až budou naše kampeličky poskytovat služby alespoň jako v té nejposlednější britské vesnici, mohou se tak začít oblékat i jejich zaměstnanci.
má redaktor dovolenou?
ano, mám dovolenou, v létě ani Ital nepracuje a v těchto vedrech je to navíc složité, tak se trochu bavím. Díky za váš příspěvek, myslel jsem, že už jste přestal číst Měšec a mé příspěvky.
Mně ve škole učili, že kdo je primitv a má v hlavě řezanku (ne-li horší materie), ale v inteligenci a intelektu není na dostatečné úrovni - dokáže posoudit leda tak značku oblečení, čistotu bot a cenu hodinek - a tím končí, na víc jeho mozeček nestačí.
Inteligentní člověk ví, že jeho partner může chodit i ve vytahaném svetru a v minisukni, ale jedná s lidma podle toho, co mají v hlavě.
Vím, že blbců, jejichž inteligence končí u toho, aby se z okna podívali jakým autem jsem přijel, je jako hnoje - ale proč redakce tyhle ubohosti pouští do jinak inteligentního serveru, jest mi opravdu záhadou.
A mole in a tuxedo is yet just a mole. Což platí i pro pana Vintera.
Navíc jsou velice čtivé články z reality současného života, tak proč ne? Koho stále baví jen nějaké odbornosti. Proč se také trochu nepobavit a nezamyslet.
Už jsem to napsal.
Copy&Paste
Kdo je primitv a má v hlavě řezanku (ne-li horší materie), dokáže posoudit leda tak značku oblečení, čistotu bot a cenu hodinek - a na víc jeho mozeček nestačí.
Inteligentní člověk ví, že jeho partner může chodit i ve vytahaném svetru a v minisukni - ale jedná s lidma podle toho, co mají v hlavě.
Zoufalé úrovní bankovních služeb v české kotlině se věnuje například nepřítel na http://www.bankovnipoplatky.com/, netřeba vymýšlet vymyšlené.
Vážený pane Jezevče, moc se mi líbí Váš názor a věřím, že Vám obdobná zkušennost funguje, mám však jinou zkušennost. Kdysi jsem čekala na vyřízení jakési záležovotosti v Komerční bance a jedna pracovnice měla kraťasy. No což, manžel se alespoŇ pobavil jejími nepříliš dobře tvarovanými proporcemi, ale když pak přišlo na jednání byl to děs. Nafoukané stvoření se neumělo naprosto soustředit na problém a tak jsme raději odešli do České spořitelny, kde jsme dodnes. Nedavno jsem v obrovském vedru potkala pána v košili s dlouhým rukávem a ptala jsem se ho proč nenosí krátký rukáv. Prý pracuje v bance a zákazník se nemá dívat na chlupaté ruce. Opravdu mne to pobavilo. Ten kdo takovou hloupost vymyslel byl jedním z těch, kteří v té hlavičce nenosí mozek. Škoda, že nám sem ze zápdních firem posílají takové normy. V Japonsku v některých firmách od stejnokrojů upustili nejprve na jeden den a postupně úplně, protože kvalitu chování oblečení sice do jité míry ovlivňuje, ale pokud se v tom oblečení nebudu cítit pohodlně, pak nemohu být na lidi kolem sebe laskyvý. nějaké mantinely určitě ano, ale jen trochu. AC
tak musím zavolat hlasitě, nechte ty mladá děvčata a muže žít, tak holt to někdy podle vás nezvládnou s oblečením, ale jsou vzdělaní a jen jednou jsou mladí a víckrát se to nebude opakovat, nás taky pořád učili co máme a co nemáme a kdy si co vzít a nevzít a tak dnes někteří z mé generace blbnou a nosí věci, které by patřili o 30 let mladším, dle vašeho názoru (usuzuji tak podle toho co jste napsal) a tak jen choďte vy mlaďoši i v bankách hezky moderně oblečené/ní, té škrobenosti si v životě ještě užijete až až
plně s vámi souhlasím, není nic lepšího než vidět hezké usměvavé mladé lidí, které baví jejich práce. i když také musím souhlasit s autorem, že bohužel do bank se to moc nehodí.
