Hlavní navigace

Názor k článku Kolik najezdíte, tolik zaplatíte. Allianz mění pravidla hry od karel - Přijde mi to jako logické a správné platit...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 9. 2016 10:07

    karel (neregistrovaný) 62.240.166.---

    Přijde mi to jako logické a správné platit povinné ručení podle ujetých kilometrů. Obecně se dá říct, že čím víc jezdím, tím je větší šance, že moje řidičská chyba povede k nehodě nebo škodě. Říkal jsem si, jak asi bude pojišťovna zkoumat ten nájezd a zda lidi nebudou o to víc stáčet tachometry, ale vidím, že to má pojišťovna dobře ošetřené. Škoda, že se tohle neděje už teď a místo pojišťovny by ty záznamy stavu kilometrů mohly provádět STK, servisy a třeba i policie při nahodilých kontrolách aut. A tohle vše by bylo v jedné společné databázi a zdarma dostupné. Podobně jako nahlížení do katastru nemovitostí.

    Jen ten roční nájezd je v mém případě veličina dost závislá na tom, kde zrovna pracuju a jaké tam mám alternativní spojení (autobus, vlak, případně kolega beroucí mě autem do práce). Stačí změnit práci a z ročního nájezdu 5 000 km je rázem 16 000 km nebo obráceně. A víc lidí to tak má.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).