Hlavní navigace

Názor k článku Kolik nás ročně stojí sport? Někoho i přes 10 000 Kč od Jarmila - Jasně, cesty jsou různé, já taky nemluvím o...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 31. 7. 2018 6:23

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Jasně, cesty jsou různé, já taky nemluvím o treku v Himalájích, ale v Evropě máte obchod relativně na každém rohu. Vodu taky občas nosím sebou, ale pokud chodím po českých horách, klidně si ji naberu z potůčku, bývá kvalitní, chutná, čistá a ještě mi nikdy nezrychlila krok. To jen moderní doba dokázala zblbnout lidi, že nejlepší voda je z plastové flašky. Můj báglík má teda jen asi 20 deka, ale zase v něm občas tahám zrcadlovku s teleobjektivem, a to má cca 2 kg, to už se pronese. Prádlo se dá v případě potřeby přečvachtnout v potoce, takže bohatě stačí jedny rezervní kalhotky a tričko. A trocha špíny je zdravá, v horách se nemusím oblékat jako na ples do opery.

    Jo, a v komunismu mně nezavřeli, i když jsem si občas pustila hubu na špacír. Jenže já se narodila na konci 50.let, to už se komunisti poněkud uklidnili, a 70.léta už nebyla tak horká jako léta padesátá. A že jsem si dovolila dost: třeba na střední škole jsemodmítla jít na bramborovou brigádu, protože jsem zkritizovala, že nám škola sebrala peníze za brambory (my za tři neděle na bramborách dostali 300,- Kčs, na sousední škole cca 1.300,- Kčs, to už byly tenkrát slušný peníze) a že nikomu zadarmo vola dělat nebudu. No, a prošlo to bez následků (pro info: maturovala jsem v r. 1977). Jenže já byla premiant, na ty se koukalo jinak. Navíc mně tenkrát bavilo fotografování, to se ještě fotilo na černobílý film a vyvolávalo v temné komoře. Půlce profesorského sboru jsem fotila děti, fotila jsem na školních akcích do kroniky. Já to brala jako cvičení a učení a občas z toho vylezla i velice slušná fotka. No, a podobným lidem občas leccos prošlo. I když je fakt, že jsme jako študáci taky občas měli průšvihy, třeba na školním plese nám hrála nějaká kapela, která se potentátům nelíbila a měli jsme z toho popotahovačky až na úrovni okresu, včetně zákazu dalších školních plesů. On se totiž vždycky našel jeden horlivej Bretschneider, co lezl potentátům do zadele, a potentáti pak museli udělat bububu, aby lid obecný sklapnul a zase chvíli držel hubu a krok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).