Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Komu se vyplatí paušální daň? Ministerský návrh není pro nejmenší podnikatele od Jana - Jednoduché počty: když teď drobný podnikatel postaru žádnou...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 6. 2. 2019 13:40

  Jana (neregistrovaný) ---.ip6.tmcz.cz

  Jednoduché počty: když teď drobný podnikatel postaru žádnou daň neplatí a přihlásí se k paušální dani, tak zaplatí 6.000 Kč ročně.
  Sociální a zdravotní bude platit ve stejné výši - tj. minimální sazby. V čem je to pro tohoto drobného podnikatele výhodné??? To je zase výhodné jen pro Babiše - pokud se např. 200.000 podnikatelů v této paušální dani přihlásí, tak stát vybere ročně 1,2 miliardy...

 • 6. 2. 2019 13:52

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Na druhou stranu je možná lepší zaplatit sice 6 táců, ale mít bez starosti s termíny daňového přiznání, taky účetní toho mívají v březnu docela plné zuby, nemusíte se crcat s přípravou podkladů, vypracování daňového přiznání taky něco stojí (když chcete mít jistotu, že to máte dobře - v tom případě už ztráta není 6 táců, ale cca 4,5. To už by šlo).
  Akorát to nemůžete dělat, když chcete pořádat o hypotéku, že. kde byste pak vzali 2 daňová přiznání za předcházející roky? Nebo by banky musely chtít jiné podklady (např. výpisy z účtu za 2 roky zpětně).

 • 6. 2. 2019 18:52

  Honzas (neregistrovaný) 2001:67c:2660:----:----:----:----:----

  Vzpomněl jsem si, na vystoupení Oduly v jakémsí pořadu, kde jejím "oponentem" byl daňový poradce. Apeloval na ni, aby se zákony neměnily. Jen aby se z nich vyhodily všechny daňové vyjímky a odpočty. Hlavně, povídal ten poradce, nic neměňte, máme už zpracované metodiky, termíny jsou jasné. Jen to zjednodušte a vypusťte nesystémové ustanovení.

  Máte naprostou pravdu, na to Odula. Chystáme novelu, která zjednoduší daňové zákony. A chystáme nový zákon který... (potřebuje vypsat nové zakázky na software, protože IBM dává malé úplatky. Zaměstnat 5x tolik úředníku a hlavně aby tomu nikdo nerozumněl a nesoudil se s náma).

 • 10. 2. 2019 22:16

  Karel (neregistrovaný) 86.61.208.---

  Ale to přeci nemůže být dobrovolné, to by nedělal nikdo. A jednou už musí i OSVČ začít platit daně , nesmí být paraziti na systému. jen je babiš podělaný a tak místo skutečného narovnání zavede tuto stupidní částku, která je nižší než to co zaplatíte účetní, jen aby získal hlasy. tak opět řešení 0, jako vše a nebo státem podporované zvýhodnění skupiny lidí , stejně jako podpora lichvářů a těch nejbohatších

 • 15. 2. 2019 21:05

  MartinK2 (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jestli si Kájo myslíš, že být živnostník je nějaké terno, tak to jdi dělat a neurážej lidi, kteří mají snahu se sami o sebe postarat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).