Hlavní navigace

Názor k článku Největší test finančních poradců v ČR: rozdali jsme vysvědčení od Jaromir - Jsem zažil několik "konzultací" s poradci a vždy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 6. 2011 7:47

  Jaromir

  Jsem zažil několik "konzultací" s poradci a vždy vytáhli velký kroužkový blok plný papírů k prezntaci a tlačili mi něco do hlavy. Jsou zvyklí na pasivní prosazování informací do hlav nevzdělané populace.

  Naposledy mě přinaštval známý, když si chtěl pokecat a nakonec se z toho vyklubala informační nalévárna od nějakého překupníka zlatých cihel.

  Obecně se mi ale nelíbí, že největší provize mají z poradci z toho nesmyslného prasopsa jménem investiční životní pojištění a tak typický bouchač každému zruší stávající pojistky, zavede nové a vyinkasuje 10 - 50k (provize je obvykle roční vklad, tzn. například měsíční platba 1500 * 12 měsíců = provize 18 000 Kč). Navíc pojistky tlačí všem lidem (i dětem, studentům, invalidům, atd.) místo těch co je fakt potřebují (hypotéka a děti na krku).

  Snad se poradenství časem zlepší. Momentálně se lidi o své peníze moc nezajímají (doslova se jich štítí), takže poradci jsou mnohdy jediná možnost, jak ušetřit. Akorát když typický takový zákazník s rodinou odchází s 2* IŽP na 1500 Kč a dalšími blbostmi, tak se mi otevírá kudla v kapse.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).