Hlavní navigace

Názor k článku Nepojištění řidiči doplatí na svoji nepoctivost od Míra - Chápu nutnost pojištění - povinného ručení u vozidel,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 10. 2008 10:11

    Míra (neregistrovaný)
    Chápu nutnost pojištění - povinného ručení u vozidel, která jsou v provozu. Nechápu to však u vozidel, která jsou sice v registru, avšak nikoli v provozu - například v servisu, při koupi ojetého vozu také nejdříve děláte na autě servis a nejezdíte a je to zjevné, nebo prostě vím, že od 24.12 do 15.1 nebudu jezdit, ale jsou i jiné případy - např. vlastní nemoc, která mi brání v řízení. A přesto mě při současném způsobu placení zákonného pojištění nutí stát i pojišťovny platit -není totiž jednoduše možné neplatit. Nechci platit za služby, které nežívám. Budu-li mít RZ v depozitu a vzpomenu si ve čtvrtek, že o víkendu potřebuji auto, tak to asi mám smůlu. Není to náhodou omezování a vydírání?
    Ty, kteří jedou bez povinného ručení, by mělo být možno zkontrolovat a postihnout tak, aby z toho měli příště vítr a ne vytvářet nesmyslné postupy, vyhlášky a zákony, na které doplácejí všichni.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).