Hlavní navigace

Názory k článku Mateřství a práce? Zkrácené pracovní úvazky!

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 12. 2006 19:13

  mako (neregistrovaný)
  Osamělá maminka s jedním dítětem nad 7 let věku, pečující o staré nemocné rodiče, dojíždějící do zaměstnání (do jihočeské metropole) cca 30 km, si nemůže dovolit pracovat na zkrácený pracovní úvazek, přestože únavou padá na obličej, protože její vyměřovací základ pro stanovení zdravotního pojištění (odvozený od minimální mzdy) by byl nižší než státem stanovený a zdravotní pojištění by musela doplácet ze svého. Narodila se a žije na nesprávném místě? Kdyby stejnou práci vykonávala v Praze, kde jsou vyšší příjmy než u nás na venkově, mohla by si zkrácený pracovní úvazek dovolit, protože státem stanovená hranice minimální mzdy je pro pražské poměry hranicí srandovní.
 • 2. 11. 2007 13:30

  wang (neregistrovaný)
  no to je scenar jak z hororu a ta maminka se myslim prilis zbytecne obetuje, rodice se o sebe musi postarat sami, nebo si musi dle zakona o socialnich sluzbach zajistit patricna vysetreni, nasledne prispevky na peci o nemohouciho nemohouci /ci jak se tomu rika/ a o peci se postara za penize nekdo jiny. Veset se na krk pracujici mamine s ditetem je i od starych lidi dost sobecke, kdyz maji jinou moznost. Pokud jsou dusevne v poradku, melo by jim byt jasny ze kvuli peci o ne strada to dite.

  kdyby stejnou praci vykonavala v praze, tak by mela sice vic, ale pokud by v praze zila tak by tam taky utratila vic, nevim co si vesnicani myslej, ze v praze je nejaky uzasny blahobyt.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).