Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Komu se vyplatí paušální daň? Ministerský návrh není pro nejmenší podnikatele od Křižík - Zdravím. Jsem živnostník a tento týden jsem si...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 2. 2019 19:01

  Křižík (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Zdravím. Jsem živnostník a tento týden jsem si sám udělal daňové přiznání (0,-kč). Vyfakturoval jsem cca 710000,- . Paušál 80%. Nezaplatím žádnou daň. Dle mého odhadu asi hodina práce. Takže jsem ušetřil 6000,- kč. Pro mě je nesmyslné se přihlašovat k paušální dani. A myslím si že takových jako já je hodně.

 • 8. 2. 2019 23:55

  Blanž 59 (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Pane Křižíku. Letos mi bude 60. Svou, v uvozovkách, výnosnou živnost jsem provozovala 19 let. Lesnické práce-dřina a víc než dřina za každého počasí, neotravovala jsem stát a celkem jsem si uchovala zdraví...mám na 2,5 roku předdůchod. Dík za něj. Takových lidí je určitě víc a bude. A když budu v pohodě, můžu přivydělat, moje spoření nebude mít takovou újmu. A teď takoví malí mravenci ještě budou dávat každý měsíc daňový 500 Kč paušál? Ještě že už to moje zlobení skončilo. To je výsměch všem těm,kdo dělají práci v lesnictví a zemědělství i jinde, a která nikdy nebude dobře ohodnocená. Je to hanba. A bez takových lidí ať tu českou přírodu kůrovec třeba sežere celou. Přeji všem zdraví!

 • 1. 3. 2019 20:04

  modrodolka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Stejně tak já. Jsem důchoda, OSVČ, příjem 309.000,-Kč /rok, po odečtění 40% paušálu, 2x12.000,- (pojištění životní a penzijní připojištění) a 24.800 ,-(položka na poplatníka), jsem na nule, resp. v mínusu, do paušálu jsem šla, abych nemusela platit účetní, kteří mi to stejně "vorali", abych nemusela shromažďovat účtenky a informace o tom, co mám právo odečíst, abych nemusela mít strach z kontroly.
  Jak píše pán, mám to za hodinu sfouknutý, zbývá mi vyplnit to daňové přiznání, vezmu si vždy to loňské a dělám to podle toho, jen dosazuji nové cifry.
  Zdravotní zvládám, pro OZP mají na internetu formulář, tam dosadím několik cifer a samo se to vypočte.
  Horší je socka, to je pro mne dost horor. Nemaje datovou schránku, musím na sociálku osobně, možná by to šlo poštou, radši tam ale jezdím, aby mi to u okénka skoukli, většinou to mám špatně . Bohudík, poslední léta jsou tam milí, ochotní a vstřícní.
  Co se týká datové schránky, prý se to platí a já bych jí potřebovala tak 2x za rok- tak proč to platit. Chtěla jsem jít s dobou, ale vzdala jsem to.
  Jen pro zajímavost- socku a zdravotní platím už 58 let, tak dlouho pracuji. Myslím tedy, že na mně nikdo neprodělává.
  Jednou jsem se ptala na sociálce, proč ještě musím platit na důchod, když už jsem přes 15 let v důchodu a ta paní mi řekla, že to platím na ty, co se válej u nádraží. Tak se mi pak ani nějak nechtělo dělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).