ale, možná by se mohli zamyslet, a měli by více klientů.
autor dr. Vinter by se mel spise zamyslet nad svou komunistickou minulosti, pred tim nez nam zacne prednaset sve arogantni vymysli, jakozto neuspesneho a vyhozeneho manazera, ktereho jiz nikdo nechce zamestnat pro uplnou neschopnost, do te doby dokud jeho Dr. Vinter otec alias STB agent Vítr a za komunistu sef komunisticke Zivnobanky v Londyne, drzel nas synackem ochranou ruku, tak jej vsude drzeli. Ted je to uz jen prominentni komunisticky ditko, ktery se placa v kapitalismu.
Vydavatele by meli lustrovat od jakoho povlu zverejnujou clanky.
Připojuju se k názoru, že jde o čtivý článek s přijemným nadhledem autora. Takový čtu celkem rád a někdy jsou zajímavější, než ty s "profesionální" tématikou (kterých se všude válí tuny). Už mě nebaví v každý diskusi číst rádoby chytrý příspěvky rejpala zvaného Jezevec. Nevím, kdo mu kdysi přisoudil kult odborníka a hlavně čím si to zasloužil, ale domnívám se, že doba už prokázala, že rejpal může být vtipný dvakrát třikrát, ale pak omrzí i dětskou panenku...
Chci pochválit autora, Vaše příspěvky jsou osvěžením a přinášejí něco, co tady chybí.
P.S.: Pochybuji, že slečna byla brigádnice. Neznám finanční instituci, která by si troufla v tak citlivé oblasti najmout brigádníky.
Nebyla to brigádnice, na práci ve front-office, si žádná banka nedovolí dát někoho, kdo je na brigádě. navíc práce account manažera je jednou z nejprestižnějších pozic v každé bance.
Víte co to znamená account manager? Asi ne. Člověk na této pozici rozhodně nesedí ve front office!!! A co nejvíc nesnáší je, jak se v české společnosti rozmáhá mluvit česko - anglicky jenom proto, abychom byli IN! Vždyť je to ostuda! Lidi, vzpamatujme se a mluvme česky. Pro spoustu těch anglický slůvek existuje český název. Někdo si chce hrát na chytrého a přitom ani česky pořádně neumí!
Je to trapas a takové lidi považuju za blbce!
autor dr. Vinter by se mel spise zamyslet nad svou komunistickou minulosti, pred tim nez nam zacne prednaset sve arogantni vymysli, jakozto neuspesneho a vyhozeneho manazera, ktereho jiz nikdo nechce zamestnat pro uplnou neschopnost, do te doby dokud jeho Dr. Vinter otec alias STB agent Vítr a za komunistu sef komunisticke Zivnobanky v Londyne, drzel nas synackem ochranou ruku, tak jej vsude drzeli. Ted je to uz jen prominentni komunisticky ditko, ktery se placa v kapitalismu.
Vydavatele by meli lustrovat od jakoho povlu zverejnujou clanky.
