Dosud jsem se nikde nedopátral rozumného vysvětlení (kromě administrativního), proč se invalidní důchod se vznikem nároku na starobní prostě mění ve starobní. Chce snad někdo uměle snižovat počet zdravotně postižených?
Druhou věcí je odkaz v článku na nutnost vyšetření lékařem. Přiznání invalidity či invalidního důchodu posuzují úředníci - sice s lékařským diplomem - kteří možná nikdy neviděli žádného nemocného a posuzují tak z jakési dokumentace, která mnohdy může být zavádějící. Je to zbytečný úřad, objektivní hodnocení by snad mohli dát praktiční lékaři s pomocí specialistů. Úředníci sedící na postech posudkových lékařů by mohli posílit např. stárnoucí garnituru praktických.
Pokud pobíráte inval.důchod 3.st. a dovršíte věk k přiznání starobního důchodu,nemusíte čekat až do 65.let,požádejte o přepočet důchodu na OSSZ.Málo lidí o této možnosti ví,na úřadu sami neporadí.Většině lidí se důchod zvýší a pokud ne,zůstane stávající,snížit nelze.Před 5 lety řešil manžel a byl mile překvapen.
Máte pravdu,ale pokud chcete a jste schopna pracovat pár hodin třeba na vrátnici,tak firmy dávají přednost ID před starob.důchodcema.Mají větší úlevy na daních,než když zaměstnávají starob.důchodce.Proto jsem se rozhodla přejít až v 65 letech z ID.Můj syn studuje na VŠ,tak pokud budu moci s přechodem spěchat nebudu.Tak mi to vysvětlili na OSSZ.