Omlouvám se, ale ten článek má tolik stylistických a gramatických chyb, že odvedly od tématu článku. Prosím opravte si:
Těm investorům ... mohou... vložit své úspory například na bankovní vklady.
Kdo jim je bude vkládat? Já bych předpokládal že si je vkládají ti investoři.
Které banky mají rádi těch „horních deset tisíc“ střadatelů?
Air Bank měla již jisté omezení na výši zůstatku na spořícím účtu od počátku založení banky...
Spíše od konce založení, ne? Na začátku založení měli asi jiné starosti než stanovování podmínek vkladů.
Pro banku.. je žádoucí „lapnout“ klienta .. než touha po klientovi...
Před než by měl být druhý stupeň, a při srovnání by měli být být stejné slovní druhy. Nehledě na to, že cokoliv reálného je žádoucnější než pouhá touha po čemkoliv jiném.
Pak tam máte ještě spoustu chybějících a přebytečných čárek, ale to už vypisovat nebudu (ač i to znesnadňuje pochopení textu).
Až to opravíte, klidně tento příspěvek smažte.
Dobrý den,
ad Pavel – Korektura)
1. Těm investorům…
ZDE Váš předpoklad je chybný, jelikož se jedná o příjem, který je vkládán jinou osob (např. zaměstnavatel, odběratel…) než vlastníkem účtu.
2. zde máte pravdu… děkuji
3. Air Bank měla již jisté omezení na výši zůstatku na spořícím účtu od počátku založení banky, kdy v obchodních podmínkách měla (má) ustanovení, že…
ZDE se jedná o okamžik založení banky nikoliv prvopočátky zakládání banky. Hovořím-li ve článku o obchodních podmínkách, jsou zde akcentovány ty právní podmínky, které jsou pro klienty účinné, tedy ve chvíli kdy banka již „vznikla“. Obchodní podmínky, které jsou pro klienta neúčinné bych zde samozřejmě neuváděl. Z toho je patrno, o kterém časovém úseku v článku píši.
4. Pro banku za určitých okolností, např. při dostatečně vysokých peněžních aktivech banky, je žádoucí „lapnout“ klienta, co si chce vzít půjčku, než touha po klientovi, co si chce otevřít vkladový (spořící) účet s vysokým vkladem.
ZDE se stále domnívám, že věta může zůstat v této formulace, aniž by došlo k „super prohřešku“, který stojí za to se nad ním pozastavovat. Samozřejmě, že se mnou nemusíte a zřejmě ani nebudete souhlasit… :-)
5. k čárkám v textu: souhlasím s Vámi, že v některých případech jsem našel v textu čárku, která tam být nemusí… děkuji
6. myslím, že redakce rozhodně Váš komentář mazat nebude a ani nemusí, nic vulgárního jste „nepřevedl“… tedy zůstáváte nesmazatelně zapsán v „internetovém světě“…
ad berushka ) Jelikož berushko pracujete ve firmě, která poskytuje služby „bankovnímu světu“, vůbec mne nepřekvapuje, že víte o akcionáři banky J&T (tedy že nejde o Kellnera). Článek reaguje především na novou úrokovou politiku bank, a to těch, které jsou v naprosté většině vkladatelů známé. Vklady např. u J&T jsou vklady, které nejsou příliš mediálně sledovány. Článek neměl ambici vybrat pro multimilionáře ten „správný úrok“. V zorném poli článku jsou 3 „nové banky“ a dále ve srovnávací úrokové tabulce některé další banky, které jsou aktivně střadateli využívány. Banky, které uvádíte, tedy J&T či PPF, rozhodně mezi ně nepatří, jelikož nejde o retailové banky pro „širokou veřejnost“ a z tohoto důvodu se o nich zde nepíše.
ad Pavel – Nu…) Pokud máte pocit, že článek není hodný Vaší výrazné pozornosti, pak mne mrzí, že jsem Vám „nekápl do elektrotechnické noty“. Tak třeba jindy nebo jinde… :-)
ad avathar) zvlášť kouzelné slovní spojení: "...reklamně přiláká potencionální klienty..."
ZDE mne těší, že jste vybral „tuto pasáž“… říkal jsem si, zda to někdo zmíní… Toto slovní spojení velice rád používám… :-)
ad Václav P.) potencionální?
ZDE vím o mém nešvaru ve vztahu ke slovu potenciální… někdy se sklouzne k „hovorovému synonymu“… potenciální – potencionální… Doufám, že shovívavý čtenář promine…
Děkuji všem za názory!
S pozdravem,
Michal Koudelka
Upřímně, gramatických chyb jsem si při letmém proběhnutí ani nevšiml, to už beru skoro jako standard. Nicméně se musím přiznat, že se mě tato tematika hluboce netýká asi jako 99,99% lidí. Drtivá většina lidí nemá takové peníze vůbec a kdo je má, patrně je nestrká do banky na běžný, popřípadě spořicí účet, ale má je ve výnosnějších aktivech. Článek je tedy hodný možná zamyšlení, ale nikoli výrazné pozornosti.
Ehm, opravdu si myslíte, že limit třeba už u 750 tisíc se týká jen 0,01% lidí? Já bych tomu článku vytkl hlavně ten bulvární titulek o multimilionářích, on je totiž problém právě v tom, že restrikce u některých bank se už začaly týkat i lidí, kteří v úsporách nemají celý milión ani jeden... A to už budeme podle mého odhadu minimálně někde u 20ti procent populace.
Že bude muset všelijak dělit úspory člověk se vkladem nad standardní pojištěný limit 100k EUR je asi normální, ale omezování ze strany banky už někde pod třetinou tohoto limitu mě trochu překvapuje.