Hlavní navigace

Názory k článku Kdy vám mohou přidělit a kdy sebrat invalidní důchod? Napište nám svůj příběh

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 7. 2017 1:53

  Pavel D. F. Hrubý (neregistrovaný) ---.gw2.pvfree.net

  Ano, opravdu se nedá nést dobře, když vám sníží invalidní důchod. Psychická újma v případě ID přiznaném z důvodů psychické nemoci je zničující.
  Invalidní důchod jsem dostal v roce 2004 a to plný. Náročnost práce informatika v nemocnici mě přivedla na okraj existence. No přežil jsem to. Pak ale nastala ta Drábkova účelová změna hodnocení z dvou stupňů na tři a tak jsem - aniž by se můj zdravotní stav jakkoliv změnil - procentem úbytku pracovní schopnosti náhle padl z trojky do dvojky. Nikoho nezajímalo, že při svých potížích (periodická deprese) opravdu pracovat nemůžu. Po roce na Úřadu práce jsem práci získal, ale nevydrželo to. Zaměstnavatel měl vyšší nároky, než jsem zvládal, putoval jsem proto do pracovní neschopnosti, ani po roce to nebylo lepší. Proto se moje ošetřující lékařky rozhodly, že požádáme o stupeň tři. Jenže to nevyšlo.
  Asi si dokážete představit, jak drtivě působí na člověka trpící depresí, když se nemůže dobrat důstojného příjmu. Jedině z toho důvodu, že jsem nějaké peníze ušetřil, když jsem ještě pracoval, můžu nyní přežívat. Naprosto bez naděje. Kolaps v posledním zaměstnání mi přivodil něco jako syndrom vyhoření. Jak mám potom pracovat? Zrovna včera jsem měl příležitost pozorovat cvrkot v supermarketu. Na první pohled snadná práce v takovém obchodě by mě zabila. Ruch a spěch, hektičnost doby. A tak je to všude.
  Kdysi za socialismu by se možná někdo slitoval a dal mi snesitelnou práci. Dnes nemám naději. Musel jsem se smířit s tím, že už nikdy pracovat nebudu. A taky že nikdy nedostanu důchod, který by odrážel moji skutečnou situaci. A takových je nás spousta. Skoro všichni invalidé, co je znám, mají dvojku nebo dokonce jen jedničku. Nikoho nezajímá, že se s tím důstojně žít nedá. Asociální demokracie nás přivedla na pokraj pekel...

 • 27. 7. 2017 6:26

  Jarda (neregistrovaný) ---.stz.rev-fortech.cz

  Jsem taky ID Ii a nechci být zlý,ale trocha fyzické práce by Vám jistě prospěla a přišel byste mezi lidi.Litovanim si nepomůžete.

 • 27. 7. 2017 10:40

  Betty (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Jak čtu, tak vůbec netušíte co ten pán prožívá. Co je to trocha práce a kdo vám ji dá. Kdo s radostí přijme.člověka který nezvládne pracovat bez vyčerpání ani dvě hodiny.Ukažte mi zaměstnavatele který to v dnešní době udělá. Netušíte o problémech druhých nic a plácáte moudra do éteru.Betty

 • 28. 7. 2017 0:50

  Dusan (neregistrovaný) ---.kk-net.cz

  Dobrý večer, každý pracovity. clovek chce pracovat vydelavat. Pokud pan prosel kolabsem, nemuze jit do prace, kde jsou velké naroky na zamestnance. Potrebuje klidnou praci, která se opravdu těžko dnes hleda.
  Ja mam nadorove bolesti, trapi me hrozna unava. Hormonalni poruchy. Beru16leku denne, 2x denně si musim pichnout injekci a dvakrat do mesice si musim pichnout latky, ktere mi zmirni na dva dny obtíže. V tyto dny funguju a kazdy kdo me potka, mi rekne vzdyt si zdravi. Zbytek mesice s bolestmi a unavou nic nezvladam,, vetsinou jsem doma a polehavam. Vzdal jsem podnikani a dostal jsem 2.stupen,protože jsem měl male vydelky kvuli bolestem a tudis nizke odvody dani k tomu jsem mladsi rocnik, dostal jsem 3500kc měsíčně.Nemit moji pani, jsem bezdomovec. Bolest hlavy mi nikdo 8let neveril. Pry simulant. Otravoval jsem lékaře snad v kazdem okrese. Po 7letech jsem obtize nahodou objevil na strankach jednoho lékaře na netu, kde popisoval stejne obtize. Nadiktoval jsem to lekari, zaplatil uplatek aby se mu zvedla ochota a z podrobnejsiho vyssetreni krve, objevily hormon, ktery se objevuje pri mem nadorovem onemocneni. Za 14 dni rezonance a 4,7cm nador. 4 operace, jedna skazena. Dotlacili zbytek nadoru k ocnimu nervu, kde se momentalne boji operovat. Hrozi slepota. Pred operacemi jsem jeste pracoval, po nich uz jsem se do kupy nedal. Nikoho to netrapi. Odvolaval jsem se 3x a nic.Nedali mi ani peči i kdyz se o me ma pani stará. Radeji bych pracoval, nez se doprosoval, ale silu na to nemam. Je to ponizujici. Preji hlavne zdravi a mejte se pekne

 • 3. 3. 2019 3:09

  lada (neregistrovaný) 85.163.104.---

  Jediné klidné práce ,které mohu dohodit jsou : obecní zaměstnanec nejlépe na vesnici ,brigády čistění přírody ,sadby stromu a keřů pomocník v zahradnictví - bez váhání bych si to s pánem vyměnil -- ID-3.stupně mi způsobilo pouze zdravotní komplikace ,které sem dříve neměl - navíc sem přišel o řidičské oprávnění i o veškeré školení na plošiny a vysokozdvižné vozíky - nemohu provozovat žádnou pracovní činnost ,kterou ovládám - s mými dřívějšími zdravotními problémy mám s jistotou nárok pouze na 1.-2.stupeň ID
  Mé zjištění roku 2017-2019 by mohlo mého bývalého ošetřujícího lékaře stát kariéru a nejen to
  co s tím???

 • 3. 3. 2019 3:13

  Laďa (neregistrovaný) 85.163.104.---

  Jediné klidné práce ,které mohu dohodit jsou : obecní zaměstnanec nejlépe na vesnici ,brigády čistění přírody ,sadby stromu a keřů pomocník v zahradnictví - bez váhání bych si to s pánem vyměnil -- ID-3.stupně mi způsobilo pouze zdravotní komplikace ,které sem dříve neměl - navíc sem přišel o řidičské oprávnění i o veškeré školení na plošiny a vysokozdvižné vozíky - nemohu provozovat žádnou pracovní činnost ,kterou ovládám - s mými dřívějšími zdravotními problémy mám s jistotou nárok pouze na 1.-2.stupeň ID
  Mé zjištění roku 2017-2019 by mohlo mého bývalého ošetřujícího lékaře stát kariéru a nejen to
  co s tím???

