Hlavní navigace

Koruna byla nejslabší za dva měsíce

18. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I přes eskalující rusko-ukrajinskou krizi se obchodování se středoevropskými měnami neslo v klidném duchu. Česká koruna pokračovala v pozvolném oslabování, které zahájila před dvěma týdny, když se dopoledne dostala nad hladinu 27,50 CZK/EUR a překonala tak své více jak dvouměsíční minimum.

V průběhu večera však ještě většinu svých ztrát umazala. Naopak se dařilo jejím regionálním protějškům, které za nezvykle nízké kurzové volatility mírně posílily. Maďarský forint přidal tři desetiny procenta a polský zlotý dvě desetiny. Více rozruchu do obchodování s regionálními měnami by mohla přinést konference v Ženevě, která se za účasti Ruska a západních zemí bude zabývat vývojem na Ukrajině. Nervozitu na trhy by dodalo výrazné zpřísnění sankcí vůči Rusku nebo ruská vojenská intervence na východní Ukrajině.

Dnes není plánováno zveřejnění žádných ekonomických dat z regionu. Trhy budou nadále sledovat vývoj situace na Ukrajině. Korunu by ke slabším hodnotám mohla tlačit probíhající dividendová sezóna.

Včera proběhla aukce českých pokladničních poukázek, kterou provázela vysoká poptávka. V aukci bylo prodáno 6,5 mld. CZK cenných papírů s průměrným výnosem 0,07 %. Česká swapová křivka zůstala beze změny.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).