myslim si ze k ucelu delat si kratkodobou rezervu, je nejvyhodnejsi sporici ucet, sice inflaci tenhle rok neporazi, ale neztracite tolik, a nejsou v nem zadne vypovedni lhuty a vetsinou i zadne poplatky (napr mbank), a urok 3.5procenta kterej je jistej neni tak spatne(ale bohuzel z toho jeste musite zaplatit dan 15proc..:-( )
Chybí mě ve srovnání třeba i Červené konto POštovní spořitelny, kde je úrok nad 50 000 tis. - 3,30%.
Kdo není na elektronické bankovbnictví, tak pak spořící účet k postžirovému účtu, kde s výpověď.lhůtou - 1 měsíc je úrok - 2,50% (nad 100 tis Kč).
Navíc účty je možné obsluhovat na každé pošty.
Toto není reklama, jen doplnění informací k článku.
".....bankovní instituce typu ING nebo mBank. Jediným omezením je, že klient musí mít u dané banky otevřený běžný účet....."
Není to vůbec tak jak se píše: u ING si nelze otevřít běžný účet ale je nutné mít běžný účet ještě v jakékoliv jiné bance. u mBank to také pravda není, lze otevřít POUZE eMAX který je spořicím účtem se 3,5% p.a., mKONTO není nutné vůbec !!
On má ale pravdu v tom, že ten celý odstavec je zavádějící...
"Bankovní spořící účty jsou úročeny zhruba stejným úrokem jako jejich příbuzné spořící účty, jež nabízejí bankovní instituce typu ING nebo mBank. Jediným omezením je, že klient musí mít u dané banky otevřený běžný účet."
Jeden by na první přečtení myslel, že u mBank nebo ING musí mít zřízen běžný účet. Nemusí...
"Některé účty mají i omezení v podobě nejnižší možné částky, jež lze na účet uložit."
Opět, člověka napadne že u mBank či ING je omezení na nejnižší možnou částku. Není...
"Tato suma mnohdy dosahuje výše několika desítek tisíc korun."
Nepředstavuje...
"Pro běžného bankovního klienta je to suma takřka nedostupná."
Není...
"Hodí se zejména pro všechny, kteří si nechtějí zřizovat druhý bezplatný spořící účet v jiné bance"
Hodí se ale i pro ty kteří chtějí, obzvlášť se hodí mBank a ING :D
"a současně mají dostatek finančních prostředků, kterými dosáhnou na nabízený úrok"
Problém je že z věty "Bankovní spořící účty jsou úročeny zhruba stejným úrokem jako jejich příbuzné spořící účty" by mělo jít poznat, že jakýsi pofidérní "bankovní spořící účet" s uvedenými omezeními je něco jiného než příbuzný "spořící účet" u mBank či ING.
Jaký je tedy rozdíl v označení "bankovní spořící účtet" a označením "spořící účet", když to první označuje něco kde musíte mít dva účty a půl mega minimálně, a to druhé označuje něco kde vám stačí jen jeden spoř. účet a libovolná suma... ?
Pominu-li typografické a jazykové chyby ("2-5 pásmo jsou úročena") a neuvěřitelnou užvaněnost článku, zdá se mi, že autor je placen někým, kdo má zájem zničit fondy. -14,76% ročně přece musí odpudit každého, že? Co na tom, že to je fond investující do kanadského dolaru, nikoli české koruny... A u fondů se musí v některých případech platit daně, jaká hrůza! Ale u těch všech možných spořících účtů se ty daně platí VŽDY! A vstupní poplatky jsou něco zcela jiného, než manažerské, to lze najít na Internetu v každém materiálu o fondech pro začínající investory. Prosím, pane autore, jděte psát o něčem, čemu trošku rozumíte, existuje-li taková oblast vůbec. Ale nezapomeňte před publikováním dát článek ke korekturám.
To je fakt. Mít roční výnos 30% - 60% ročně, to není rozumné (dlouhé roky u emergingových fondů pravidlem). Správné je mít všechno na běžném účtu za 0,1% p.a. + 150 Kč měsíční poplatek bance - to se hned pozná, že patříš k intelektuální elitě :-).
To není chytře položená otázka. Lepší je se podívat, co ti zkušenější dělali. Inkasovali své zasloužené stovky procent zisku a nakoupili třeba zlatíčko za 600 USD za tr oz - dneska ho máš za 900 USD za tr oz a bylo v poslední době už i za 1000. Občas nějaká ztráta samozřejmě taky je, ale to ke každému obchodu patří - důležitý je celkový výsledek.