Váš postoj ke kodexu oblékání mi přijde hloupý. Na délce povolebních jednáních mě udivuje mimo jiné toto: oddalovat v těchto vedrech sestavení vlády a současně při tom dodržovat dress code se mi zdá jako masochismus. Jednání např. premiéra Paroubka, který celý den "pracuje" ve třicetistupňových teplotách v kravatě a saku a k ničemu se stejně nedobere, se snad jinak nazvat nedá. V pátečních Hospodářských novinách je celostránková agenda věnovaná tomu, jak jsou v těchto dnech kvůli klimatizacím přetěžovány v Evropě energetické sítě, přetěžovány také díky tomu, že hodně lidí se obléká podle vašeho doporučení patřičně a v práci pak musí zapínat chlazení na plný výkon. Raději budu jednat s bankéřkou v minisukni (ostatně jako vy), než se "správně" oděným propoceným úředníkem, kterému každou chvíli proud vzduchu z klimatizace vytvoří jiný účes. Nedávno byla v Japonsku zahájena kampaň za změnu zvyků v oblékání v úřadech, podporovaná ministry vlády, právě z důvodu, že klasické obleky a kostýmky zbytečně zvyšují spotřebu elektřiny. Dodržovat dress code je tedy neekonomické (nejen kvůli vyšší spotřebě energie, ale i třeba kvůli vyšší nemocnosti, jejíž příčinou je neustálé proudění studeného vzduchu a vysoké rozdíly teplot uvnitř a vně budov), neekologické a hlavně nepohodlné. Tudíž zbytečné a nesmyslné. Spíš než bankéřku za minisukni bych "pokáral", spíš propustil, vás za tenhle váš sexistický článek. Vy nestárnete, vy starý jste, vyrůstal jste evidentně v době, kdy se muži koukali a ženy byly ke koukání - a bylo to normální. Ženy se naoko pohoršovaly, muži zase na sebe spiklenecky mrkali a hodnotili něžné pohlaví... stejně jako vy. Přečtěte si, jak jste ohodnotil onu slečnu za přepážkou, jaké vlastnosti a charakteristiky jste uvedl nejdřív a jaké až naposled. Zřejmě odpovídají tomu, jakých kvalit si na ženách ceníte a jaké by podle vás měly hlavně mít. A to, že jste si nejdříve nadvakrát "užil" a teprve pak začal zvažovat, zda za to bankovní úřednici nepokárat, komentovat radši nebudu. Radši už na tohle téma nepište.
Když už jsem vás "dostal" k takovému dlouhému "zamyšlení", tak mě to spíš "provokuje" k dalšímu psaní.Také vám "děkuji" za vaše slova, že už jsem starý. Ale má to i své kouzlo.Jak S. Freud, tak C.G. Jung tvrdili, že sexus je nezvýznamnější pud, no co s tím naděláme....
Vzhledem k tomu, že mi je skoro stejně jako té slečně za přepážkou, tak vás chci ujisit, že muž, kterému je 39 let, je pro mě velmi přitažlivý a je mi úplně jedno, zda je či není zadaný.
chlapi tohoto věku jsou fajn, mají zkušenosti, rozhled a většinou i prachy, také nehledaj nic závaznýho, chtěj se pobavit a užít si, stejně jako já. je mi 23 a pracuji v pojišťovně, tak čím větší pojistka, tím také větší přitažlivost, pochopitelně ne vždy, také mě musí alespoň trochu vzhledově přitahovat. a že se spolu bavíme i na jiná témata než práce, mi taky nevadí.
Slečna byla asi na brigádě, že se tak nevhodně oblíkla (i když pro mužské oko krásně).
Nepamatuji si brigádu, kde by mě seznámili se všemi pravidly firmy.. ani s bezpečnostními.. ještě, že se mi nic nestalo.
Mladí na oblečení podle etického kodexu "kašlou".
Přitom na vysoké škole už musí být vidět že jste budoucností státu a budoucí manažeři a podle toho by se měl člověk i obléci. A aby byl taky např. dobře rozeznat od středoškoláků.
Čína má jiný kodex chování než Evropané, takže punčochy a šaty ke kolenům schvaluji na 100%. NE, nejsem žádná puťka, ale vím co je slušné.
"aby byl rozeznat od SŠ"? no tak to jsi dobra primitivka,kdyz si myslis, ze VS je automaticky uspesnejsi, chytrejsi, bohatsi a celkove stastnejsi clovek. Podle Tveho nazoru je kazdy Ing.,nebo alespon Bc. v teto zemi milionar...umet se 5 let flakat na VS, nechat se vydrzovat od rodicu, treba i na soukrome skole za nemale penize a nejak se dokodrcat k titulu neni zas takove umeni,ale ne kazdy musi mit titul,jako dukaz sveho vysokeho IQ.
Možná nejste puťka, ale vaše názory jsou dost hloupé. Naprosto jste mě dostala svým výrokem, že by se oblečením měli odlišovat vysokoškoláci od středoškoláků. To si vážně myslíte, že vysokoškoláci jsou automaticky kvalitnější lidé a oblečení by mělo být jejich poznávacím znamením ? Jak byste tedy musela být oblečena vy, s vaším evidentně nízkým IQ ?