 • 12. 8. 2017 8:21

  Brouk (neregistrovaný) ---.0.sdl.core.ttnet.cz

  Když mate deprese,syndrom vyhoření ,tak chvíli manuální práce pomáhá,ale brzo se unavíte a ,,litate' v depkach znovu...někdo k tomu má i soc.fobie- nevěří a boji se lidi...pak kde je více(počet osob se liší)práce nepřipadá v úvahu..

 • 26. 8. 2017 11:56

  Martina (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Pane Jardo,
  paní Betty má pravdu. Popřemýšlejte.
  Proč jste si zažádal vy, když můžete pracovat ? A ještě k tomu, když máte práci, kterou zvládáte.

 • 25. 9. 2017 21:04

  invalida (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Pokud je člověk díky našim posudkovým lékařům a své nemoci odstaven od příjmu financí. které by zajistily živobytí, je jediné východisko a to je krást. Například posudkoví lékaři mají hodně nahrabáno, tím i dobře vybavené bydlení.

 • 27. 7. 2017 8:01

  bez přezdívky

  Prosim, nezlobte se, ale z ceho mate ty neustale deprese? Neni to spis proto, ze mate depresi z prace, protoze pobirat duchod od statu je prijemnejsi?

 • 27. 7. 2017 8:27

  Jana (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Nevíte o čem to je.Člověk v hluboké depresi není schopen jakékoliv činnosti.Tím myslím skutečnou depresi-psychické onemocnění které léčí psychiatr.Většina lidí říká deprese stavu kdy mají jen špatnou náladu,nechut něco dělat.Ale skutečně depresivní nemocný nedokáže téměř vstát z postele,sama jsem to prožila.Jen ležíte neschopen pohybu a bezdůvodně brečíte.Sotva se doplazíte na wc.Tento stav ještě zhorší ,,dobré rady,, příbuzných-vstávej a dělěj něco ono tě to pak přejde.V této situaci pomůže jen lékař a antidepresiva.Já jsem měla štěstí .mohla jsem se léčit ambulantně.Léky však musím brát už trvale.Mluvit o tom před posudkovým lékařem je hodně nepřijemný,to mi věřte.Když si ten myslí že simulujete pak je problém vysvětlit že je mi opravdu zle.Nakonec mi pomohl posudek od psychiatra takže ID mám.Zkrátka kdo nezažil skutečné deprese,neví o čem to je.

 • 27. 7. 2017 10:00

  Honza (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Právě, kdo to nezařil jaká je to hrůza, depresema mi to začalo a končí to silnejma fyzickejma bolestma, nespavostí a hroznou únavou, neni to život na nic(( Není nad to mít pevné zdraví, ale to mám dávno hin((

 • 27. 7. 2017 19:50

  ČID (neregistrovaný) ---.supronet.cz

  Částeční invalidé jsou nejhorší skupina lidí ve státě. Mají každý den svoje peníze jisté a proto budou chodit klidně i se třemi beličkami, jen aby o ty penízky nikdy nepřišli.Bohužel to je realita ČR.

 • 27. 7. 2017 20:34

  Majka (neregistrovaný) ---.lipno.opennet.cz

  Ráda bych vás viděla, kdyby jste mněl obě kolena endoprotézy. Ještě rád by jste šáhl po berličkách, aby jste se dostal na toaletu. Jestli znáte někoho kdo mě zaměstná dejte vědět. Chybí mi ještě 8 měsíců do důchodu.
  Díky za radu.
  S pozdravem.

 • 28. 7. 2017 2:29

  Draha (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Majko já mám po operaci páteře, v obou kolenach a pravé kyčli endoprotezy arytmii srdce plný důchod nemám dostala jsem ID druhého stupně. Do starobního důchodu mám rok a půl. Mívám někdy velké bolesti ale do práce chodím .

 • 27. 7. 2017 22:00

  Neregistrovaný v Měšec.cz (neregistrovaný) ---.231.broadband9.iol.cz

  Vy si snad myslíte že většina ID pouze tyje ze státních peněz a je jim až moc fajn?
  Mám v sobě cizí tělesa ač se třeba týká páteře nebo náhradní cévu do mozku - by pas nebo jak to je abych prostě ještě chvíli tady na tom světě byl, že dle vás je to nejhorší skupina lidí ve státě? Jste naivní a nepřející!
  To jsme se měli nechat zastřelit nebo jak, ted náš život je ve velkém omezení, nemůžeme dělat na co jsme
  byli zvyklí, no prostě jsme jakoby na kraji společnosti. Pracuji a jsem rád že mám práci, jinak bych byl total kaput! Název je chráněná dílna a máme určité omezení jak ve výkonu zam. a pod...
  A jestli si myslíte že okrádám stát tak jste total vedle. Jen jsem si tu dovolil ještě chvíli být a žít. Samozřejmě pomocí všech lékařů kteří mi dali tzv. druhý život. To vám vadí?
  Jestli ano tak potom nepatříte na tento svět.
  Snad si z toho něco vezmete k srdci a nedej Bůh aby se Vám něco stalo. Potom teprve poznáte jak je hezké býti na světě. Jsme tu jen na návštěvě a tak se snažím abych ten náš život nějak důstojně přežil... Tak nějak...

 • 27. 7. 2017 22:17

  h (neregistrovaný) 89.190.70.---

  Takzvaní invalidé možná, ale ti skutečně nemocní by dali cokoli za zdraví, ale to nemůžete pochopit dokud Vás to nepotká.

 • 27. 7. 2017 22:37

  id (neregistrovaný) 176.97.9.---

  Souhlasím s názorem ze invalidní důchodci budou chodit klidne o třech berlickach a naříkat jak je vše bolí a že nic nemuzou. Můj tchán je plně invalidní uz deset let po nemoci. A teď mi vysvetlete jak je možné že nemůže pracovat, když jezdí makat do lesa na dříví, dela myslivosti, prostě věci ktere ho baví. Ale když se ma neco udelat na baraku tak nemůže pac je nemocný a INVALIDNÍ.

 • 4. 1. 2019 20:03

  Gi (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz

  Takovych lidi je kolem mne spousta. Mam nekolik i v rodine a na nikom nejde poznat nebo odhadnout, co je vlastne trapi anebo proc vubec ID maji. A tak me zajima- nekolikrat jsem uz i uvazovala nad tim, jak vlastne takova posudkova komise funguje? Odhaduji, ze lide z meho okoli, ktere mam v tuto chvili na mysli, maji invalidni duchod ve vetsine pripadu zrejme kvuli depresim, jelikoz opravdu vsichni pusobi zdrave a nijak se neomezuji. Pripada mi, ze je jen pro nektere jednodussi a pohodlnejsi stat se invalidnim duchodcem a za to pobirat davky ac minimalni, nez-li chodit do prace. Navic vetsina takovych vycuranku se pak ani nestydi si na vysi tohoto priplatku stezovat. Verim tomu, ze deprese a jine podobne stavy musi byt neprijemne az nesnesitelne, ale prijde mi, ze je to dnes jen moda. Hlavne je i zajimave, ze lide, co pusobi zdrave, nemaji zamestnani a delaji jen to, co se jim hodi a ti, kteri maji leckdy mnohem vetsi problem, praci maji. Prijde mi i zvlastni, kdyz zaregistruji cloveka, ktery ocividne ma duvod pobirat tento duchod, ze ma prisouzeny lehci stupen, nez ten, ktery na prvni pohled vypada zcela zdrav.

