Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Konec levné práce? Průměrná mzda je poprvé nad 30 tisíci a dál poroste od Leona - Zajímalo by mě z čeho stále berete ten...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 3. 2018 9:20

  Leona (neregistrovaný) 176.62.235.---

  Zajímalo by mě z čeho stále berete ten průměr. Bydlím na malém městě a myslím, že by se dalo spočítat kolik lidí na průměrnou mzdu dosáhne. Bylo by jich sakra málo. Zde jsou platy postaveny na minimální mzdě.

 • 13. 3. 2018 9:44

  PRO (neregistrovaný) 80.250.30.---

  U nás se přetahují o zaměstnance a operátoři si vydělají nad 22 tis. Kč hrubého a tak to má být. Minimální mzdu nikdo z mého okolí nemá.

 • 13. 3. 2018 9:55

  me vakérav (neregistrovaný) ---.mameradirychlost.cz

  To je ošemetné. Nikdo vám totiž neřekne „beru 100 tisíc měsíčně“. Ten kdo bere 100 tisíc měsíčně totiž o svém příjmu mlčí, nemá žádnou potřebu o něm mluvit. O svém příjmu tak mluví HLAVNĚ ti kdo berou málo. Pak jsou mnohem více slyšet a vypadá to, jako kdyby všichni brali minimální mzdu. Přitom minimální mzdu má pouze 3 % lidí (!) (z nichž dost bude brát něco bokem), takže by neměli být slyšet téměř vůbec.

  A to ty statistiky určitě nebudou nadhodnocené. Spíše naopak, pocházejí z toho, co lidé přiznali, tj. i zdanili. Je výhodnější přiznat méně, pokud to jde, nikdo nebude přiznávat více. Průměrná mzda bude tedy spíše o něco vyšší.

  Proč jsou tedy slyšet hlavně ty výjimky s minimální mzdou?

  Přiznávat bohatství totiž přináší v podstatě jen nevýhody: lidskou závist, krádeže (ať už ze strany lidí, tak ze strany státu ve formě daní). Nikdo neřekne „ty seš borec, ty bereš hodně“.
  Naopak když řekneš, že jsi chudý, tak tě lidé politují, dají ti něco zdarma nebo levně, stát ti dá nějaké úlevy apod. Lidé jsou k chudým milí, protože od nich nečekají žádnou hrozbu (pokud už ovšem nejsou na hranici zoufalosti).

  Je to zvláštní fenomén.

 • 13. 3. 2018 13:23

  vera (neregistrovaný) 62.168.37.---

  Průměrná hrubá měsíční mzda představuje podíl mezd bez ostatních osobních nákladů připadající na jednoho zaměstnance evidenčního počtu za měsíc. Do mezd se zahrnují základní mzdy a platy, příplatky a doplatky ke mzdě nebo platu, odměny, náhrady mezd a platů, odměny za pracovní pohotovost a jiné složky mzdy nebo platu, které byly v daném období zaměstnancům zúčtovány k výplatě. Nezahrnují se náhrady mzdy nebo platu za dobu trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo karantény placené zaměstnavatelem.
  Tento statistický ukazatel se zjišťuje měsíčně, to znamená po spočítání mezd nebo platů v organisaci ať již soukromé, nebo kde je zřizovatelem stát nebo obec nebo kraj, nebo u státních správních orgánů, je pracovník odpovědný za výpočet mezd vystavit z konkrétních reálných výpočtů, podložených výplatními páskami veškeré mzdové náklady za organizaci, které podělí počtem zaměstnanců. Ten, kdo napsal ten článek výše, ten tu průměrnou mzdu nepočítal, ten si tuto informaci zjistil na stránkách státního statistického úřadu. Poskytovat statistická hlášení je každý, kdo je k tomu příslušen podle Vyhlášky o statistickém zjišťování pro každý konkrétní rok. Průměrná mzda je mzda hrubá, nikoliv čistá, po zákonných srážkách.

 • 13. 3. 2018 22:31

  Jaromi (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Prumer je prumer, na 10 lidi s minimalni mzdou jsou dva manageri s platem pres 50k a par vysoce placenych techniku za 100k v Praze.

  Je treba se vzdelavat a jit do vetsiho mesta. Na vesnici neni konkurence a tak clovek dela kolikrat za ctyrikrat mene, nez ve vetsim meste a jeste je mu rikano, jak neni drahy... sam jsem to zazil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).