Ačkoli bych k tomuto článku měl přistupovat s nadhledem, tak to nejde, protože je to děsně uslintané (asi z vedra)
Autor se chlubí deformací a chodí do několika bank, zkrátka je to správně zorientovanej finanční žralok, ale ve finále slintá u mladé holky v mini (zcela jistě nezadané) na přepážce, uvažuje o pozvání na oběd, je mu 39 a já bych skoro řek, že to je taková ta fantazie 20ti letého "puberťáka" co si šel otevřit poprvé účet :-)
Vy už takové fantazie nemáte? Kolik je vám?
A co má můj věk dělat s tím, zda je ta slečna zadaná či ne.
Někdo chodí rád do divadla, já třeba do banky?....o)
http://www.mesec.cz/clanky/kdyz-klient-smrdi/nazory/
- toto je odkaz na názory, když se tuhle na Měšci psalo o kontervativnosti v oblékání v bankovním sektoru.
Někdy se mi zdá, že jsme národ puritánů a 4%ních je daleko více než se uvádí.
Nevím, proč napadáte autora článku, jestli je normální když se poohlédne po nějaké šťabajzně. Vždyť je to lidské. A je jistě i dost takových, které díky svým proporcím a odvážnému oblečení udělají nějaký ten obchod navíc, že zkrátka někoho dostanou na své čtyřky. Osobně bych při pohledu na úřednici vstávající od přepážky viděl rád i tanga, nebo i až "do krku", pokud by tam ovšem neměla chomáč dredů, ale to snad už nikdo nenosí. Bohužel, na druhou stranu musím konstatovat díky mnohaleté klientské praxi (konkrétně s Českou spořitelnou, a. s.), že pokud je obsluha mladá, je to tzv. kariérní rychlokvaška, která neumí nic do hloubky, nemá žádnou praxi, žádné zkušenosti. Odpřednáší vám něco, co jí natloukli do hlavy trenéři prodejních dovedností, aby produkt za každou cenu prodala, ale když se zeptáte na nějaké detaily, jak to chodí dále, jestli se tam počítá tento nebo oný poplatek, tak je většinou vedle jak ta jedle. Bohužel, starší pracovnice, co ještě pamatovaly Franze Josefa, sice nebyly tak reprezentativní, ale hned věděly, která bije a hravě problém vyřešily. Možná, že neuměly zase tak prodávat bankovní superprodukty, o které ovšem mnohdy nestojí klient, ale jen vedení ústavu, aby hrabali a hrabali a ziskovali a ziskovali. A co nesnáším na starých i mladých: vyumělkované nehty. Že nemohou ani ťukat na klávesnici či řádně přepočítat hotovost.
Co se mi však hnusí, a na výše uvedené adrese to taky odsuzuji, je chození mužské části v oblecích. Taková maškara se hodí snad tak do opravdové banky, ale ne do těch našich kampeliček esero, které tu jsou ve většině případů pro nás socky. Když se podíváme, jak chodí oblékaní klienti a i jak se na opět uvedené adrese vyjadřují o úrovni bank, tak kraťasy a sandály by tomu odpovídaly, v chladnějším počasí džíny a mikina. Když v těhle vedrech potkávám ve městě kravatisty, jak se potí v tmavém (a nyní dosti i v růžovém), je mi z toho na blití. To se vám tyhle úchylácké hadry tak líbí nebo vám jejich nošení někdo nutí? Nutili komunisti, a bylo to prý velmi nedemokratické. Připadá mi to, jako by se svým oblečením povyšovali nad ostatní, že jsou něco lepšího ... Kde jsou neformální pátky (i když nikdo z řadových zaměstnanců stejně nemohl příliš vyčuhovat se svým civilem)? Kde jsou ty doby, kdy si všichni mohli chodit v čemkoliv. Vedoucí přišel v džínách a když jste v práci kromě ředitele potkali někoho jiného v kvádru, tak to byl tajnej nebo komouš. A pak ještě svatebčané nebo pozůstalí. I když většina z nich se po obřadu stejně převlékne do civilu.
