Hlavní navigace

Názor k článku Nemovitosti jsou dlouhodobou investicí. Rizikem mohou být i politici od - - " v Československu byste po komunistickém puči nejen...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 7. 2015 16:23

  - (neregistrovaný) 193.35.105.---

  " v Československu byste po komunistickém puči nejen přišli jako rentiér o veškerý majetek, ale skončili byste také často ve vězení jako „vykořisťovatel“.

  Museli byste čekat více jak 40 let na navrácení vašich nemovitostí. Plodů vaší práce by si tak plně mohli užívat až vaše vnoučata."

  Faktická poznámka:
  - Nešlo o puč, ale o legální změnu složení vlády, vzešlé z demokratických voleb.
  - Tvrdit v souvislosti s nemovitostmi, že prý "vykořisťovatel" je pitomost, tento termit se vztahuje k práci, a odměně za práci.
  - Majetek byl zestátněn, ale součástí zestátnění nebylo vězení.
  - Nebylo to tak zlé, jak nám zde autor maluje. My jsme se jako děti a rodina přátelili s dle A.L. "vykořisťovateli". Celé to spočívalo v tom, že měli statek, s ním související provozní nemovitosti, včetně obytných domů, vily, a mechanizace spočívající v vozu s koňmi a motyčky. Při zestátnění jim byla ponechána vila v osobním vlastnictví, a zahrada 250x60m (převážně okrasné dřeviny, denrologicky hodnotné) v doživotním užívání. Z původního přízemí se dvěma společenskými místnostmi, salónem, kuchyní - koupelnou, prádelnou, komorami, a WC byly dva byty, které mohli pronajímat. Zůstalo jim horní patro a částečně obytné podkroví + sklep, vyjma jedné místnosti sloužící jako uhelna pro nájemní byty. Po roce 1989 bylo vše vráceno, a nikdo nehleděl na zhodnocení statku, strojní vybavení, cesty, zavlažování atd., které v roce 1948 nebylo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).