 • 27. 7. 2017 22:48

  Mana (neregistrovaný) 37.188.132.---

  Nehažte všechny do jedno pytle.
  Já ač id dělám se zdravým léta a nemají na mě. Záleží od kusů jak se komu chce.

 • 28. 7. 2017 23:50

  Jana (neregistrovaný) ---.191.broadband6.iol.cz

  Debilní názor, ale taky si jednou přijdete na své, to vám garantuji. Mám invalidního syna 32 let a tak vím, o čem mluvím. Má RS a chvíli je to dobré a za chvíli nemůže chodit , má ID 2 stupně a myslíte, že ho někde přijmou na částečný úvazek. Nikde

 • 29. 7. 2017 20:11

  Ingrid (neregistrovaný) 92.61.86.---

  Je naprosto jasné, že nevíte o čem mluvíte. Jste hloupý provokatér. Klobouk dolů před těmi , kteří přežili éru snižování ID důchodů z III na II, nebo na I. Ostuda vládě z let 2009 až 13, TOP 09 a ODS jsou asociální strany, které dovolily, aby lidé "žili" z minima , v době, kdy byla krize, kdy Vás nikdo nezaměstnal, protože nezaměstnal ani zdravé, mladé lidi. Upozorňuji, že "nekopu" za žádnou stranu, nikdy jsem nebyla v žádné straně, ale takové hovada, které byly ve vládě v těchto letech bych dala k soudu. Ponížili nás, odsoudili k žebrání a k tichému umírání...kdo z ubohých půjde stávkovat, když se ráno nemůže ani zvednout z lůžka....ano, ráda napíšu svůj příběh, protože chci, aby lidé věděli, jak se chovala vláda k lidem, kteří nemohli a ne nechtěli pracovat. Z ID ve výši 12 tisíce Kč, když se léčíte z rakoviny.....,proto mě nikdo nechtěl zaměstnat... a když člověk v době krize se dostane na 5 600 Kč na ID III, z toho nezaplatíte ani inkaso, když žijete sama, tak máte tak asi na papírovou rakev. Darebáci asociální a kreténi, kteří neví o čem mluví, ať si zametou před vlastním prahem. Dnes, kdy se mi pomocí přátel a rodiny , podařilo postavit na vlastní nohy, tak dnes můžu o tom mluvit a budu o tom mluvit, protože už mám sílu a říkám:" Vláda, která se nedovede postarat o své potřebné, která je začne likvidovat tím, že jim nedá peníze ani na živobytí, tím, že jim sníží minimum na almužnu, je vláda, která si zaslouží odsouzení a defenestraci ."

 • 31. 7. 2017 8:39

  Lubin (neregistrovaný) 91.231.171.---

  Jj, pan asociál Drábek z TOP 09 a jeho reforma. Tohle jméno by si občané měli pamatovat!!!!!!! Taky jsem si prošel martyriem prohlídek posudkovými lékaři, kteří si nějak nechtěli připustit, že při anamnéze DMO, se nebude s přibývajícím věkem stav zlepšovat. Bral jsem to celkem s nadhledem, nicméně zcela chápu, že v mnoha případech byl verdikt lékařů pro danou osobu zničující.

 • 11. 8. 2017 16:33

  klokoci (neregistrovaný) 88.103.79.---

  To je pravda, být částečný invalida je nejhorší. Do práce vás nikde nevezmou, a stát vám nedá tolik, abyste vyžil.

 • 8. 12. 2017 8:05

  Jony (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Tomu se říká závist,stavte se,přerazím vám obě nohy a můžete žádat o invalidní důchod a uvidíte,jak budete spokojen a ještě k tomu můžete pracovat třeba 12cky,to bude vejvar že???

 • 28. 7. 2017 10:44

  Zuzana (neregistrovaný) 195.39.4.---

  Pokud je člověk fit a alespoň trochu to jde, tak nechápe....sa­mozřejmě že člověk chce chodit do práce, ale jako invalida máte za částečný úvazek za cca 7-10 tis. hrubého za měsíc (při plném úvazku), tak si to spočítejte. A neznám moc lidí, kteří pracují pro radost a přitom nemají na nájem.

 • 3. 12. 2017 4:18

  No comment! (neregistrovaný) 93.99.50.---

  Je vůbec možné, aby byl někdo s tak sníženým intelektem schopen přsipívat v diskusi? Jakým právem hodnotíte zdravotní stav dotyčného, a kde berete v sobě tu zlobu a sprostotu mu nepřímo říci,že si depresi vymýšlí? Vxy osobně strach o práci míst nemusíte, protože vás tato nemoc nepostihně, depresí totiž trpí převážně inteligentní lidé.

