Hlavní navigace

Která finanční reklama je nejlepší? To záleží hlavně na vás

17. 2. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Reklama má oslovit, zaujmout, nebo jen vstoupit do povědomí, na jejímž konci je zpravidla nákup produktu či služby. Ale zároveň jde o umělecké dílo. Některé reklamy umějí být velmi vtipné, jiné jen žijí svůj jepičí život a upadnou v zapomnění. Jaká reklama se nejvíce líbí vám? Umíte se válet smíchy nad vtipnou reklamou?

Finanční server Měšec.cz pořádá již sedmý ročník ankety Nejlepší finanční reklama roku 2008. Společně s porotci můžete i vy, čtenáři, vybírat z 25 reklamních klipů finančních institucí, které se v roce 2008 objevily na obrazovkách českých televizních stanic.

Šanci má každý

Videospoty můžete spustit v originální podobě. Svůj spot mohla do ankety nominovat každá finanční instituce, která v roce 2008 měla reklamní kampaň v některé z českých televizí. Vzhledem k celkovému počtu téměř třicítky institucí, které v loňském roce v televizi inzerovaly, je letošní zájem o účast v anketě opravdu velký.

„Ještě mi dlužíš úrok“

V loňském roce u veřejnosti i odborné poroty vévodila reklama společnosti Home Credit, zdůrazňující absenci poplatků za předčasné splacení půjčky. Hodnotící porotce i čtenáře zaujal především vtip reklamního spotu a herecké výkony protagonistů. Dobře si vedl i spot GE Money Bank, která vtipnou a účinnou metodou útočila na tolik nenáviděné bankovní poplatky.

Výsledky předchozích šesti ročníků ankety
Ročník Hlasování veřejnosti Hlasování odborné poroty
2007 Česká pojišťovna Home Credit
2006 Raiffeisenbank Raiffeisenbank
2005 GE Money Bank Česká pojišťovna
2004 Česká spořitelna Česká spořitelna
2003 ČSOB Česká spořitelna
2002 Komerční banka Komerční banka

Jak můžete hlasovat

O váš hlas v letošním ročníku bojuje 25 reklamních spotů finančních institucí. Hlasovat můžete od 16. února do do 15. března 2009 na stránkách ankety. Při hlasování zvolíte jeden klip, který považujete za nejlepší.

Anketa Nejlepší finanční reklama 2008 má dva způsoby hlasování. Hlasují čtenáři serveru Měšec.cz a hlasuje i odborná porota, kterou představují přední nezávislí odborníci na finanční problematiku, profesionálové z řad médií, odborníci na reklamu a film a zástupci akademické sféry.

FIN21

Všechny nominované spoty a spoustu dalších videí si můžete přehrát rovněž na videoserveru Bomba.cz.

Jak dopadne letošní ročník ankety, závisí i na vás. Abychom vám hlasování zpříjemnili, připravili jsme pro vás ve spolupráci s partnery soutěže zajímavé ceny. Mediálními partnery jsou magazíny Strategie a Marketing Magazine, server Streamhosting.cz a videoserver Bomba.cz

Anketa

Sledujete reklamy finančních institucí?

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).