Hlavní navigace

Názory k článku Mohou vám zakázat nahlášení trvalého pobytu v pronajatém bytě či domě?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 11. 2019 4:35

  Jarmila (neregistrovaný) 5.30.92.---

  Moje zkušenost: nájemník si na základě plastné nájemní smlouvy na obecním úřadě nahlásil do pronajatého bytu trvalé bydliště. Má na to právo, zabránit se tomu nedá. Udělal to m.j. i proto, že se tímto odhlásil z jeho trvalého bydliště u rodičů, kde do té doby bydlel, a ti - protože se starali o další nezletilé děti - získali nárok na sociální dávky. Po roce z bytu odešel. Protože to byl slušný nájemník, dohodli jsme se, že si buď najde jíné bydlení a TP si přehlásí, nebo ho po nějaké době odhlásím já, ale dám mu to vědět. Asi za rok jsem ho na úřadě z TP odhlašovala. K odhlášení byla nutná nájemní smlouva (byla na dobu určitou a doba určitá už uplynula) a čestné prohlášení tuším 2-3 osob, které potvrzovaly, že v bytě už několik měsíců nebydlí + pokud mám,, tak kontakt na něho. S bývalým nájemníkem jsem v kontaktu stále, TP má na obecním úřadě. Obecní úřad na něho kontakt nemá, neb změnil číslo mobilu.

  Druhá zkušenost: expřítel měl u mně TP. Když jsme se rozešli a on se odstěhoval, jsem jeho TP několik (asi 5 let) neřešila. Ale protože mi pořád chodila jeho pošta, požádala jsem ho, aby si laskavě přehlásit TP pobyt k nové přítelkyni. Ta mu to ale nedovolila. Tudíž jsem si nechala od členů rodiny potvrdit čestné prohlášení, že v bytě dlouhodobě nebydlí, neb jsme se dávno rozešli. Uvedla jsem opět na něj i kontakt (novou adresu a číslo mobilu). Paní z úřadu mu zavolala, on jinou adresu potvrdil. Leč přítelkyně pobyt skutečně nepovolila, tak má opět TP na obecním úřadě s tím, že obecní úřad na něho kontakt má.
  Obě zkušenosti jsou z loňska, tudíž rok 2018.

 • 22. 11. 2019 8:38

  hmm (neregistrovaný) ---.152.230.94.awnet.cz

  Trvalý pobyt je hlavně důležitý pokud chcete získat parkovací kartu! Pokud nejste cizinec tak smlouva o podnájmu nestačí musíte mýt trvalý pobyt...

 • 22. 11. 2019 15:33

  havlae (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Chybička se vloudila "musíte mýt trvalý pobyt..." musíte mít trvalý pobyt...

 • 24. 11. 2019 0:50

  Hexer (neregistrovaný) ---.silesnet.cz

  Ja zase resim, ze v dome kam jsem se nastehoval (SVJ) kdysi davno bydlel muj jmenovec se stejnym prijmenim (rikejme mu Novak) a dokonce se stejnym prvnim pismenem ve jmene. Tedy pan M(ichal).Novak vypada stejne jako ja M(arcel).Novak. Nekolikrat jsem sam prehledl, ze oteviram postu pro nekoho uplne jineho.

  Pro me by to takovy problem nebyl kdyby nezacaly chodit exekuce a tady uz prestava veskera sranda. Zasel jsem tedy na postu aby pani postacka nevhazovala do schranky cizi postu (schranku jsem oznacil VELKYM pismem celym svym jmenem) dokonce kdyz stale padaly dopisy (hlavne ty s fikci doruceni) do schranky tak jsem si na poste vymohl zapis do jakesi knihy kde bylo uvedeno ze posta pro pana Michala Novaka nepatri do schranky Marcela Novaka... vydrzelo to asi mesic nez se vymenili dorucovatele. Dokonce jsem zavolal i na exekutora a ten me bohuzel odbyl s tim ze to posila tam kde mu to ukazuje trvale bydliste.

  Finale se konalo kdyz se pan exekutor dostavil osobne a neurvale na me zvonil (Jdu za panem Novakem pustte me). Prvni setkani z jeho strany bylo extremne arogantni az jsem mu zacal oplacet podobnou minci tak teprve vytahl spunty z usi a vyslechl si to co uz slysel po telefonu. Od te doby mam klid ale je pravdou ze tohle bych mel doresit :)

  P.S.: Chapu ze exekuce jsou treba, ale rozhodne nesouhlasim s formou jakou probihaji.

 • 24. 11. 2019 22:49

  Pavel (neregistrovaný) 88.103.113.---

  Tak to jste měl ještě kliku. Před časem v diskusi s předsedkyní exekutorské komory byl dotaz pána, který měl stejné jméno jako dlužník bydlící na stejné adrese a tak mu chodily exekuce, pořád dokola a on ztratil spoustu času s vysvětlováním že ten dlužník není on, a co má dělat. Ta milá dámu mu poradila, aby si změnil jméno.

 • 25. 11. 2019 5:34

  evenros (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Podobná mince na exekutora je co?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).