Hlavní navigace

Komerční banka táhla burzu dolů

17. 7. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Včerejší obchodování proběhlo za průměrných objemů (750 mil. Kč) při mírném tlaku vyjádřeno poklesem indexu PX o 0,3 % d/d

Index PX:  901 bodů (-0.3% d/d); objem:  748 mil. Kč

Komentář k trhu:

Včerejší obchodování proběhlo za průměrných objemů (750 mil. Kč) při mírném tlaku vyjádřeno poklesem indexu PX o 0,3 % d/d. Hlavní příčinnou byl pokles Komerční banky o 2,4 % na 3 354 Kč. Již delší dobu je patrné zahraniční prodejce na tomto titulu. ČEZ se držel na nezměněných úrovních 733 Kč. NWR i po zprávách o potenciální revizi hornického zákona a tedy případného zvýšení poplatků za těžbu přidalo 1,3 % na 102,3 Kč. Za zmínku stojí ještě CME, které díky tlaku v USA odepsalo v závěru seance 1,4% na 105,8 Kč. Ostatní tituly se pohybovaly do 0,5 % za relativně nízkého objemu. 

Telefónica CR: Neutrální. DD: Držet. Cílová cena: 427 Kč.

Dle deníku HN, plánuje údajně telekomunikační regulační úřad (ČTÚ) podat dotaz na antimonopolní úřad ohledně Telefóncy CR, která se nedohodla s firmami GTS a Quadruple na vytvoření virtuálního operátora. Dle dostupných zpráv se společnosti nedohodly na podmínkách spolupráce. Domníváme se, že se jedná o běžný postup a tudíž nečekáme negativní dopad do dnešního obchodování. Nicméně nelze předjímat výsledky případného budoucího šetření, které však za současné situace považujeme za spíše neutrální.

KITD: Neutrální. DD: Nehodnoceno. Cílová cena: Nehodnoceno.

Kit Digital oznámil jmenování nového finančního ředitele, kterým se stal Fabrice Hamaide, který od května tohoto roku spolupracoval se společností jako finanční poradce. Dříve působil na různých manažerských pozicích v technologických společnostech jako například ATARI, Parrot, Talkway Communications či Logitech. Zpráva by neměla mít žádný výraznější dopad na obchodování s akciemi KITD.

skoleni_8_6

Komentář k americkému obchodování:

Americké akciové trhy se v úvodu týdne pohybovaly v mírných červených číslech, kde investory zklamaly maloobchodní tržby, které již třetí měsíc v řadě klesají. Nápomocný nebyl ani MMF, který snížil výhled celosvětového ekonomického růstu HDP pro příští rok na 3,5% (z 3,6%). Široký S&P index uzavřel na 1 353 bodech (-0,2 %), DJ –0,4% a technologický Nasdaq (-0,4 %). Ze sektorů se dařilo energetickému, který byl podporován růstem ropy (Brent +1,1 % a WTI +1,2 %), opakem byl technologický sektor (-0,5 %). Kolem nuly se obchodovaly také drahé kovy. 

Po uzavření trhu Yahoo oznámilo nového CEO, který již dnes nastoupí do funkce, akcie v after marketu +3,3 %. Dnešek bude bohatý na Q2 reporty (Goldman Sachs, Coca-cola, Intel), trhy také ovlivní pololetní zpráva B. Bernankeho před Kongresem (potenciál náznaku QE) a také inflace v americké ekonomice. 

Autor článku

Autor je ředitelem odboru analýz J&T Banky.

Autor je vedoucí obchodního oddělení J&T Banky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).