 • 27. 7. 2017 8:13

  Josefína (neregistrovaný) 178.21.189.---

  Pane Pavle,
  ač mám zřejmě stejnou diagnózu, v lecčems s Vámi nesouhlasím (v něčem zas jo).
  Začnu tou diagnózou - periodická depresivní porucha. Bývala jsem manažerkou střední firmy, jsem VŠ hovořící třemi jazyky. Bohužel, dlouhotrvající stres mi tělo - a hlavně duše "sečetly" (kromě náročného povolání jsem na výchovu svých dětí zůstala sama). Zkrátka, postihl mě první silný atak deprese, který vyústil v delší pobyt v nemocnici. Jenže prožijete-li takový atak deprese, vaše psychika je už navždy křehká. (Dovolím si přirovnání - když si zlomíte nohu, málokdy je i po srůstech ta noha stejně zdravá a odolná jako dřív).
  V mém případě - po dvou letech, kdy jsem se domnívala, že deprese je pro mě minulost, jsem prožila středně velký stres (dalo by se říct - stres, který běžně zažívá spousta lidí), ale má psychika to neustála - a šla jsem do nemocnice kvůli depresi znovu. Bohužel - léky mi tentokrát nezabíraly, sama jsem požádala o elektrošoky, které mě díkybohu z druhé deprese pomohly. (Když se před někým vysloví elektrošoky, otřese se hrůzou a vzpomene si na film Přelet nad kukaččím hnízdem. Ale dnes se elektrošoky dávají v narkóze, vlastně to prospíte, není na tom nic nepříjemného, a mě tehdy jako jediné pomohly).
  Po těch elektrošocích jsem se opět dva roky cítila v pořádku. Ovšem pak jsem přišla o zaměstnání a po padesátce hledala nové. Nikde mě i s VŠ a třemi jazyky nechtěli, všude sáhli po mladší. Nevadí - řekla jsem si, tak se budu živit rukama, nemám s tím problém. Zkusila jsem práci v pečováku, ke starým lidem mám myslím empatii, no, po třech dnech jsem to musela vzdát, nezvládala jsem ten stres (než jednoho přebalíte, tři další zvoní s prosbou o pomoc - před ženskými, co to zvládaly, smekám až na zem).
  Pak jsemtedy vzala nabídku známé jít prodávat do potravin. Opět po třech dnech jsem to nezvládla, ten stres - stojí vám fronta, všichni se na vás dívají, všichni pochopitelně spěchají, a já v tom stresu zmatkovala, chybně markovala - pak jsem se z toho zhroutila. Sebevědomí ne na nule, ale tak mínus 500, ve stylu: Ty blbče (říkala jsem si) tak ty už nezvládneš ani prodávat v potravinách, ty nejsi schopná se uživit ani rukama... :-(
  Následoval třetí pobyt v nemocnici. Po něm mi navrhli část. inv. důchod. Neměla jsem z toho radost - mít "papíry na hlavu". Ale když mi přiřkli ID 2. stupně, zklidnilo mě to velmi na duši: Je to pár tisíc, vím, že na to nejnutnější- jídlo a bydlení- mi to dá (bydlím naštěstí ve vlastním, kdybych bydlela v tržním podnájmu, nestačilo by to ani na nejnutnější přežití).
  Ten ID 2. stupně mi dal vnitřní pocit "nejzákladnější ekonomické jistoty" - strach, že se neuživím a zůstanu "na krku" rodině, zmizel.
  Rozvinula jsem svého dávného koníčka a udělala si z něj přivýdělek, začla jsem podnikat jako OSVČ. Bez té jistoty částečného inv. důchodu by to nešlo, je to sezónní záležitost, jako každé podnikání také nejisté, samo by mě to neuživilo. Ale přivýdělek je to dobrý. Ale hlavně: Dalo mi to nový smysl života. Svým zákazníkům dělám svou činností a výrobky velkou radost. Vidím tu odezvu. Jsem společnosti zas platná. Jsem nyní šťastná, konečně zas, po letech....
  Navíc - našla jsem štěstí i v osobní rovině - už nejsem sama, mám hodného a milujícího přítele. To dělá strašně moc...
  A tak věřím a doufám, že takto - s část. inv. důchodem a přivýdělkem ze svého podnikání to už zvládnu bez propadů a pobytů v nemocnicích. Doufám v to a modlím se za to, protože při téhle diagnóze pochopitelně jistotu, že se to nevrátí, nemáte nikdy.

  Pane Pavle, popsala jsem tu pro Vás (a i pro ostatní) svůj příběh, abych lidem s depresí dodala naději. Naději, že mohou být zase šťastní a společnosti platní.
  Netvrdím, že má cesta - přivydělálat si jako OSVČ je - samospasitelná nebo pro všechny schůdná. Chci tím ale říci - hledejte vlastní cestu, hledejte činnost, kterou zvládnete a která vás baví a kterou můžete být ostatním lidem, přes omezení naší diagnózy, platní. Třeba něco takového najdete a budete šťastný a finančně nestrádající i Vy.
  Moc bych Vám to přála, i vám všem, kdo čtete můj příběh.
  prosím, nemyslete si, že kdo má "papíry na hlavu", že je to buď debil a nebo flákač a za ty papíry se schovávající lempl. Bohužel, i s takovými názory se člověk setká, a velmi člověka srážejí a ničí :-(.
  Naštěstí - většina lidí takhle zlá není.
  Pane Pavle, nevěšte hlavu, hledejte něco, čím si zvládnete přivydělat, třeba se něco takového najde. A Vy pak budete zas finančně soběstačný a šťastný.
  Moc Vám to přeju.
  Josefína

 • 27. 7. 2017 10:36

  Jitka (neregistrovaný) ---.justice.cz

  Moc hezky napsané, klobouk před vámi smekám, tolikrát se dostat ke dnu a znovu se odrazit, moc pěkně jste ostatním nastínila jak se na tu potvoru / depku a rozhozenou psychiku musí/ , někdy to jde obtížně, ale člověk se musí snažit , věřit a pořád zkoušet. Kdo si počká ten se dočká- moc vám přeji že jste se našla , že jste konečně šťastná, a hlavně máte v sobě pokoru, neboť moc dobře víte, jak je to bezva když " jste úplně normální " , jen tak ráno vstane sluníčko, pak vy, bezmyšlenkovité pohyby do domě,- koupelna, čajíček , obléknout......., nedá se to srovnat když jste hned po otevření očí klubko nervů neschopné ničeho jiného než se schoulit a NIC nechtít vidět , vědět, konat. A kdo toto neprožil , ať se vzdá nabídek, - tak pojď do kina, nebo na procházku, prosím tě vzchop se ,vypadáš hrozně......atd.
  Přeji vám pokud možno klídek a sluníčkové dny . / i když není k zahození ten deštivý den - zamuchlat se do deky s pěknou knížkou ... /

