Hlavní navigace

Názor k článku Komu se vyplatí paušální daň? Ministerský návrh není pro nejmenší podnikatele od modrodolka - Stejně tak já. Jsem důchoda, OSVČ, příjem 309.000,-Kč...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 3. 2019 20:04

  modrodolka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Stejně tak já. Jsem důchoda, OSVČ, příjem 309.000,-Kč /rok, po odečtění 40% paušálu, 2x12.000,- (pojištění životní a penzijní připojištění) a 24.800 ,-(položka na poplatníka), jsem na nule, resp. v mínusu, do paušálu jsem šla, abych nemusela platit účetní, kteří mi to stejně "vorali", abych nemusela shromažďovat účtenky a informace o tom, co mám právo odečíst, abych nemusela mít strach z kontroly.
  Jak píše pán, mám to za hodinu sfouknutý, zbývá mi vyplnit to daňové přiznání, vezmu si vždy to loňské a dělám to podle toho, jen dosazuji nové cifry.
  Zdravotní zvládám, pro OZP mají na internetu formulář, tam dosadím několik cifer a samo se to vypočte.
  Horší je socka, to je pro mne dost horor. Nemaje datovou schránku, musím na sociálku osobně, možná by to šlo poštou, radši tam ale jezdím, aby mi to u okénka skoukli, většinou to mám špatně . Bohudík, poslední léta jsou tam milí, ochotní a vstřícní.
  Co se týká datové schránky, prý se to platí a já bych jí potřebovala tak 2x za rok- tak proč to platit. Chtěla jsem jít s dobou, ale vzdala jsem to.
  Jen pro zajímavost- socku a zdravotní platím už 58 let, tak dlouho pracuji. Myslím tedy, že na mně nikdo neprodělává.
  Jednou jsem se ptala na sociálce, proč ještě musím platit na důchod, když už jsem přes 15 let v důchodu a ta paní mi řekla, že to platím na ty, co se válej u nádraží. Tak se mi pak ani nějak nechtělo dělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).