Hlavní navigace

Názor k článku Má stát platit za svoje chyby, i kdyby šlo o sto miliard? od MoB - 1. Neexistuje žádné „blaho státu“. Toto slovní spojení je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 1. 2010 8:49

  MoB (neregistrovaný) 193.179.215.---

  1. Neexistuje žádné „blaho státu“. Toto slovní spojení je naprosto bez významu, už jenom proto, že pojem „stát“ se liší podle toho, co chceme říct. Používejme tedy rovnou jiné vyjádření, než tuto prázdnou floskuli.

  2. Firma, která se soudí o nezaplacené pojistné, vyhrála soudní spor oprávněně. Nezaplatila, protože de facto nebylo co zaplatit (nebylo to jaksi v zákoně). Ostatní firmy atd. platily pojistné v dobré víře (podle posledních známých pravidel) a tak bych to i nechal.

  3. Vracet by se nemělo nic, protože můžeme předpokládat, že se jednalo o chybu, která byla učiněna bez záměru nedefinovat výpočet pojistného nebo pojistné zrušit. Byla to technická chyba. V podstatě tedy ti, co zaplatili, zaplatili „ve smyslu zákona“, zatímco ti, co nezaplatili, to udělali „podle litery zákona“. Asi bych to viděl tak, že správně udělali všichni a není co napravovat.

  Nejsem právník, je to jenom můj laický pohled na věc. Asi to není „spravedlivé“, ale aspoň je vidět, jak kvalitní lidi se na vzniku zákonů podílejí. Je to – řečeno slovy klasika – samý debil nebo blbeček :)

  Nechť si z toho vezmou ponaučení všichni zúčastnění – tj. především voliči.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).