 • 27. 7. 2017 13:31

  Karl (neregistrovaný) 2a02:24c0:4:----:----:----:----:----

  Má poklona, zcela upřímně.
  Jsem ID 2.st. od 2016 (předtím 2 roky 1.st.), rozvedený, 51 let, VŠ, bývalý dlouholetý "podnikatel" OSVČ.
  O tzv. syndromu vyhoření, stresu, nocích beze spánku a depresích vím své, ač jsem se na to nikdy neléčil. Po rozvodu jsem se z toho nějak, hlavně sám, svépomocně "vyhrabal", srovnal si věci v hlavě a začal žít, tentokrát už hlavně pro sebe. Třeba jsem sobec, ale mám relativní klid a pohodu. Byl jsem vždy spíše individualista. Důchod sice není žádné terno, ale jak správně uvádíte, je to určitá základní jistota. Také jsem se zajímal např. o dávku SSP na bydlení - a ejhle, dostal sem ji (a to bydlím ve svém). Abych se "nenudil" a nezakrněl, sháním si nějaké brigády - přivýdělek na DPP. Podnikat jako OSVČ už nechci, toho už bylo dost a v dnešní době - resp. v těchto poměrech už nemám zájem. Prostě žít skromně, víceméně v klidu, hlavně a pokud možno pohoda. To není zase až tak málo a není nutno se jen honit "s jazykem na vestě" za materialistickými statky, které (prý ?) musím mít. Proč ? Že je mají ostatní okolo ? A to jsem snad otrokem jakýchsi ostatních nebo mám vlastní inteligenci, rozum a svobodu rozhodování, tedy vlastní já. Začal jsem číst knihy Rudolfa Steinera, úplně jsem do toho ještě nepronikl, ale je o čem přemýšlet. Rozhodně je taková četba mnohem lepší, než čumět na TV, číst současný tisk nebo jen brouzdat po internetu. Jenže je i náročnější - a dneska by mnoho lidí chtělo mít vše pokud možno nejlépe velmi snadno a pohodlně. Jenže to tak nefunguje, možná jen tzv. na povrchu, jinak opravdu ne.
  Nicméně moje problémy společně s tím předešlým podnikáním OSVČ, společně se zhoršením mého zdravotního stavu, prostě vše dohromady, přispělo nakonec k rozvratu manželství, po 20 letech soužití. Ale ženské jsou dnes nějak hodně přeemancipované a náročné (na manžele, partnery), ovšem současně je otázkou, zda ony samy také předvádějí nějaký zvláštní "výkon". Dle mého názoru mají "roupy", protože vedou mnohem snadnější život než tomu bylo dříve (prý jsou nezávislé ?), mají vlastní příjem, antikoncepci, vzdělání, výrazně méně domácí práce pro rodinu - nebo její výrazné zjednodušení a také hodně volného času. Možná už si, pro výše uvedené, také vztahu a společného soužití až tak neváží. Je mnoho okolností (bohužel i těch škodlivých), které prostě ovlivňují dnešní moderní soužití. Ale poté jsou často ve špatné psychické kondici, emocionálních problémech, často i brečí (to by jim stále šlo dobře). Podle mého mínění tohle obecně není zrovna zdravá situace, ale je to realita. Bohužel. Kdo nebo čím se to napraví, to opravdu netuším. A už to ani zvlášť neřeším - k tomu jsou povolanější.

 • 27. 7. 2017 15:58

  Otec (neregistrovaný) 82.113.62.---

  Dobrý den, chápu a rozumím vašemu stanovisku. Obdobně je na tom má 43 letá dcera. Ač je tento stav pro mnoho lidí nepochopitelný, nepřemýšlí o faktech o kterých hovoříte a bohužel i mnoho psychologů má zjednodušující názor na velice složité duševní stavy člověka. Přeji vám, aby relativní pohoda, ve které se nyní nalézáte vám vydržela.
  S pozdravem Honza.

 • 30. 7. 2017 6:25

  Hanz (neregistrovaný) ---.backer.cz

  Gratuluji Vaší bývalé manželce. Podle Vašeho vyjadřování měla velké štěstí, že jste se rozvedli.
  Zkuste nehledět jen na sebe.

 • 31. 7. 2017 16:47

  Pavel D. F. Hrubý (neregistrovaný) ---.gw2.pvfree.net

  Moc Vás obdivuji, paní Josefino, a děkuji za pěkná slova. Já samozřejmě taky pořád hledám řešení, nevyhovuje mi lenošení, chtěl bych být užitečný. Jenže se to jaksi nedaří. Jen něco vymyslím, jen vidím inzerát nějakého podniku, popadne mě úzkost, že to zase nezvládnu a selžu. Přečetl jsem si celou diskusi k mému prvnímu příspěvku. Jak vidím, jsem trnem v oku. Ano, náš národ ztratil duši, vyměnil ji za závist. Spáchat sebevraždu, to je asi hlavním cílem (nejen) sociálky, tam mě chtějí dotlačit. Ale to se jim nepodaří. Moc života mi už nezbývá, nechci se tu "chlubit" nemocemi, ale mám jich dost. Prostě tady vydržím až do konce. A nepřející supermani nechť si trhnou nohou.

 • 27. 7. 2017 10:26

  Alexandra (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Dobrý den.Plně Vás chápu.Jsem po osmi operacích,mám těžkou depresi,atypickou epilepsii (ze sedmnácti narkóz),o páteři nemluvím.Mám invaliditu prvního stupně.Pracovala jsem na vrátnici pouze na denních směnách.Zaměs­tnavatel mi neuznal pracovní úraz po té,co mně jedna dáma vozidlem vystrkala na kapotě mimo areál a já se dva dny po události psychicky zhroutila a skončila v prac. neschopnosti.Díky tomuto prasklo,že mi celé roky platili mnohem méně,než měli.O dva až tři tisíce méně,ale třeba i pět až sedm tisíc.Co se zaměstnancem,který si dovolí nahlas se brát o svá práva ? Následoval rok šikany,husté.Nebýt silné podpory určitých lidí,nezvládla bych to.Při výměně ředitele bylo nutné se mně zbavit.Násilím mě naložili do služebního vozidla a odvezli k ovlivněné lékařce na mimořádnou zdravotní prohlídku.Hrubá a arogantní lékařka mně za pět minut bez mrknutí oka zbavila dlouhodobě zdravotní způsobilosti.Od­vezli mně z pracoviště a tam mně také vrátili.Jela jsem jako zločinec,nedovolili mi se převléknout,natož třeba osprchovat před prohlídkou.Hodinu po návratu mi přinesli okamžitou výpověď.Bylo jich na to pět ve vrátnici dva krát dva metry.Byla jsem totálně zaseknutá,jinak bych jim asi podepsala.Nestalo se a já díky pár zlatým lidičkám podala žalobu na neplatnost výpovědi.Tu jsem vyhrála na celé čáře.Jak se dalo čekat,minulý týden mi právník oznámil,že se proti strana odvolala.Jsem rok a půl doma.Finanční rezerva je pryč,pomáhají přátelé a rodina. Skočila bych pod vlak,ale to nic neřeší a jen bych ublížila svým dětem.Díky svému zdravotnímu stavu a velmi zničené psychice,nemohu najít v okolí vhodnou práci.Zhubla jsem patnáct kg (z 62 na 47) nyní mám asi 51 kg.Vypadaly mi vlasy a mám děsnou chuť dál nežít.Invalidní důchod prvního stupně skutečně nepokryje ani základní potřeby na bydlení a obživu.Ale koho to zajímá ? Všichni z firmy si v klidu chodí do práce a mají z čeho žít.Já nic neprovedla a netuším,kde vezmu třeba na uhlí.Nenávidím rady typu,neboj,bude líp.Za to bych vraždila.A při tom by stačilo obnovit družstva invalidů.Zaměs­tnávali domácí pracovníky a to je nejlepší řešení pro lidi s psychickými problémy a třeba i s páteří.Poděkujme politikům,že berou takové ohledy na nemocné občany.Přeji všem pevné nervy.
  Alexandra

 • 28. 7. 2017 11:00

  Mery (neregistrovaný) ---.muor.cz

  Největší tragédie dnešní doby je, že se vytratila úcta člověka k člověku. Sytý hladovému nevěří a zdravý nemocnému také ne. Jenomže dříve, nebo později dojde na každého.