"Vše, co jsem od ní potřeboval jsme vyřešili, a přitom si i hezky popovídali..." Pak nemají být v bankách fronty. Na jednu stranu chcete, aby dívčina dodržovala kodex oblékání a chodila jako stará mladá, na druhou stranu byla odborník na svém místě a ještě komunikativní a sympatická. Chodíte si do banky povídat nebo řešit problémy?
Domnívám se, že autor nebyl v České spořitelně ani jí podobné kampeličce pohrající si s názvem banka.
Já taky chodil do ČS, neustálé fronty, nic nefungovalo, výpadky, počítačů, bankomatů, nikdo pořádně nic nevěděl, stále někdo někam volal, na jednu a tu samou věc 6 různých odpovědí od 4 pracovníků, jiné informace na zelené lince, neustálé nabízení ba přímo vnucování superproduktů celé FS ČS, při jednání s klientem obsluha vyřizovala telefonáty, podepisovala něco šéfům, ti na ni hučeli, nervní prostředí - no prostě děs a běs.
Když jsem přestoupil k ŽB, byl to vpád do jiného světa. Klid, pohoda, přesné a výstižné informace, ne papouškování "co pro vás mohu udělat", bez front, když už tam někdo čeká, tak vám nefuní na záda a neslyší vaše obchodní jednání. Jo, změna je život. Dnes už bych se nevrátil.
Je to asi jako když škodovkář nedá na svůj výkřik techniky dopustit a když se konečně vzchopí na něco pořádného, tak uzná, jaký byl vůl, co jim tam nacpal zbytečnejch peněz a už by se k okřídlenému šípu nikdy nevrátil. Pozn.: taky jsem si v životě zakoupil 2 vozy zn. škoda jako nové a pravidelně jezdil utrácet do značkových servisů jak za plánované servisní úkony tak za množství nenadálých poruch. Jen s tím rozdílem, že já uznal, že jsem vůl, ještě za života se škodovkami (a ještě nyní s nimi musím jezdit v zaměstnání). Bohužel, s výměnou auta to nejde tak lehce jako s koupí nových bot či kalhot.
chodím do banky rád, a to jak řešit pracovní otázky, tak i mezi tím trochu konverzovat, ale je to vždy spojené s pracovními záležitostmi. právě proto, že nechci, aby tam byli fronty, a zároveň chápu, že zaměstanci jsou v zaměstnání, a ne někde na zábavě.
Já bych si dovolil se autora mírně zastat, přestože článek mi přijde trošku takový neupravený. Také se domnívám, že jistá úroveň oblékání k institucím jako jsou banky patří. Přílišná vyzývavost či neupravenost v oblékání může navozovat dojem neserióznosti (neberu v úvahu, že mnohdy oprávněně), a právě serióznost by měla být jednou z klíčových vlastností ústavu, kterému svěřuji své peníze. Do této kategorie bych s jistou benevolencí zařadil i úřady.
Například v prodejnách, restauracích je situace již zcela jiná, tam se již na tu "serióznost" zase až tak nehraje.
Osobně jsem byl mírně překvapen v jedné pobočce KB, kde paní za přepážkou chodila zase úplně bosa. Chápu, bylo vedro, ale i tak to byla věc, která mě v bance mírně zarazila.
Serioznost se nevytvoří oblečením. Ten hadr je jen pozlátko, přetvářka. Našim ústavům bych peníze moc nesvěřoval, v minulosti tam taky chodili draze oblékaní a kolik nucených správ a krachů následovalo... A co je takových případů v zahraničí. Tam taky měli do poslední chvíle před krachem pouze a jen "elitní" výsledky. Nikde nemáte zaručeno, že přes "elitní" hospodářské výsledky nepadne něco i u nás. Charakteristickým rysem kapitalistické společnosti mimo jiné je, že se nesmí mluvit pravda, že se musí jen lhát a zatloukat. Pravda se provalí, až když je bohužel pozdě.
Co se týče obsluhy v KB, proč by si paní nemohla dopřát bososti? To jste takový nadčlověk, že nesnesete něco tak normálního? To byste se zachvíli mohl pozastavovat nad tím, že člověk na veřejnosti otvírá pusu (pro vás možná ústa) jí nebo pije nebo že má odhalený obličej, protože v některých státech musí být zahalen.
