise, která by to měla údajně odstranit. I člověk méně inteligentní snad vidí na první pohled, že mezi učitelkou základní školy a ředitelem korporace je poněkud rozdíl.
Ad 2 - a vy si myslíte, že je to v jiných zemích lepší? Mám možnost v IT oboru komunikovat s lidmi z různých zemí každou chvíli a mohu vás ujistit, že úroveň angličtiny je mimo UK/USA často prachmizerná, lidé od nás jsou mnohdy spíš nad průměrem. A to se bavíme o IT, kde je prostě angličtina standardem, bez kterého se od jisté úrovně nehnete, v jiných oborech to bude ještě daleko horší.
Fakt nepodceňujte úroveň jazykové výbavy v ČR - jak jsem psal jinde, nejsme sice úplně na špičce Evropy, ale ani nejsme nějak extra dole, reálně takový slušný průměr.
Cenzura je zlo, tu u nás nenajdete. Moderace však byla nutnost kvůli několika duševně nemocným jedincům, kteří si špatně vykládali svobodu slova. Ta totiž končí v okamžiku, kdy se překlopí do trestněprávní roviny... A to se, bohužel, opakovaně stávalo, proto jsme museli přistoupit k tomuto předposlednímu řešení. Tím posledním je zrušení diskuzí (a nulové starosti).
Nemilý pane Miloslave, příště se opravdu vykašlete na psaní nějakého názoru. Stejně vaše bláboly za nic nestojí a nikoho to nezajímá. Tak příště opravdu radši nikde nepište. A pokud jste si nevšiml, je pod názorem volba souhlasu nebo nesouhlasu. A taky se mějte jak nejhůř chcete.
"Z šetření vyplynulo, že více než třetina žen i mužů ovládá minimálně 2 cizí jazyky."
tak tohle je vtip roku. Nedělali to podobně jako šetření na Slovensku, kde si všichni zaškrtli že ovládají cizí jazyk Češtinu?
Když někdo o sobě prohlásí, že ovládá cizí jazyk většinou to znamená, že umí pouze pár slovíček. Ovládat znamená domluvit se na úrovni minimálně B2. A této úrovně dosahuje možná 10% obyvatel u jednoho jazyka a 5% u dvou. Osobně neznám ani jednoho člověka, který by dokázal plyně komunikovat ve dvou cizích jazycích (pokud se teda skutečně nebavíme o Slovenštině a třeba Polštině). Ale znám moho těch, kteří to o sobě hrdě prohlašují. Alespoň do té doby než mají ukázat co skutečně umí.
Ke zkráceným ùvazkum řeknu jen toto nabídka malá ,většinou špatně placená práce a navíc jde o dohodu o provedení práce či dohodu o pracovní činnosti .Lidé potřebují aby se jim výdělek započítával na odpracovaná léta do důchodu. A ze zkrácených úvazku si na důchod opravdu nenašetri. V naší době je těžké vyjít i s plným úvazkem lidé žijí od výplaty k výplatě.
Tak pro pana Pavla - krásně jste ohodnotil mladé ženy , že " jejich cílem je pouze ulovit chlapa , který by je živil " ( a myslíte , že to někdy - často není i obráceně ? chlap je líný a nechal by se rád živit od ženské ...) , není to tak . Mladé ženy touží po mateřství a dětech , založení rodiny - máme tak nastavený mateřský instinkt od přírody , víte ? - proto se nechtějí zatím pouštět do kariéry , chtějí nejdřív porodit děti , dokud jsou mladé . Určitě jim nejde o to válet se doma a nechat se od někoho vyživovat - já žádnou takovou paní neznám . A mladé maminky s dětmi na mateřské se určitě doma neflákají - ale pěkně kmitají !
Že je největší rozdíl v platech mezi vyučenými muži a ženami je jasné - učební obory pro kluky jsou daleko lukrativnější : instalatér , elektrikář , automechanik , svářeč , soustružník , topenář , atd. Co se může vyučit holka ? - prodavačka , švadlena , kadeřnice , cukrářka , toť vše - mizerně placené ....