 • 27. 7. 2017 17:44

  Laik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Doktor čeho, ignorance?
  Lehká deprese se rozchodit dá. Jinou jsem naštěstí nepoznala, ačkoli i tato ke znechucení vším úplně stačí.
  Ale slabou skutečně činností, pohybem vybalancovat lze.
  Jenže tady se diskutuje o závažných duševních stavech, které vyžadují psychiatrické léčení. Máte potíže s chápáním obsahu textu, doktore?

 • 27. 7. 2017 17:03

  Strategy (neregistrovaný) 85.163.32.---

  Na deprese plny ID.??Proboha a co maji rikat lide,napr.zeny,sa­mozivitelky,kte­re nemaji penize na najem,jidlo a atd.,lide,kteri maji nevylecitelnou nemoc,nebo skonci na voziku.Je to nesmysl a vymysl!

 • 27. 7. 2017 18:37

  Pozorovatel (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Asi to sem nepatří, mám se ptát u článků o výživném: Prosím, co je to samoživitel či samoživitelka? Každé dítě má snad 2 rodiče, ne!? (Zatím se umělé oplodnění samotným ženám bez partnera nepovolilo.) A oba mají vyživovat dítě. Když rodič zemře, tak dítě dostane sirotčí důchod. Fakt mi nepřijde vhodné srovnávat něčí blbost, že si udělá dítě se špatným partnerem, který se o dítě nezajímá a nevyživuje jej, tedy rodičovskou nezodpovědnost s podlomeným zdravím, zdravotním handicapem. To sorry jako. Vlézt do postele bez antikoncepce s někým, s kým jsem lézt do postele neměl či neměla, je snad rozdíl od nemoci nebo úrazu. To první je blbost, to druhé je smůla, neštěstí.

 • 27. 7. 2017 23:56

  Bobeš (neregistrovaný) ---.static.grapesc.cz

  Vůbec nechápete o čem je řeč..Ja pobírám ID druhého stupně...byl jsem OSVČ až do doby,kdy jsem onemocněl na raka.Tuto nemoc jsem prodělal dvakrát a jsem autologní transplantaci kostní dřeně.Po poslední silné chemo..před transplantací a samotné transplantaci se mi k depresím přidal tynytus( ustavičné pískání a šumění v hlavě)..jen co vstanete,tak to začne a za poslední rok se to tak zhoršilo,že kolikrát za týden je to takové pískání,že přestanete slyšet a když se k tomu přidá depka,tak je to šílené.To člověk začne přemýšlet o sebevraždě a musíte honem hypnotika a talézt do postele.Kdo to neprožívá nikdy nepochopí.Je mi 56...měl jsem 3 stupeň..teď 2...nikdo mne nechce zaměstnat jen když zjistí váš zdravotní stav a důchod není nic moc...

 • 27. 7. 2017 17:42

  Mirka (neregistrovaný) 2a00:ca8:a1f:----:----:----:----:----

  Nemůžete co půl roku požádat o přezkoumání svého zdravot.zdraví?Co půl roku jde znovu požádat o ID a třeba 3 stupeň dostanete.Třeba komise pochopí,že se Váš zdravot.stav zhoršil.Držím pěsti,ať to vyjde.

 • 28. 7. 2017 19:27

  Leos (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Náročnost práce informatika i mě přivedla na okraj existence. HMM přežil jsem to.
  Nikoho nezajímalo, že opravdu pracovat nemůžu.
  můžu nyní přežívat. Naprosto bez naděje.
  Kolaps v posledním zaměstnání+ syndrom vyhoření.
  hektičnost doby.
  Kdysi za socialismu by se možná NEKDO slitoval a dal mi snesitelnou práci.
  Dnes nemám naději
  A CO CHCE ZA PRACI - kopačka do ..dele ve špitále JEJEJ co bych za to dal

 • 25. 8. 2017 20:22

  murda (neregistrovaný) 77.48.209.---

  Debile.Nedomykavost srdečních chlopní,infar­kt,srdeční arytmie,diabetes dolních končetin a házení pytlů v práci.61 let a víc.O čem to mluvíš?

 • 15. 1. 2018 20:37

  Hubert (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dost blba situace, ale jde i resit ... jeden rok pracovat, druhy marodit jinak iD 1 a 2 st znamena, ze můžete o to méně pracovat a vice casu věnovat svému zdravi nez ostatní lide

 • 27. 7. 2017 2:11

  Webb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jen obecné kecy úřední, v praxi je posuzování invalidity fraška. Vysloužilý lékař rozhoduje podle tabulek a ministerských směrnic, ne podle stavu pacienta. Toho často ani nevidí. To je ale jedno, stejně by měl rozhodnuto předem.

  Problém je v tom, že ty jejich tabulky neobsahují všechny nemoci, takže kdo se tam nenajde, má smůlu - a může být klidně ležák. Dále pak v tom, že v těle se nemoci sčítají a ve výsledku mohou invalidizovat, ale podle tabulek není třeba žádná jedna na důchod, takže ho nelze přiznat.

  To pak vede k tomu, že nemocní umírají na sociální deprivaci nebo jsou donuceni spáchat sebevraždu.

  Takový případ znám ze svého okolí, ale vzhledem k pozůstalým podrobnosti neuvedu. Žena trpěla vážnou nemocí, na kterou se tady ID nedává (ve vyspělých státech ano). A protože tu nefunguje ani sociální systém, byla odkázána na příbuzné, kteří ji museli živit. Aby nebyla po zbytek života takto na obtíž, tak to raději ukončila.

  A takto trpících a umírajících jsou tu desítky tisíc. Tento bestiální stát zdravotně postižené systematicky likviduje!!!

 • 27. 7. 2017 8:14

  kvtp (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jsem na tom stejně,je mi 63l.2.stupeň,po­bírám 5700kč.Už jsem měla být dávno v starobním důchodu,jenže mi chybělo pět let.Nejvíce jsem odpracovala v sedmdesátých a osmdesátých letech.Bylo mi to na nic.Takže až mi bude 65l.dostanu prý důchod stejný jako invalidní.Tak to je velká nespravedlnost,Když tu vládli komunisté,jedno jediné bylo dobré a to,že každý kdo mohl,musel pracovat.Tak a co z toho mám?Musím si platit léky,kterých beru,devět denně,stojí mě to kolem tisíci korun měsíčně.Z čeho budu žít?Jen proto,že sociální systém je špatný! Proto,že do práce mě už nikdo nevezme a také psychicky náročnou práci bych asi nezvládla.Většina lidí s maniodepresivní poruchou má i v háji páteř.Tento systém mě vlastně odsoudil k smrti.A opravdu někdy stačí málo a už ani nechci být.Ještě jeden pokus na sociální správě v Praze,tam snad se mnou budou mluvit a hlavně mě poslouchat!

 • 29. 7. 2017 20:51

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Starobní důchod Vám přepočítají znova. Když vyjde větší než invalidní, dostanete ho. Kdyby starobní vyšel menší, než invalidní, zůstane Vám výše invalidnhío

 • 30. 7. 2017 6:38

  Hanz (neregistrovaný) ---.backer.cz

  Když Vám chyběly roky, tak jste asi neodváděla pojistné. Tak nenaříkejte. A ještě blahořečíte komunisty.
  Tihle podnikatelé, kteří neplatili a pak natahují ruku jsou fakt dobří.

