Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Má stát platit za svoje chyby, i kdyby šlo o sto miliard? od čertík - Spíš mne děsí jiná rovina. Když politici zpochybní...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 1. 2010 17:44

  čertík (neregistrovaný) ---.113.broadband.iol.cz

  Spíš mne děsí jiná rovina. Když politici zpochybní ústavu že „Daně a poplatky se platí pouze na základě zákona“ a tvrzení min. soc. věc, že každý ví že se soc. poj. musí platit i když to v zákoně není, tak co až nastane situace, že schodek důchodového účtu bude ročně např. – 30 mld Kč (jako 2009) a státní obligace se neprodají, že stát sdělí vyhláškou, že schodek si vyberou zvýšeným odvodem od podnikatelů. Protože každý ví, že se musí soc. poj. platit aby bylo na důchody a není důležité že v zákoně není psáno kolik. Jaká pak bude jistota podnikání? Nebo opravdu jsme už v situaci, že pravidla neplatí a po současných důchodcích a politicích potopa?

 • 13. 1. 2010 20:25

  Roman (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz

  Však taky platíte podle zákona. Zákon Vám tuto povinnost určoval, ale už bohužel neurčil, jak vypočítat základ. A ten upravovala ta vyhláška.

 • 14. 1. 2010 8:52

  Pavel F. (neregistrovaný) ---.in.softeu.cz

  Nesmysl. Aby vláda mohla stanovit výši pojistného nařízením vlády, tak musí mít oporu v zákoně, tj. v zákoně musí být explicitně zmíněno, že výše sociálního pojištění se určuje nařízením vlády. Což tam nebylo.
  Vláda si nemůže vydávat nařízení bez opory zákona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).