Ne, to je velmi chytra otazka - zjistit "co jsem mel kdy koupit a kdy prodat" dokaze kazdy nouma, ale je to naprosto k nicemu :-D Koneckoncu, kdyz vidite co zkuseni delaji - nechavaji si to zlaticko, nebo ho prodavaji a kupuji neco jineho? ;-)
To jsou ale hloupí lidi v těch fondech. Kdyby zastavili vše co maj, půjčili si třeba na 10 procentní úrok, tak jsou šíleně v balíku. Ale oni jsou tak hrozně hloupí že obchodujou s cizíma penězma a spokojí se jen s malou provizí.
covece, ty radsi opravdu s jakymikoliv fondy nechtej mit nic spolecneho, pac zrejme nerozumis tomu, ze s danym vynosem z investice je neoddelitelne spjata urcita mira rizika; dokonce existuji ukazatele, kterymi se da vztah techto dvou entit vyjadrit, víš?; a oni ti spravci fondu moc dobre vi, proc ten jejich byznys delaji :)
Jiste, akorat je potreba rozlisovat co je ten jejich business. A jejich businessem neni zhodnocovat penize klientu, ale vydelavat na poplatcich, takze ano to jim jde dobre. :-)
Co se tyce toho jak jim jde investovani, tak maloktery fond dlouhodobe porazi burzovni benchmark a paradoxne hypoteticky fond s nahodne vybiranymi akciemi vetsinou ve srovnani dopadne jako jeden z nejuspesnejsich. :-)
Máte velice zjednodušené vidění světa. Ale buďte ujištěn, že blbost člověka se určitě nepozná podle toho, že investuje do fondů. Blbost člověka ve finanční oblasti se pozná podle toho, že si plete fondy investiční s fondy privatizačními a potom o ostatních tvrdí, že jsou blbci, když fondy využívají.
Inflace je kolem 7% a termínované vklaedy kolem 3%, takže není důvod spořit, ČNB má pro své zaměstnance lepší úročení než 3,5% které nabízí např. mBank, to je ta bankovní rovnost.
"Byť jen pouhý nákup pračky nebo ledničky může nejeden domácí rozpočet notně zkomplikovat."
Nespletl se autor? Vzdyt podle jednoho z nejvetsich ekonomu dejin se mame nejlip v historii a prece v 21.st uz jsme poskocili trosku dal nez abychom resili, jestli mame na pracku nebo ne? Anebo ne? :o)
Nooo, tak asi jak kdo. Někdo má pořád nějakejch těch deset dvacet tisíc v rezervě, někdo je prostě nemá. Jiná věc je, že lidi, co žijou z ruky do pusy, Měšec asi obvykle moc často nečtou, ale to už je jiná pohádka.
Smutná pravda ovšem je, že jedni z lidí, kteří často padají do dluhové pasti, jsou ti s "manažerskými platy", protože jsou zvyklí utrácet a když například přijdou o místo, je pro ně problém "koupit či nekoupit pračku" dost zásadní.
Tak trošku nechápu, proč jste v článku nezmínili i např. Spořící účet k eKontu (produkt EB+RB).Sama jsem klientkou eB a myslím si, že v částkách nad 100.000,- (úročení 3%),potažmo nad 1.000 000,- (3,5%) jsou momentálně bezkonkurenční.
Vždy jsem ráda četla články na Měšci,ale poslední dobou mi opravdu přijdou jednostranné, resp. propagující pouze některé banky.
A to mě osobně velmi zklamalo :/.
No nevím, u mBank mám 3,5% a nemusím mít ani těch 100 000 Kč. Dal jsem to tedy k nim. A to jsem také klient eBanky :-) Proč bych hlídal, zda klesnu pod milion Kč?
Zdeničko, bezkonkurenčnost vypadá trochu jinak. To jsou běžné podmínky na trhu:
BAWAG - 3,5% p.a.
mBank - 3,5% p.a.
Citi - 3,0% p.a.
ING konto - 3,25% p.a.
Poštovní spořitelna a FIO - přes 3% p.a. (nechce se mi to hledat)
a zřejmě by si našli i další.
Pred mesicem jsem prisla k vetsimu obnosu penez a s bratrem bychom ho chteli utratit az v lete za nove auto. Je rozumne je ted investovat do akcii nebo je nejak jinak zhodnotit?
Do akcii bych v soucasnosti penize nedaval, leti ted dolu. Mam ted sve volne prostredky na ING konte a dokonce mi vydelavaji (3,25%), takze muzu doporucit. Kdykoliv je pak muzete poslat na jiny ucet.