Hlavní navigace

Názor k článku Než pošlete své dítě na lyžařský výcvik od anonym - Lyžování = takové společenské blbnutí - a la...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 1. 2009 14:00

  anonymní
  Lyžování = takové společenské blbnutí - a la BSP (Brigády socialistické práce). To máte na mysli? Tohle jsem již zažil před 89. a netoužím, aby tomu bylo tak či podobně i za dnešního "demokratického" režimu, byť už to nebudou BSP, ale různé team buildingy... Společné lyžování, společné kuželky, společná dovolená u moře (ano, i tam se jezdí kolektivně!), společná návštěva hospody, sportbaru a povinné sledování v kolektivu - fotbalu, Olympijských her, hokejového mistrovství, společná sauna nebo i Swingers party ...
  Netušil jsem, že lyžování patří k základním společenským dovednostem. Důležité je snad opravdu to, co člověk umí, a ne jak kroutí zadkem při tanci nebo při slalomu a jak pochlebuje nadřízeným. A že bych byl ochuzen, když se nezúčastním? Naopak! Jsem rád, že to neumím, že se nemusím dobrovolně povinně zúčastnit pochlebování typu "Vám to dnes paní vedoucí sluší" nebo "Ta otočka byla geniální" a pak večer v hospodě rozebírat (pomlouvat) kolegy, kteří se hromadné kolektivizace nezúčastnili a ty, kteří se sice zúčastnili, ale momentálně jsou někde jinde, protože jim třeba nevoní hospodský smrad z cigaret a nechtějí mít načichlé všechno oblečení a s ním pak i celý domov, až se do něj navrátí.
  Nejen prací živ je člověk. Asi jako když budete společně pracovat s manželkou a budete s ní 24 hodin denně, většina lidí to neustojí. Zrovna tak většině lidí stačí být s kolegy v práci 8 hodin a pak dost. Jistě se najdou výjimky, kdy i v práci najdete nejlepšího kamaráda, ale bavíme se zde o většině. A ta většina (čímž nemluvím jen za sebe) má prostě ráda taky nějaké soukromí. A většina kariéristů v pracovním kolektivu nejde za kamarádstvím, ale je to boj kdo z koho, zápas o přežití plný sobectví a intrik, "jití přes mrtvoly".
  Sorry, s Vaším názorem nesouhlasím a nucení lidí do takovýchto činností (pokud je nechtějí provozovat dobrovolně - a to nechtějí) považuji za obnovu totality v této zemi.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).