Hlavní navigace

Názor k článku Kratší mateřská se stoprocentním platem. Jak se vám líbí? od Pavel - Nechápu, jak můžete spojovat neviditelnou ruku trhu se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 2. 2011 12:58

    Pavel (neregistrovaný) 62.168.56.---

    Nechápu, jak můžete spojovat neviditelnou ruku trhu se státním nařízením. V těch fondech nehrabala neviditelná ruka trhu, ale naprosto konkrétní (a bohužel neidentifikovaná) ruka státních úředníků a politiků, pro které z cízího krev neteče. A to jim bylo umožněno právě a pouze tím, že byl trh z tohoto procesu vyloučen, případně nahrazen potěmkinovskou vesnici nejěkého pseudotrhu (viz zdravotní pojišťovny - jak má mezi nimi fungovat trh, když jsou ze zákona povinny za stejné peníze poskytovat stejné služby - to není trh).

    A jen tak mimochodem, nedávno jsem viděl nějaké statistky o vybraných částkách na sociálním pojištění a vyplacených částkách a u nás se z jedné koruny vybrané dostane k příjemcům jen asi 30 halířů a to je ještě celý systém v deficitu. Cestou to nepožere žádná neviditelná ruka trhu (protože v přerozdělování žádný trh není), ale zcela konkrétní mnohohlavá hydra státních zaměstnanců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).