Chlapci a muži mají obecně daleko více možností než ženy - mohou dělat fyzicky těžkou práci ( řemeslo jako horník , hutník , slévač není určitě pro ženy ) , práci kde je třeba silné fyzičky ( hasič , policista , záchranář ) , takže když nemají hlavu na studia - stejně dobře vydělávají . Ti nadaní studují a udělají kariéru a snáz se dostávají do vedení podniků , firem , škol , úřadů - nebrzdí je mateřství jako ženy . Dívkám nezbývá než studovat - když se chtějí v životě uplatnit a mít alespoň trochu slušný plat , proto je víc vysokoškolaček než vysokoškoláků , ale je i víc středoškolaček .
Sice je pěkné,že máme více vysokoškolaček než vysokoškoláků,ale též ta úroveň vysokoškolaček,že.Kdyby neměli to zařízení mezi stehny co točí Zeměkoulí,tak jich tu vysokou školu dvě třetiny neudělají.Proto je takový tlak na kvóty,neboť to nemá rozum.Pokud se někam žena dostane svou pílí a vědomostmi,nemám s tím problém,ale na vědecko-fantastické filmy se nedívám.Nikdy nedosáhnou úrovně mužů.Bohužel.
Co vám vysokoškolačky udělaly, že z nich děláte štětky? Víte, kolik je v tomto státě lékařek nebo učitelek? Máte dojem, že madam Curie-Sklodowská rozbila atom a objevila uran pomocí svého dámského genitálu? Uvědomte si laskavě, že spousta žen by klidně tzv. dělala kariéru, jenže má problémy se zaměstnavatelem a s tím, že se rozhodla mít děti. Mužů se při příjmacím řízení nikdo neptá, jestli chtějí založit rodinu nebo kolik mají dětí. Já naprosto chápu, že v malé firmě nebo tam, kde pracuje více žen, je těhotná žena nebo žena s malými dětmi problém, ale to bychom měli jako společnost řešit a pomoci rodinám s péčí o malé děti, pokud teda nechceme, aby se děti rodily jen těm, kdo nechodí do práce (častokrát už více než jednu generaci). Uvědomte si, že vzdělané ženy jsou obvykle zárukou dobrého vzdělání i pro další generace.
PS: to, co jste napsal, to prohlašovali muži tak v polovině 19.století, kdy se nedokázali srovnat s tím, že ženy chtějí pracovat (za peníze), studovat a nechtějí být závislé na mužích. Je smutné, že podobné žblepty někdo dokáže vyplodit ještě v 21.století (nebo vám fakt vadí, že vysokoškolaček je víc než vysokoškoláků? To vám to tak šláplo na kuří oko? Jaké vzdělání máte Vy?).
"Rozdíl ohodnocení je nejvyšší u vysokoškolaček vs. vysokoškoláků" a "vysokoškolaček máme víc než vysokoškoláků".
Je ale zcela (a troufnu si tvrdit že záměrně) zamlčeno, že není škola jako škola, a nebyl dělán rozpad podle oborů. Těžko totiž čekat, že kunsthistorička u kasy v merkáči dostane zaplaceno stejně, jako vedoucí směny na přehradě.
Tomu se říká manipulace a obecně se to považuje za veliké fujky.
"Rozdíl ohodnocení je nejvyšší u vysokoškolaček vs. vysokoškoláků" a "vysokoškolaček máme víc než vysokoškoláků".
Je ale zcela (a troufnu si tvrdit že záměrně) zamlčeno, že není škola jako škola, a nebyl dělán rozpad podle oborů. Těžko totiž čekat, že kunsthistorička u kasy v merkáči dostane zaplaceno stejně, jako vedoucí směny na přehradě.
Tomu se říká manipulace a obecně se to považuje za veliké fujky.
A co se týče zdejšího webu ... pochopil bych časové blokování odesílání příspěvků pod jedním článkem, ale aplikovat časový filtr napříč články, to už chce pořádně kvalitní matroš v žilách.