Hlavní navigace

Názory k článku Kolik nás ročně stojí sport? Někoho i přes 10 000 Kč

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 7. 2018 22:01

  Martin (neregistrovaný) 89.24.61.---

  Zajímalo by mi, jak jste došli k částce u jezdectví. 35tis za rok je směšná částka i pro rekreačního jezdce.. jen ustájení koně stojí 5-20 tis, ale za měsic!! Dle mista a vybavení stáje. Jeden start v soutěži 300-600, přeprava kone od 20kč/km, ustájení na závodech 500-800 za jediný den. Jeden tréning 500-1500 s jeden týdně rozhodně nestačí, aby se jezdec někam posunul...

 • 30. 7. 2018 7:50

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Článek jsou názory tzv. moderního člověka, který chce za všechno platit. Nejlevnější je stolní tenis? Cha, cha, chááá, nejlevnější je obout boty, na záda ruksak se sváčou a vyrazit po turistické značce. Sportovat se dá i zadarmo. Už jsem asi starší generace, co tu modernu nějak nechápe, ale nikdy jsem dost dobře nepochopila, proč mladý člověk přijede autem k posilovně, tam si pustí mašinu na chození pomalé nebo rychlejší, před sebou obrazovku s ubíhající krajinou a chodí nebo běhá po pásu. Kdyby ten moderní "športovec" zapojil šedou kůru mozkovou nebo co to vlastně má v té lebeni, tak by mu došlo, že vydýchaný vzduch v posilovně asi nebude to nejlepší, ale nejlepší vzduch je v lese, kde je nejenom hodně kyslíku, ale taky různé silice, na podzim třeba jsou v lese doslova cítit houby. Ještě by ušetřil prachy za posilovnu. Nebo se dá koupit mičuda a házet nebo kopat s ní venku na čerstvém vzduchu. Je možno plavat v rybníku (dokonce zdarma!!) nebo na koupálku, tam už je teda i pár penízů vstupného. Kolo taky není nedostupná věc, akorát ho nedoporučuju do měst, to je adrenalin, srovnatelný s bungee jumpingem (jezdila jsem na kole po městě denně skoro 30 let, takže o tom něco vím z vlastní praxe). Takově odbočování vlevo, kdy máte po levici náklaďák a po pravici kloubák autobus, vy balancujete někde mezi tím a prostor máte leda tak šířku řidítek - ne, děkuju. A to ještě před nějakými 15 roky nebylo na silnici tolik aut jako dneska. Sportovat se dá i dneska za pár šušňů, pokud se teda nedáte oblbnout všudypřítomnou reklamou, že z vás oblečení a to správné náčiní do týdne udělá mistry světa.

 • 30. 7. 2018 19:20

  czhunter (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Nevím jestli jsem v 35 z "mladší generace", ale vím, že turistika rozhodně zadarmo není.
  Batoh +- 60L stojí 4-5000 Kč, rozumné boty od 2000, ale taky třeba 5K.
  Když budete stanovat, tak minimálně 2000 za stan + 1000 za spacák na osobu ... a to jsme pořád docela nízké cenové úrovni.
  Něco stojí také doprava na místo, spořební zboží ... no, myslím si, že za rok dám za turistiku víc, než těch 5000 z článku - a to se pořád bavím o poměrně nenáročné letní turistice, max 25 km denně s 15 kg batohem.

  Za "pár korun" můžete opravdu leda za barák na houby - ale to žádný sport není, stejně jako zahrádkaření nebo lepení letydýlek.

 • 30. 7. 2018 19:35

  Ostap Bender

  No, nám stačila usárna, spacák a kanady z armádního výprodeje a co jsme toho nachodili. Jen jsme nebyli turisté, ale trampové. :)

 • 30. 7. 2018 21:22

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Baťůžek mám z jakési akce, zdarma. Stejně je v něm tak sváča, peněženka, foťák a pláštěnka. Botky z Lidlu za 250,- (předchozí vydržely 10 let, tak na co kupovat značkové, které mi odešly po 3 týdnech a ještě měl výrobce kecy a oprsky při reklamaci. Lidl reklamuje bez problému). Stan ani spacák nepotřebuju, v tomto horkém počasí bych klidně spala pod širákem, a to už jsem spala i v krmelci, v kravíně na slámě nebo na seně. To je všechno teplé a kdo by se vláčel se stanem nebo spacákem, nejsem masochista. Takže utrácím hlavně za dopravu, protože stopem už se dneska moc cestovat nedá. A to píšu jako rodič, jehož dítko procestovalo stopem půl Evropy, taky bez stanu a bez spacáku, protože to považovalo za zbytečnou přítěž. A mít na zádech 15 kg? Copak jsem nákladní soumar? Proboha, krámy otevřené každý den, výběr v širokých cenových relacích, člověče, vy byste za komunismu žít nemohl! To se krámy zavřely v sobotu v 11:00, ale už v 9:30 nebyl chleba, na vesnici bylo všechno jen na objednání. Jihočeský kraj měl 1 - slovy JEDNU JEDINOU čerpací stanici s nepřetržitým provozem (v Sezimově Ústí), to byla prča, když Vám došel beznín v Prachaticích, že. Pak jste měl na výběr, jestli tam zůstanete do pondělka, nebo seženete od někoho pár litrů na dojetí nebo se nějak dopravíte s kanystrem do Sezimova Ústí. A přece jsme za těchto podmínek cestovali a poznávali svět, byť byl poněkud omezenější.

