Hlavní navigace

Názory k článku Konec druhého pilíře: co nás čeká místo něj?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2015 11:27

  mr

  Je to vládní bankovní monopol na výběr peněz za nic!
  Pozlátko státního příspěvku je vázáno na rentu a pak se jim vraci zpět do PF a nic z toho účastník nezíská, pokud je v pravý čas nevybere.
  Výpočet renty je podvod.Dokonce se spočítalo, že délka života je již 23,5 roků a tudíž se musí v případě vyplácení renty důchod znovu snížit!!Průměrná měsíční renta je v 3 pilíři 2150 Kč z celkových 500.000,- při nároku a vzniku starobní renty-důchodu pokud se upíšete, že už své peníze nikdy nedostanete zpět a přenecháte je zadarmo PF jako protislužbu za velmi nízkou rentu.Renta se ročně vypočítává pouze ze zisku, což každoročně klesá a nemusí být ani žádná. Nově je tedy renta snížená o 1-2 stokoruny.PF není pojištěn a při krachu a likvidaci a vypořádání, vymáhací zástupce okrade o min.20%, délka vymáhání může být roky a ztratíte příspěvky!!Do­poručuji při nároku na důchod buď celou částku vybrat a nebo ponechat na úroky v PF s minimálním příspěvkem 300,-Kč a čekat zda výnos bude 0 až 2,8% /rok.
  Toto je pravda a kdo ji nechce slyšet a řídit se jí, přijde na konci o vše.To je letitá zkušenost.

 • 26. 10. 2015 12:42

  kk (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz

  To si dělají srandu, půjdu do důchodu v 65 a do 75 si budu užívat renty? Radši vybrat a něco si pořídit anebo utratit, jestli nám penzijko vláda nezabaví dřív na chudáky uprchlíky.

 • 8. 11. 2015 20:45

  David Vozák (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dobrý den.
  Jsem zvědav, jak to dopadne. Nejraději bych peníze vybral a slušně si spořil po svém. Připadá mi to daleko rozumnější.
  Hezký den JUDr. David Vozák

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).