V zákoně se nikde neříká, že se karty musí účtovat měsíčně. Já to chápu tak, že banky klidně mohou ponechat roční poplatek, ale v případě zrušení karty musí následně vrátit poměrnou část poplatku.
-----
Co říká zákon, § 97: Je-li úplata za poskytování platebních služeb stanovena pevnou částkou za určité období, náleží poskytovateli v případě výpovědi rámcové smlouvy pouze poměrná část této úplaty za dobu do zániku rámcové smlouvy.
Co říká důvodová zpráva: § 97 stanoví právo jen na poměrnou část úplaty, jestliže je úplata stanovena za určité období, v jehož průběhu dojde ke skončení rámcové smlouvy. Byla-li úplata zaplacena předem, musí být její poměrná část vrácena jako bezdůvodné obohacení podle § 451 odst. 2 občanského zákoníku. V praxi se může jednat např. o poplatek za užívání platební karty účtovaný za určité období, jestliže k ukončení smluvního vztahu dojde v průběhu tohoto období.
Podle mě je to nesmysl. Zpětným vrácením poměrné části poplatku bude zákon dodržen. Právě proto jsem do minulého příspěvku zkopíroval příslušný paragraf, aby to bylo jasné.
Jasně, zbíječko, arbitr plácá a ty jediný máš pravdu. Bohudík tomu tak není. Tvoje oblíbená mBanka také doposud nezvládla upravit svůj ceník a poplatky za debetní či kreditní karty, které jsou u mBanky placené (kreditky, druhá debetka k účtu atd .. ) přitom musí dle zákona tak jako tak od 1.11.2009 učtovat měsíčně.
Když dojde argument, nadáváme. Citace zákona nahoře je myslím jasná. Nic o měsíci se tam nepíše nebo Vy to tam vidíte? Přemýšlím za kterou banku kopete, když si musíte ulevit směrem k nízkonákladové (bez poplatkové) a patrně pro Vás konkurenční bance :)