 • 27. 7. 2017 10:52

  Optimista (neregistrovaný) 81.19.12.---

  Myslím si že s takovým názorem je lepší se odstěhovat.Pokud se ti tu nelíbí tak se pobal a vycestuj nám tu bez tebe bude líp.

 • 27. 7. 2017 22:10

  Amerika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Odpustime,
  Protoze toho pana nelze jinak nazvat. Snad pochopi,az jednou onemocni on sam.

 • 27. 7. 2017 23:11

  Deve (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
  28. 7. 2017 14:17 redakčně smazáno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
 • 27. 7. 2017 12:53

  Pavlína (neregistrovaný) ---.rapidnet.cz

  Nerozhoduje posudkový lékař, ale úřednice v Praze. Pak přijde k posudkovému lékaři dokument - dát ID- nedát ID- a vy se můžete odvolávat jak chcete. Žádala jsem o ID, u posudkového jsem strávila zhruba minutu. A nejen já, bylo nás tam v tu dobu 5 a za 10 minut lékař odcházel. Vše je rozhodnuté již dříve, než vás lékař vůbec vidí. ID jsem dostala. Ale znám mnoho lidí, kterým nebyl přiznán, i když by ho měli mít a znám lidi, kteří ho mají - třeba sousedka - má 50 let, oddělaných 6 let celkem, (ale je výrazně tmavé pleti), má ID 3. stupně - na - podržte se - plíseň mezi prsty na nohách! ID ji stál 40 tisíc v obálce pro obvodní lékařku u nás,která jí důchod doporučila.

 • 27. 7. 2017 18:29

  voda (neregistrovaný) 91.187.34.---

  no a ted jste na to kápla o ID nerozhoduje PRAHA,ale ten všivej posudkář a dá ho(teda to ID) jen v případě ,že dostane tu tučnou obálku.tak doprdele co se posuzuje nemoc nebo obsah obálky

 • 28. 7. 2017 1:47

  Webb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jenže obvodní lékařka o ID nerozhoduje, takže jestli dostala obálku ona, byly to vyhozené peníze. Spíš ta obálka byla pro posudkovou, možná předaná přes obvodní. Takhle by to smysl dávalo.

 • 29. 7. 2017 20:54

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Zpráva od odborného lékaře je důležitější než vyjádření obvoďáka

 • 27. 7. 2017 13:09

  harcinikruda@seznam.cz (neregistrovaný) 31.192.86.---

  Reaguji na určité problémy ohledně získání ID.Záleží hodně jaké máte odborné lékaře.Já poprvé žádal jako tělesně těžce postižený stav po dětské obrně ID v době kdy mi bylo 49let.Do té doby jsem měl pouze částečný.Marodoval jsem 11měsíců a po té době mi bylo zděleno že mi chybí 1bod a měl bych nárok.Tak jsem šel znovu pracovat a po týdnu jsem byl znova na marodce.Vyměnil jsem odborné lékaře.Ti noví se samozřejmě divili jak to že nejsem už dávno v plném invalidním důchodu.No a do 4 měsíců jsem tam již byl a to ještě z větším počtem bodů k získání důchodu než bylo potřeba.Dnes jsem již ve starobním a důchod je slušný.

 • 27. 7. 2017 21:02

  Jana (neregistrovaný) ---.interconnect.cz

  Je to tak. Posudkový lékař má tabulky a je pravda, že mnohdy vůbec člověka nepředvolají ke komisi a rovnou pošlou rozhodnutí. Jsou lidé, kteří mají dlouhá léta plný invalidní důchod, přitom jezdí autem, na motorce, kouří a popíjejí a ještě k tomu kšeftují a nic se neděje. Na druhou stranu lidé, kteří jsou na tom skutečně zdravotně špatně důchod nedostanou, To nemyslím jenom lidi s depresemi, ale třeba lidi se špatným zrakem, sluchem a dalšími problémy, ke kterým se časem samozřejmě dostanou i ty deprese, protože to přináší tato doba. Ale na deprese opravdu zabírají procházky, třeba péče o nějaké zvířátko domácí a vůbec tělesný pohyb i práce. Každý to má ovšem jinak, ale jsou dnes dobré léky, které by měly pomoci. Tak držím všem palce.

 • 27. 7. 2017 7:47

  kytka (neregistrovaný) ---.sved.cz

  Dobrý den,

  invalidní důchod pobírá spousta lidí, která ze sebe invalidu dělá spolu s podplacenými lékaři, u nás v domě dokonce dostala jedna "invalida" byt, do té doby nemohla být bez pomoci a starala se o ní její matka ve velkém bytě, nedávno dostala byt, její matka tam je neustále, každá má byt, žádný příjem a stát jim vyplácí vysoké sociální dávky na bydlení, hrají, že nemůže dělat nic, prý používá plíny, neustále kouří, je stále na sociálních sítích, kde i zveřejňuje jak vaří, nemohoucí a kdo je opravdu invalidní, třeba bez nohy, tak mu důchod nepřiznají. To je hnus.

  28. 7. 2017 14:27 redakčně upraveno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
 • 27. 7. 2017 9:09

  haf (neregistrovaný) 92.62.225.---

  Naprosto souhlasím.Někteří dstanou ID sotva vylezou ze školy a mají ho na celý život.To platí i o spoustě lidí,kterým nic není.Parazitují na společnosti a využívají to,co by měli dostat opravdu nemocní lidé.Chodila ke mě paní,která přišla po autonehodě o obě nohy.Amputované ke kolenám.Po čase jí přišlo,že se její zdravotní stav natolik zlepšil,že je jí snížen na méně závažný.Ona paní každou chvíli v nemocnici na operaci obou pahýlů ,protože jak měla na nich takové válečky ,aby občas mohla i chodit ne však dlouho,sejí nělaly velké ,bolestivé otlaky.Ty musely být několikrát operativně odstraněny.Tudíž ne jen ,že se její zdravotní stav nezlepšil,ale opak byl pravdou.Paní žije sama.Bylo pro mě novinkou ,že se člověk vlivem evoluce dokáže na určitých místech těla natolik zreprodukovat,že amputované nohy dorůstají a tudíž není potřeba ID.sTEJNÉ JAKO U JEŠTĚRKY A MNOHA DALŠÍCH ŽIVOČICHŮ ,KTERÝM NĚKTERÉ ČÁSTI TELA PO JEJICH ZTRÁTĚ DOROSTOU.Vskutku super přístup k opravdu invalidním lidem,kteří ho opravdu potřebují.A benevolentní přístup k jedincům,kteří jsou nemakačenka a nevědí,jak by tento stát ždímali.Dotyčná paní žádala o el.invalidní vozík,protože následkem snížené pohyblivosti také přibrala.Měla inv.vozík,ale na ruční pohon.Bylo jí zděleno,že má zdravé ruce a tudíž el.vozík nepotřebuje.Ovšem ten ,kdo o tom takto inteligentně rozhodl jaksi opomenul fakt,žezvášená hmotnost se rovná zvýšené potřebě síly k tomu,aby třeba paní mohla s vozíkem vyjet třeba menší kopeček,což jí dělalo velké potíže.Bohužel není Rambo,aby měla takovou sílu.Tudíž její přátelé jí ze starého el.vozíku zrenovovali el.vozík,aby se paní mohla pohybovat.Upo­zorňuji nepřejídá se,je velice pečlivá a opatrná na to,co jí.Tak se jedná s opravdu invalidními lidmi a s podvodníky největšího kalibru.Máme tu 10 m od baráku ubytovnu.Tudíž vidím každý den jak to ti chudinkové invalidní mají.Zrovna ráno vypochodovala jedna sberlí.Šla asi na kontrolu k lékaři.Běžne tady špacíruje bez té berle a nikerak jí pohyb nedělá problém.Teď si tu berlu také jen nesla a nepoužívla jí.Ovšem je mi jasné,že u doktora chudák sotva poleze.Jen ,aby ukázala jak je nemohoucí.

