Vlákno názorů k článku Nemocenské dostanete i za první 3 dny nemoci. Ekonomové ale změnu kritizují od Šťoural - Dovolím si přispět do názorového mlýna také z...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 11. 2018 10:00

    Šťoural (neregistrovaný)

    Dovolím si přispět do názorového mlýna také z trochu jiného soudku... Chudinky mzdové účetní, když pak budou muset kvůli té trošce snížení pojistného o 0,2 % počítat superhrubou mzdu pro účely zdanění nikoli jako 134 % z hrubé mzdy, ale nehezky jako 133,8 %... A ještě trochu k tématu, v Česku nelze argumentovat tím, jak to mají jinde ve světě (na západ a sever). Protože česká mentalita je holt jiná, a samozřejmě naroste "nemocnost" před víkendy a svátky, zvláště pokud se očekává hezké počasí, které lze využít k výletům, opravám domů a chat, relaxaci...

  • 5. 11. 2018 10:55

    Petr (neregistrovaný)

    Chudinky mzdové účetní? Bázníte? Chudinkám mzdovým účtním je sazba superhrubé mzdy ukradená. Oni nic nepočítají, to jim počítá automaticky program.

  • 5. 11. 2018 12:01

    Jitka (neregistrovaný)

    A když Vám někdo zkazí výplatu nebo pošle, řeknete,že to udělal taky program nebo blbá účetní? :-D

  • 5. 11. 2018 23:01

    Martin Luther (neregistrovaný)

    Pesimista bude stále na něčem hledat i pomyslné chyby a nedostatky. ODS a TOP 09 převzali ochotně pohled z předchozího režimu, kdy tomu opravdu tak mnohdy bylo. Takže křičí, co by zaměstnanci ještě chtěli... Už zde bylo napsáno, že od 01.01.2019 s největší pravděpodobnosti si úmyslnou nečinností, kdy tzv. nestihnou projednat příslušný zákon přihrají 20% nárůst svých platů. Z toho se navíc odvíjí i další jejich požitky, jako jsou náhrady, příplatky za funkce ve výborech, příspěvky na ubytování, paušály za telefon, kancelář atd.
    Proč by se někdo dobrovolně měl "hodit marod"? Vždyť přichází o značnou část mzdy, platu. Bude tedy lepší, přecházet různé angíny, chřipky, nechodit na preventivní vyšetření například tlustého střeva, prostaty, plic, u žen například prsou, pravidelné gynekologické prohlídky atd??? Protože by se to snad panu podnikateli, co do nedávné doby vše daňově optimalizoval nemuselo líbit??? Takže potom se zřejmě nebude jednat o 2 - 3 týdny nemoci, ale často o dlouhé měsíce až roky. Víte vážení, že dnes člověk dle ZP může být až 380 dnů na nemocenské? A v odůvodněných případech se tato lhůta může znovu o 380 dnů prodloužit? Až potom se musí podrobit zdravotnímu - lékařskému přezkumu zdravotního stavu a pokud mu brání v nástupu do zaměstnání - zaměstnanec odchází do invalidního důchodu. Před tím, ale odchází ještě s 12 měsíčním odstupným (12 hrubých platů).
    Jinak, o nemocenské rozhoduje vždy a pouze lékař. Nikoliv zaměstnanec!

  • 9. 11. 2018 21:54

    cecilie (neregistrovaný)

    ...tak úplně přesně to není.......ale jistě nás někdo opraví....já si myslím,že 380 dní -jo,ale to nesmíte předtím nic odmarodit(protože se dny na PN sčítají)a prodloužení o dalších 380 dní asi taky pravda nebude...myslím,že po 380-ti dnech soustavného marodění vám PN buď ukončí nebo půjdete před posudkového lékaře na sociálce a ten rozhodne buď o OZZ nebo ID.....A dvanáctiměsíční odstupné od zaměstnavatele je snad jen při prac.úrazu nebo nemoci z povolání a při 52d)Pokud dostane 52e)tak jen odstupné podle odpracovaných let?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).