Hlavní navigace

Názory k článku Mzdy v Česku a na Slovensku "pod lupou"

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2007 17:05

  ramzes (neregistrovaný)
  Hodnota průměrné mzdy je důležitá pouze pro ekonomy, ale neukazje kvalitu života občanů. Kdyby nebyly započítávány astronomické platy manažerů a pod. dostali bychom výslednou částku o mnoho tisíc menší. Pár procent si žije nad poměry, zbytek otáčí v prstech každou korunu. Aby mohl manažer dostávat vysokou mzdu musí zákonitě firma nevyplácet nebo krátit bonusy ostatním zaměstnancům. Nezávidím těmto lidem vysoké mzdy, jen si tito jedinci musí uvědomovat, že nejdůležitější pro všechny firmy jsou právě ti zaměstnanci na nižších úrvních a proto by se knim tak měli chovat což se ve velice mnoha případech tak neděje.
 • 14. 5. 2007 22:12

  Jyxo (neregistrovaný)
  Ano, správně. Jen čekám, kdy Váš názor napadne Jezevec nebo Radek. Brzy bude v blázinci večerka, tak možná sednou ke kompu a něco nesmyslného opět vyplodí.
 • 14. 5. 2007 23:25

  Radek (neregistrovaný)
  Aby "běžní zaměstnanci" mohli otáčet alespoň tu korunu, musí manažer vytvořit podmínky, aby bylo z čeho tu korunu zaměstnanci dát.
 • 15. 5. 2007 6:31

  Jyxo (neregistrovaný)
  No vždyť jsem psal, že za chvíli bude večerka a potrefená husa se ozvala. Další, jezevec však ne, i když u jiných příspěvků něco přikydl.

  Kdyby tady ODS neprovedla tunel, rozkradení a levný výprodej toho dobrého, co tu fungovalo, nemuseli by dneska manažeři vymýšlet již dávno vymyšlené. Je tu trochu přemanažerováno, kdysi byl jakýsi program na útlum zbytečných kancelářských míst. A že většina manažerů dělá jen zmatky, když se daří, je to jejich "zásluha", když se nedaří, tak za to můžou komunisti. Aby bylo vycítit, že manažer tu musí být, vymýšlí spoustu pitomin, kterými se ovšem musí zabývat jeho podřízení, kteří pak nestíhají práci, kterou by měli dělat. A samozřejmě, pokud manažeři rozebírají svými platy (a luxusními auty, drahými semináři někde v tramtárii, neustálým mobilováním nesmyslů, neustálým zreprezentováním kanceláří atp.) společnosti, tak pak zákonitě nezbyde na ty dole. Republika zkrátka na ten exhiobicionismus ještě nemá.
  Pokud se podíváte na východ, jak se vám líbí, že jedni nevědí, co si roupama ještě pořídit (luxusní automobilky tam nestačí dodávat své drahé modely) a na druhou stranu tam musí lidi chovat slepice na balkonu, aby měli v neděli k obědu kus masa? Moc civilizovaně to nevypadá. Ale tam směřujeme i my, aniž bychom si to zatím uvědomovali. Samozřejmě, že pokud budu tím boháčem, budu vehementně propagovat právě ty slepice na balkoně, že to jediné je správné.
 • 15. 5. 2007 14:08

  xluke (neregistrovaný)
  Z vaseho prispevku je zrejme. ze krome zavisti vam neni znamo zcela nic. Vase zavery jsou podlozene pouze vasim nazore a jsou zcela v rozporu s objektivnimi pruzkumy a koneckoncu i s praktickym zivotem. Pokud vam to udela dobre, muzeme se shodnout na tom ze nejdulezitejsi clovek v republice je metar. Mozna byste se ale nad sebou mel zamyslet a zacit neco delat.
 • 15. 5. 2007 23:22

  jezevec (neregistrovaný)
  jasně, jezevec rád přikydne.
  kontrolní otázka:
  on někdo ty rudlíky nutí, dělat mizernou práci za mizerný plat, a dřít na ty neschopné zbohatlíky?
  jestli vám to nevyhovuje, nechápu proč jim prodáváte svou lukrativní práci pod cenou, a radši nepracujete sám na sebe za desetinásobnou mzdu.
  ledaže by prodej vaší mizerné práce byl tak nákladná záležitost, že byste na volné noze měl ještě méně peněz než jako zaměstnanec. pak to chápu. jinak ne.
 • 15. 5. 2007 18:38

  ramzes (neregistrovaný)
  Firma která je na trhu již zavedaná funguje jaksi setrvačně. Manažer zastupující takovéto firmy má většinu práce tímto hotovou a ke zlepšování již mnoho místa nezbývá. Jediné pole jeho působnosti pak spočívá v hlídání dobrého jména firmy (na což nemusí mít nijak odborné vzdělání) a k hledání možností vedoucí ke zvyšování kvality nebo produkce práce. Je zajímavé, že největší procento lidí kteří nejčastěji mění zaměstnání jsou právě ti manažeři. Všechny firmy stojí a padají na řadových zaměstnancích (nesnižuji hodnotu manažerů) a problém je ten, že se chovají ke svým zaměstnancům jako k nutnému zlu. Každá firma když vydá opatření na šetření tak se to právě a vždy projeví pouze na řadových zaměstncích a ne nikdy na manežerech a vedoucích. Manažer se nikdy nepropustí a nikdy si nesníží plat aby firma ušetřila. Můžete ovšem oponovat tím, že mzda manažerů vůči součtu mezd zaměstnanců je zanedbatelná, jenže v dnešní době je na dva dělníky jeden vedoucí a nad dvěma vedoucími jeden manažer, když tedy pak vypočítáme průměry tak zjistíme, že kdyby se ponížily mzdy vedoucích a manažerů firma ušetří mnohem víc. Jednen můj známý který je žiz celkem úctyhodného věku pamatuje doby kdy firma se sto zaměstnanci měla poměr vedouch a dělníků 1:20, dnes to je 1:5 a to se navíc na zjednodušování admistrativy používají počítače a internet, tzn. že manažer tedy může v klidu pracovat doma.
 • 15. 5. 2007 9:14

  Pavel2 (neregistrovaný)
  opět báchorky o astronomických platech manažerů - v Evropě patříme ke státům s nejmenším počtem relativně chudých, jinýmy slovy s největší nivelizací platů, tudíž ani platy manažerů nejsou příliš vysoké, relativně proto, že platy jakýchkoliv profesí a je jedno zda je to dělník, lékř, učitel nebo manažer (prostě u srovnatelných pozic)jsou několikrát menší než v záp. Evropě, takže i ten manažer je se svým příjmem v násobcích prům. platu z bídou na průměru třeba Německa
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).