 • 30. 7. 2018 22:59

  czhunter (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Tak trasy jsou různé. Můžete jít i někde, kde tři dny obchod nepotkáte, pak je jedno, kdy mají obchody otevřeno.
  15 kg není nijak zvláš těžký baťoh (oblečení na +-14 dní, náhradní boty, 3L vody atd., prázdný batoh váží necelé 2kg).

  Jasně že jde chodit asi i "lehčeji" (když budu mít na 14 dní třeba jedny trenky a jedno tričko), ale zase, člověk už si v 35 rád dopřeje trochu luxusu - třeba měnit si spodní prádlo každý druhý den.

  Ale to není nijak extrémní zátěž ... jiní lidé nosí mnohem víc výbavy (když po cestě třeba ještě horolezí nebo feratují nebo nosí věci pro psa).

  A máte pravdu, za komunismu bych žít nemohl - už v 50. roce by mě totiž pověsili.

 • 31. 7. 2018 6:23

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Jasně, cesty jsou různé, já taky nemluvím o treku v Himalájích, ale v Evropě máte obchod relativně na každém rohu. Vodu taky občas nosím sebou, ale pokud chodím po českých horách, klidně si ji naberu z potůčku, bývá kvalitní, chutná, čistá a ještě mi nikdy nezrychlila krok. To jen moderní doba dokázala zblbnout lidi, že nejlepší voda je z plastové flašky. Můj báglík má teda jen asi 20 deka, ale zase v něm občas tahám zrcadlovku s teleobjektivem, a to má cca 2 kg, to už se pronese. Prádlo se dá v případě potřeby přečvachtnout v potoce, takže bohatě stačí jedny rezervní kalhotky a tričko. A trocha špíny je zdravá, v horách se nemusím oblékat jako na ples do opery.

  Jo, a v komunismu mně nezavřeli, i když jsem si občas pustila hubu na špacír. Jenže já se narodila na konci 50.let, to už se komunisti poněkud uklidnili, a 70.léta už nebyla tak horká jako léta padesátá. A že jsem si dovolila dost: třeba na střední škole jsemodmítla jít na bramborovou brigádu, protože jsem zkritizovala, že nám škola sebrala peníze za brambory (my za tři neděle na bramborách dostali 300,- Kčs, na sousední škole cca 1.300,- Kčs, to už byly tenkrát slušný peníze) a že nikomu zadarmo vola dělat nebudu. No, a prošlo to bez následků (pro info: maturovala jsem v r. 1977). Jenže já byla premiant, na ty se koukalo jinak. Navíc mně tenkrát bavilo fotografování, to se ještě fotilo na černobílý film a vyvolávalo v temné komoře. Půlce profesorského sboru jsem fotila děti, fotila jsem na školních akcích do kroniky. Já to brala jako cvičení a učení a občas z toho vylezla i velice slušná fotka. No, a podobným lidem občas leccos prošlo. I když je fakt, že jsme jako študáci taky občas měli průšvihy, třeba na školním plese nám hrála nějaká kapela, která se potentátům nelíbila a měli jsme z toho popotahovačky až na úrovni okresu, včetně zákazu dalších školních plesů. On se totiž vždycky našel jeden horlivej Bretschneider, co lezl potentátům do zadele, a potentáti pak museli udělat bububu, aby lid obecný sklapnul a zase chvíli držel hubu a krok.

 • 30. 7. 2018 9:31

  Charlie (neregistrovaný) 2a02:598:7000:----:----:----:----:----

  To by mě zajímalo, jak jste k tomuhle přišli..... částky jsou měsíčně, né ročně. Jenom fitko vyjde na 3tis měsíčně a to ještě ubírám - permice 1500, kvalitní doplňky stravy a vitamíny 1500,- a nedej bože ještě si platit trenéra, kdy je jedna hodina za 300,-, krát 12 za měsíc. Regenerace typu sauna nebo masáže do toho raděj nepočítám. Sport je dneska nákladný....

 • 9. 8. 2018 12:36

  PPP (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  Pokud se člověk řídí weby typu LUI, tak se vše prodraží. Žít svůj život podle cizích rad je nákladné.

 • 30. 7. 2018 11:45

  Pool (neregistrovaný) 185.246.210.---

  Není v tom článku náhodou nápsáno něco o průměru? Mne taky vyjde lyžování na cca 150 000.- Kč ročně, ale kolem mne to třeba nedělá deset/dvacet lidí vůbec, takže ten průměr shruba sedí. Jen to vybavení je minimálně o jednu nulu podhodnocené.

 • 17. 9. 2018 19:43

  Dandus (neregistrovaný) 89.24.209.---

  Mne už sport ročně nestojí skoro nic, jelikož chodíme hrát s kamarády k nám do klubovny stolní fotbálek (ano, ten také považuji za sport), který jsme si vybrali na https://www.nejfotbalek.cz/ a moc si ho vychvalujeme :-) Už nemáme věk na běhání po hřišti, tak si to alespoň vynahradíme takto :-)

 • 9. 12. 2018 20:14

  Dan (neregistrovaný) 91.225.86.---

  Kde mate golf, ktery je v TOPTEN sportu co do poctu registrovanych hracu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).