Naopak v civilizovaných zemích už přišli na to, že chodit v kvádru zvyšuje náročnost na energetiku (klimatizace) a již od nucení nosit "slušné" hadry upouští. A vůbec nejraději mám pohled na "úspěšného" dealera - bankovního úředníka - řidiče (on to dneska člověk nepozná, co vlastně dělají za profesi), jak si hrajou na něco IN a chodí v těchto parnech venku v tmavém obleku, v uzavřených botách. Outdoor to chce. Fujt tajbl, když si představím, až se doma vyzuje. To samé chodit v kanceláři po koberci při pokojové teplotě v botách. Fuj tajbl. Pantoflíčky to chce. Nebo v zimě, když je všude plno sněhu a soli, si tyhle kravatisti nejsou schopni vzít pořádné zimní boty s pořádnou traktorovou podrážkou a smekají se v polobotkách vhodných tak možná do tanečních.
Jak milejší je pohled na současné papaláše - jindy uniformní obleky, nyní neformální oblečení. Hned i ti největší modří darebáci vypadají poněkud lidštěji. Nebo když někoho z nich potkáte někde v parku na procházce nebo při nákupu v hypermarketu v civilu. Když už jsme u toho nakupování, mám strašně rád kravatisty, kteří po práci vyrazí do Hornbachu, Obi či Baumaxu a tam si hrají na řemeslníky. To prostě nejde dohromady. Převlékněte se laskavě, než vyrazíte mezi normální lidi - vzkazuji vám! Když už jsme u toho nakupování, zjistil jsem, že kravatisti jsou velmi nepraktičtí lidé. Košík zaparkují v těch nejužších prostorech, aby nikdo jiný nemohl projet a musel tak složitě objíždět. Nebo jsou tak zabráni do výběru zboží, že do vás vrazí. Sice se omluví ... Nebo potkají nějakého známého, a začnou se vybavovat opět v těch nejnevhodnějších, nejužších místech. Když se předvádí, že mají mobila, opět nevnímají ostatní nakupující (či chodce na chodníku) a zase do vás vráží nebo vás blokují. Domníval jsem se, že to jsou jenom mé subjektivní pocity, ale když i ostatní kolegyně a známí s podobnými postřehy přišly/i , vidím, že asi opravdu mají mozkové závity na vymýšlení nějakých blbostí v zaměstnání, ale na praktický život nejsou. To samé, když kvádrista řídí auto. Dělá jednu prasárnu za druhou. Nejčastěji se ukájí mobilem, nedává blinkry a přednost v jízdě. A když je to ještě řidič škodofky ... (a do 30.6. svítil i ve dne ...). Za volant prostě kvádro (snad s výjimkóu zaměstnance pohřebního ústavu) nepatří!
Nejlepší byla asi 70. - 90. léta, když všude vládly jeansy. Nyní by to chtělo kapsáče - carga, army styl, pryč s obleky a kostýmky.
Nevím, jestli někde v bankách vpustí brigádníky na přepážky, ale občas si v jisté bance, která naštěstí slovo "banka" ani v názvu nemá, připadám, že ano. Sice nic neví ale říkají to, co klient chce slyšet. Takže občas se musíte o problematice informovat u více zdrojů a pak čekat, co na vás přichystali. Nerozumíte-li tomu a uzavřete nějaký obchod - tak to má být. Banka musí plnit plán prodeje a je celkem jedno, za jakých podmínek se plán splní.
Slyšel jsem ale , že ve spořitelně si berou (nebo brávali) na typování příkazů brigádníky. Když pomyslím, s jakými informacemi se tam setkají, mohou mít podepsáno tisíc prohlášení o mlčenlivosti.
Vyzrazení citlivých údajů bych se neobával, i když do nikoho úplně nevidíte.
Z mé vlastní zkušenosti, jsem se nikdy nebránil brigádníkům, zvláště když studovali školy se zaměřením na banky a finance. Pro ně je to neocenitelná zkušenost, a hlavně mohou zjistit, zda to co studují, je také bude bavit.
Na jejich zařazení a "výchovu" jsem "používal" systém, který mi hned v počátku mé kariéry vštípili v japonské instituci.