Hlavní navigace

Koruna pár haléřů ztratila

Miroslav Frayer

Domácí koruna se dnes pohybovala okolo hranice 25,70 CZK/EUR bez jasnějšího trendu. Na mezibankovním trhu se obchodovala během prvního červnového pracovního dne v pásmu necelých 10 haléřů.

Doba čtení: 1 minuta

Oproti pátečnímu závěru oslabila o zhruba dvě desetiny procenta. Naopak polský zlotý i maďarský forint zpevnily o čtvrt, respektive půl procenta.

Z fundamentálního pohledu prakticky pro všechny tři měny platí to samé. Slabá výkonnost ekonomik by měla tlačit měnové páry vůči euru k vyšším úrovním. V případě polského zlotého a maďarského forintu by mělo negativní roli sehrát i očekávané další uvolňování měnové politiky. Z tohoto pohledu lze posílení středoevropských měn brát pouze za určitou korekci předchozího oslabování.

Technická analýza pak ukazuje, že kurz CZK/EUR se nyní nachází poblíž spodní hranice rostoucího kanálu na 25,65. Ta by měla působit jako silná hranice podpory, od které by se kurz měl odrazit zpět nahoru k již několikrát testované technické rezistenci 26,15.

Swapová výnosová křivka se dnes po celé své délce posunula o zhruba 2 až 3 body nahoru. Výnosy dluhopisů pak se svým růstem za swapy zaostaly. Obchodní aktivita však byla velmi nízká. 

Našli jste v článku chybu?