Tak měnit heslo jednou za 3 měsíce vede akorát k tomu že si uživatelé nastavují slabá hesla. Už i odborníci doporučují heslo měnit méně často, třeba jednou za rok, ale použít heslo delší - větu, které se hůře prolamuje hrubou silou. A změnit si heslo vždy, když máte jen sebemenší pocit, že by ho někdo mohl neoprávněně získat.
Navíc pokud by nezměněné heslo mělo vést k odmítnutí odškodného, banka by musela prokázat, že změnu hesla vynutila, nebo alespoň klientovi doporučila.
Nehledě na to, že hesel jsou desítky, PIN ke kartě, k mobilu, heslo do banky, přístup do diskuse na iHojte, na FB, na různé servery, do práce... Já mám některé v mobilu, jiné uložené v mailu, jiné ve Wordovském souboru na externím harddisku, některé na papíru... Když je budu měnit každý měsíc, tak se z toho opupínkuju. Protože řada aplikací už nebere heslo typu Lojza4321, posléze změněno na Lojza1245, ale chce 8 písmen + jedno písmeno malé, jedno velké + zvláštní znak (/, @, +, - a další). To pak vede k tomu, že uživatel použije stejné slovo nebo stejné heslo pro víc aplikací => opět snáze prolomitelné.
Ono stačilo vyměnit počítač za nový ... a seděla jsem celé půldne u obou, otevírala různé servery a aplikace a pracovala duálně, abych v se případě potřeby dostala k heslu, které si ten starý počítač už pamatoval. Dtto máte u výměny mobilu. Při havárii PC bych byla nahraná (což mi připomíná, že bych ta hesla měla napsat na papír a dát do šanonu s osobními dokumenty).
A na závěr malé odlehčení:
Taťko, potřeboval bych nový harddisk.
A kouzelne slovíčko?
Do řiti! Dneska už je všechno zaheslované!
Jak se modlí počítačoví maniaci?Ve jménu otce,i syna, i ducha svatého ENTER.
PS: škoda, že nejde vložit obrázek. Mám kreslený vtip, jak stojí Bůh před bránou do nebe a mačká tam na displeji PIN, aby se mu ta brána otevřela.