Patriku nevím jestli je vhodný název článku. Přece v dnešní době existuje minimálně dvou bank, které jsou vůči kampeličkám ve vedení běžného účtu lepší. Je to mBanka, která ale nenabízí hotovostní operace, vzhledem k tomu, že z kampeliček má pobočky po republice jen FIO, tak nevím. Dále je to poštovní spořitelna s kontem osobní účet zadarmo. Zde už vložím peníze, i když za řádný poplatek 50,– – pouze ve vkladomatech v Praze a Ostravě to lze zdarma a lehce šibalsky přes ČK to taky jde zadarmo. Nevím já osobně mám vůči kampeličkám averzi, protože spousta lidí v 90 letech přišlo o nehorázné peníze a i když v Německu jsou kampeličky tradice, nevím jestli češi přijdou opět k chuti.
Ale článek kvalitní, vidím že finance jsou tvá zábava a dal sis určitě spostu práce. I dalichovi je třeba díku, protože je vidět, že dá prostor člověku i když není žurnalista.
Beru záložny jako alternativu k bankám, což nemusí znamenat že jsou vždy ve všem lepší, prostě každá má něco a někomu to zrovna může vyhovovat.
Já předsudky nemám (v archivu lze dohledat moje články kde porovnávám banky i záložny mezi sebou), vzhledem k tomu, že peníze jsou pojištěny, není čeho se bát, i když jsem trochu opatrný pokud bych měl dávat nějaké větší peníze do ústavu, který je dlouhodobě ve ztrátě, zvláště pokud má ta ztráta tencenci se prohlubovat. Když jsem článek psal, tak jsem si udělal takový přehled záložen a některé hospodářské výsledky jsou skutečně zajímavé, možná i tohle vyjde :)
Využívám služeb všech ústavů, které mi mají co nabídnout i když je to třeba drobnost, která jinde není (za předpokladu, že mě to nic nestojí). A tak využívám jak služeb bank (aktuálně tři a o čtvrtou mám požádáno) i záložen (aktuálně čtyři kousky) a navrch mám smlouvu se čtyřmi devizovými společnostmi (z toho jedna již ukončila svoji činnost a s jednou jsem nakonec žádný obchod nerealizoval – původně inzerované podmínky se nakonec ukázaly jako lehce klamavé). A když se objeví někdo další se zajímavou nabídkou, nemám problém s tím jí využít.
Mám účet u České Spořitelny, protože se mi zdá stabilní a taky proto, že mají hodně bankomatů. Do malé či málo známé banky bych nikdy nešel, natož do nějaké záložny nebo kampeličky. Nevím proč bych měl měnit, zvykl jsem si platit nějaké ty poplatky, ikdyž se mi to nelíbí. A studovat tyhle finanční věci, na to nemám fakt čas.
Stejně jde všem jen o to, co nejvíc mě zedrat z peněz, zmanipulovat, oblbnout. Je to jen byznys na vydělávání peněz z ničeho (z lidské důvěry). Nejradši bych vyhodil do vzduchu všechny tyhle finanční instituce i pojišťovny. Jsou to všichni zloději, přízivníci na lidech, co pracují. Vmanipulovali se mezi nás jako tasemnice.
Já měl taky účet u České šiditelny, ale s r a l y mě ta dvě kila měsíčně co jsem tam nechával + přístup ke klientovi. Teď jsem u RB a za stejné služby platím Kč 12,– měsíčně.
Kvalita služeb a přístup ke klientovi je u RB úplně jinde než u ČS. Především jsem se u RB dovolal svého práva, což se mi ČS nepodařilo ani u ombudsmana.
Mám mbank a můžu vybírat z jakéhokoliv bankomatu 3× měsíčně zdarma.
Co je výhodnejsi nepružná a drahá ČS nebo mBank?
Lidi jako vy a znám jich dost drží ČS a jí podobné banky nad vodou. Jejich argumenty jsou třeba:
„Proč bych měnil banku kvuli 50 korunám na poplatku,
Já moc neplatím, jen 150 měsíčně.
Se změnou inkasa a trvalých příkazů je práce.“
A k tomu ještě knedlo – vepřo – zelo a lahváče :)
Roztomilé: „zvykl jsem si platit nějaké ty poplatky“, následuje „co nejvíc mě zedrat z peněz…“ a graduje „příživníci na lidech, co pracují“ (chybí mi tam „obyčejných lidech“)
Cca před dvěma a půl rokem jsem si zpočítal, kolik mě stojí provoz účtů (soukromých i firemních) v Komerční bance a České spořitelně a bylo jasno: změna, nulové poplatky, vyšší úroky ze zůstatků. Mám účty jak u Fio, tak u mBank (+ ING, uvažuji o AXE). Fio má velice propracované internetové bankovnictví, zajímavá je i vazba na jejich systém pro obchod s akciemi a jako bonus půvabná a ochotná paní Alenka na pobočce v ČB (jak nesrovnatelné s uměle „příjemnými“ babami v KB). mBank mi šetří peníze při výběrech z bankomatů kdekoliv.
Je-li tedy tématem článku kampelička jako náhrada banky,pak za sebe říkám, že Fio rozhodně ano.
Ja sice socialisty z duse nesnasim (resp. lidi, kteri je voli, samotni politici jsou jen obchodnici, kteri uspokojuji poptavku), ale nechapu, proc bych mel kvuli nim menit svuj pozitivni nazor na FIO. Nemam obavy, ze by CSSD svoji pujcku nesplatili, moji spoluobcane jim jiste zajisti tucne zisky z voleb.
Hezký článek. Děkuji!
V čase se však podmínky změní a článek bude „zapadat neaktuálností“. Může autor zvážit generování srovnávací tabulky, nebo souhrnné přehledové tabulky, kde také mohou být zachycené změny nabídek v čase? Třeba to pomůže nedůvěřivcům v rychlém zorientování se.
Tahle Chrzovina je sakra dobrá. Autor umí i když není novinář. Je vidět, že je ve svém živlu a že ho to baví. To vše důsledně zpečeťuje informačně-konzultační podporou, kterou dává uživatelům produktů a služeb, nejenom v diskusích pod svými články na www.mesec.cz.
Občas by mohl malinko ubrat v argumentaci, přeci jen jeho osvětová činnost je pro mnohé nežádoucí, někdy je vnímána až provokativně útočně a spoustu lidí irituje, což je dobře, protože lidé se potřebují probudit a víc nabírat „finanční gramotnost“.
Ještě jednou děkuji autorovi panu Chrzovi za fajn přístup.
Půjčil jsem si u ČS na splátku bytu a v podmínkách bylo, že nebudu nic jiného platit, žádné vedlejší platby.
Vážení, těch vedlejších plateb, o kterých nebyla řeč a nic napsáno, bylo každý měsíc za 150 až 200 Kč.
Do spořitelny mohou chodit jen lidé, kteří skutečně myslí vážně větu: no tak dám měsíčně o 200 Kč víc. S těmi ale nemá cenu jednat, nedomluvíte se snimi. Jsou jinde.