Na nemocenské je podpis doktora, který svým podpisem vaši nemoc a neschopnost práce potvrzuje. Doktor je (má být) odborník, který zjišťuje jestli jste nemocný, čím trpíte a jestli můžete pracovat. Spíš jde o problém mezi zaměstnavatelem a doktorem. Jediná možnost která mě napadá je, že by zaměstnavatel vysoudil náhradu škody od nekompetentního doktora. Musel by ale dokázat jeho nedbalost nebo úmysl. Ale do toho by šel jenom masochista, šance na úspěch by byla mizivá. Já bych jen zaměstnanci vzkázal, ať v pozitivní doporučemí nedoufá a modlí se, ať jim nezavolá jeho nový zaměstnavatel.
To záleží, jakou nemoc si člověk vybere. Zlomenou ruku bude simulovat blbě. Ale když přijde za doktorem s tím, že ho bolí záda, tak doktor nemá moc jak poznat, jestli je to pravda nebo ne. Zvlášť když dotyčného záda občas opravdu bolí a tak ví, jaké má mít příznaky.
No a doktor má následující možnosti:
- Buď je pacient opravdu nemocný a nechá ho doma. To je v pohodě.
- Když není pacient nemocný a doktor ho i tak nechá doma, tak se doktorovi stejně nic nestane, protože ho nikdo kontrolovat nebude.
- Když pacient není nemocný a doktor ho pošle zpátky do práce, tak taky v pohodě, ale za to doktora nikdo nepochválí, akorát na něj bude pacient naštvaný, že mu překazil švindl.
- No a když je pacient nemocný, doktor ho pošle stejně do práce a v důsledku toho se mu s těmi zády něco stane, tak doktor může mít velký průšvih.
Takže pokud si vyberete nějakou podobnou "nemoc", tak máte skoro jistotu, že vás doktor doma nechá.
..žvásty o švindlech nejsou na místě. To příště můžeme kdekoho podezřívat, že simuluje bolest hlavy, kloubů nebo nevolnost, pokud se tedy nepozvrací přímo v ordinaci, že ano? Pacient byl lékařem uznán dočasně práce neychopným a veškeré trapácké spekulace a bláboly o simulantech si může každý strčit do zádele. Soud nakonec rozhodl jak musel a navíc správně..