To jsou zase kraviny, to už jsem tu dlouho nečetl. Ne že by to bylo celé vylhané, ale je to celé jednostranné. Tak například co se týče invalidních důchodů, je pravda, že spousta zdravých lidí ID má (také znám pár takových), na druhou stranu jsou tu desítky tisíc vážně zdravotně postižených, kterým je ID odpírán. Těžko říct, která z těch dvou skupin je početnější, ale v každém případě má ten problém dvě strany, ne jenom jednu, jak se snažila nabulíkovat tahleta agitka.
Ta předchozí dvě témata to samé, ale psát se mi o tom už nechce, dávám prostor dalším.
Autorka o tématech, o kterých zde píše, evidentně nic neví, jen si někde přečetla pár čísel, opsala pár dogmat a přidala pár vlastních úvah, které si každou chvíli protiřečí.
Řekl bych, že ten článek není úplně mimo mísu. Plno invalidních důchodců jsou ehm, Romové, kterým se pracovat prostě nechce. Bylo by zajímavé podívat se na statistiku nemocnosti z hlediska příjmu nemocného a toho, jak moc jej nemocenská nahradí, tam očekávám celkem jasnou závislost... a tak dále. Fakt je, že náš sociální systém je velmi drahý a nejspíš opravdu nefunguje dobře.
Vážený, když něčemu nerozumíte, nečtěte a neřešte. Kde jste sebral "fakt", že jsou u nás desítky tisíc vážně nemocných bez ID? Vy jste je počítal? Je to totální nesmysl!!!
Když něčemu nerozumíte, tak se do toho nepleťte. Jenom nemocných trpících ME/CFS je tu přes 20 tisíc (bez nároku na ID), v ostatních evropských státech invalidní důchody dostávají. A je spousta dalších postižených, kterým je ID v tomto státě protiprávně odpírán. Desítky tisíc - to je prostě fakt.
Takovy pitomec jako Vy se vazne jen tak nevidi. Argument ''Desítky tisíc - to je prostě fakt.'' mluvi sam za sebe. Dejte si nejdriv par facek, nez zacnete nekde placat dalsi varku nesmyslu. Treba to pomuze.
ME/CFS je neuro-imunitní onemocnění, potenciálně smrtelné, omezující podobně jako roztroušená skleróza nebo chemoterapie při léčbě rakoviny, projevující se bolestmi svalů a kloubů, malátností, vyčerpaností, únavou, od které si nelze odpočinout, zažívacími potížemi, často i nepřestávajícími bolestmi v krku a zvýšenou teplotou (příznaků je víc a vyskytují se v různých kombinacích).
Nemoc je spojována s herpetickými viry, např. virem HHV-6, chlamidiemi, či abnormalitou imunitního enzymu Rnase L - výzkum stále pokračuje, není zatím ani jasné, jak se nemoc přenáší, nebo jak se před ní chránit. Účinná léčba dosud neexistuje. S určitou malou úspěšností se zatím daří léčit jen příznaky nemoci, i když testovány jsou už i léky na nemoc samotnou.
V Česku je takto postiženo odhadem 20 až 40 tisíc lidí s různým stupněm závažnosti (někteří zvládnou práci na částečný úvazek, někteří se sotva umyjí a uvaří, jiní jsou trvale upoutaní na lůžko a vyžadují trvalou péči), žádný však nemá šanci v této zemi získat invalidní důchod. Nemoc má podle mezinárodní klasifikace označení G93.3 (neurologická onemocnění), Česko však asi jako jediný stát v Evropě tuto diagnózu neuznává (v 90.letech ji vyškrtlo ze seznamu nemocí, podle kterého jsou přidělovány invalidní důchody). Postižení tak zůstávají bez jakékoliv hmotné pomoci od státu (ani sociální dávky většinou nedostanou), plně odkázaní na pomoc příbuzných či přátel. Někteří již byli takto dokonce donuceni spáchat sebevraždu.
Ano. Spouštěčem bývá často virová infekce, ze které se postižený ani po půl roce nezotaví, naopak je mu ještě hůř. Jedná se však o samostatné onemocnění s různorodými projevy (u někoho převažují neurologické, u někoho imunologické potíže) jejichž příčinou je poškození centrální nervové soustavy, proto je nemoc zařazena mezi neurologická onemocnění (G), a ne mezi imunologická (D). Názvů má ta nemoc mnoho, v současné době je nejčastěji používán tento: ME/CFS (Myalgic Encephalomyelitis/Chronic Fatique Syndrome).