Hlavní navigace

Názor k článku Konec levné práce? Průměrná mzda je poprvé nad 30 tisíci a dál poroste od me vakérav - To je ošemetné. Nikdo vám totiž neřekne „beru...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 3. 2018 9:55

  me vakérav (neregistrovaný) ---.mameradirychlost.cz

  To je ošemetné. Nikdo vám totiž neřekne „beru 100 tisíc měsíčně“. Ten kdo bere 100 tisíc měsíčně totiž o svém příjmu mlčí, nemá žádnou potřebu o něm mluvit. O svém příjmu tak mluví HLAVNĚ ti kdo berou málo. Pak jsou mnohem více slyšet a vypadá to, jako kdyby všichni brali minimální mzdu. Přitom minimální mzdu má pouze 3 % lidí (!) (z nichž dost bude brát něco bokem), takže by neměli být slyšet téměř vůbec.

  A to ty statistiky určitě nebudou nadhodnocené. Spíše naopak, pocházejí z toho, co lidé přiznali, tj. i zdanili. Je výhodnější přiznat méně, pokud to jde, nikdo nebude přiznávat více. Průměrná mzda bude tedy spíše o něco vyšší.

  Proč jsou tedy slyšet hlavně ty výjimky s minimální mzdou?

  Přiznávat bohatství totiž přináší v podstatě jen nevýhody: lidskou závist, krádeže (ať už ze strany lidí, tak ze strany státu ve formě daní). Nikdo neřekne „ty seš borec, ty bereš hodně“.
  Naopak když řekneš, že jsi chudý, tak tě lidé politují, dají ti něco zdarma nebo levně, stát ti dá nějaké úlevy apod. Lidé jsou k chudým milí, protože od nich nečekají žádnou hrozbu (pokud už ovšem nejsou na hranici zoufalosti).

  Je to zvláštní fenomén.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).