Hlavní navigace

Názory k článku Hrubě jste porušili své pracovní povinnosti, ale stejně vás na hodinu vyhodit nemohou

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 9. 2010 14:56

  ,,Zaměstnavatel,, (neregistrovaný) ---.103.broadband5.iol.cz

  Dobrý den ,měla jsem zaměstnankyni ,která nepřišla 3 dny do práce a k tomu si odnesla klíče od prodejny .Podotýkám ,že u mne pracovala zhruba
  4 měsíce .Dala jsem jí tedy výpověď dle par.55.
  A tak se začala se mnou soudit .Dva roky jsem jí prakticky neviděla,na práci se neptala ,jen prostřednictvím právníka požadovala stále nějaké peníze ,tu 30 000,–Kč,tu 85 000,–Kč .
  Soud vyhrála ,klíče nikdy nevrátila stálo mě to spoustu peněz a nervů.
  Nakonec jsem byla ráda ,že jsem se domluvila s jejím právníkem na dohodu
  ,pochopitelně ,aby byla pro ni výhodná.Myslím si,že toto může být jen pro další zaměstnance.kteří nechtějí pracovat ,ale chtějí získat peníze jenom povzbuzení.

 • 14. 9. 2010 19:36

  bez přezdívky

  Zaměstnavatelé hrubě podceňují pracovní právo. Pozdě bycha honit, když už zaměstnabec uplatní neplatnost rozvázání pracovního poměru ze strany zaměstnavatele žalobou (ačkoliv ani pak není vše ztraceno). Příslušný právní úkon směřující k rozvázání PP je třeba koncipovat s náležitou odbornou péčí. Nadto si dovolím (troufám) soudit, že jste patrně nebyla právně zastoupena a domnívala se, že pracovní spor zvládnete sama, anebo nebyla dobře právně zastoupena – erudovaným právníkem, který se specializuje na pracovní právo.

 • 9. 10. 2012 11:02

  Vendy (neregistrovaný) ---.havelholasek.cz

  Nezlobte se na mě, ale pokud zastáváte takový názor, pak je zjevné, že se nepohybujete ve skutečné praxi nebo jste měl štěstí, že Vámi připravený pp dokument doposud žádný zaměstnanec nezažaloval. Nemá to však nic společného s kvalitou dokumentu jako takového...judikáty NS zcela nepochybně nahrávají zaměstnancům, z nichž dělají nebohé oběti...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).