  <div class="opin-edited-info">28. 7. 2017 14:20 redakčně upraveno, důvod: Porušení pravidel diskuzí. </div>
  28. 7. 2017 14:28 redakčně upraveno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
 • 27. 7. 2017 21:37

  Věrča (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  Také znám lidi co pobírají invalidní důchod,do práce nemohou,ale na chatě dřou jako mezci.Kopou studnu,zdí chatu, pokládají podlahu vyváží plná kolečka zeminy i 10 hodin denně.Na to nemocní nejsou,ale jít do práce,to jsou nemocní na smrt.

 • 29. 7. 2017 8:07

  TAK TAK (neregistrovaný) 194.108.18.---

  Přesně tak .Taky znám několik takových lidí, a načerno si ještě přivydělávají.

 • 28. 7. 2017 11:17

  TAK TAK (neregistrovaný) 194.108.18.---

  Já mám v domě alkoholičku je to hezká holka asi 40 let kouří jak v zimě kamna jedna od druhou chlastá, do práce nechodí nejmíň 5let.Často se ptám s čeho žije a lidí v okolí mi říkají že má invalidní důchod, což mi nejde do hlavy .Raději si podřeže žily a zavolá si sama sanitku, ty jí odvezou ale do hodiny je zpátky vysmátá. Já bych se o to ani tolik nezajímala ale že je hlučná slovně mě napadá, já musím utíkat na druhu stranu jak jí zahlednu. Doma bouchá dveřmi, a lidí v baráku jí ještě litují i když je neplatička. Je ale o ní známo že si vydělává sexem, na pohled je hezká tak ten problém sehnat chlapa nemá. Ale stejně všechny prachy propije a prokouří.

 • 27. 7. 2017 7:48

  rkr (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dobrý den.Lékaři zapoměli v tabulkách sčítat více vážných diagnoz - největší chyba těchto zákonů!! Nedovedou si ani představit vážnost a slučování těchto nemocí,které by vás posunuli nejméně o jeden invalidní stupeň výš.Je to arogance zdravých lidí,kteří procitnou až sami onemocní.

 • 27. 7. 2017 8:12

  DK (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Souhlasím s tím, že se nesčítají diagnózy. Je to chyba. Znám to z vlastní zkušenosti. Je obtížné chodit do práce, snažím se, ale je to na úkor mého zdraví. Neustále chodím na pravidelné kontroly k lékařům, kam musím. Zaměstnavatelům se to nelíbí a kolikrát jsem i kvůli tomu byla nucena ukončit pracovní poměr. Přála bych někdy tomu, kdo vymýšlí zákony, aby si vyzkoušel žít, pracovat s postižením. Je pravda, že naši romští spoluobčané se narodí a pomalu již dostanou, jako věno invalidní důchod.....no prostě pořád bude co řešit u nás v ČR. My si můžeme pouze stěžovat a žít s tím, jak to tu je a to je velice smutné.

 • 27. 7. 2017 22:39

  fona (neregistrovaný) 93.99.200.---

  mám důchod 2.st.ID.už 20.let měla jsem rak.štít.žlázy,ro­kama přibývala další onemocnění,artroza kolen,zada ,operace krční páteře s inplantáty.Snažila jsem si najít práci ale marně,každý se na mne díval jak na simulanta,moje zdrav.problémy se přibývaly a zdraví se zhoršovalo až jsem skončila v psychiatrické léčebně,mám deprese generaliz.úskos­t.....mám také špatné vzpomínky na posud.lékaře,díky odvolání k KS mám ID.měla bych letos národ na starobní důchod ale nemám nárok,protože nemám odpracované roky a zdrav.pojištění.

 • 27. 7. 2017 8:12

  Milena (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pracuji u jedné mezinárodní potravinářské fy. (pásová výroba). Na pravidelných zdravotních testech (vždy po jednom roce) mi lékař napsal :"dlouhodobě pracovně nezpůsobilá" z důvodu nemocných "karpálů ". Mám neschopenku. Do starobní penze mi zbývá 5 let. "Karpály" se údajně špatně léčí a tak si říkám co bude dál. S tímto hodnocením od lékaře mne firma propustí a nevím kde mne vezmou s nemocnou rukou?!
  Co s tím?

 • 27. 7. 2017 9:43

  Hana (neregistrovaný) 37.221.249.---

  Karpály se běžně operují a 90% lidí se po třech měsících vrací do práce,navíc můžete nárokovat i jako nemoc z povolání.

 • 27. 7. 2017 21:06

  Věrča (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Po operaci karpálů, která se nepovedla,jsem byla 8 měsíců v neschopnosti.Potom návštěva posudkové lékaře,který mi řekl,že ruka je nenávratná a jelikož to bylo ohrožení nemoci z povolání,tak mě stejně nezaměstnají a dají rozvázání pracovního poměru ze zdravotních důvodů a ukončil přesně se stalo,že jsem již nedostala potvrzení od lékaře k nástupu na pracoviště.Podnik mi vyplatil odstupné platy . Jelikož to bylo 2 roky před důchodem,byla jsem nucena jít do předčasného důchodu a důchod se hned krátil.Revizní lékař silně důchového věku se na ruku ani nepodíval ,ale věděl,jak dopadnu.Z vyšetření z nemoci z povolání jsem měla papíry,že nesmím zatěžovat horní končetiny.Odpra­cováno 44 let,takže mi z toho vyplynulo,že před důchodem nikoho nezajímáte a raději odejděte do předčasného důchodu a stát ušetří.

 • 27. 7. 2017 22:02

  Věrča (neregistrovaný) ---.pilsfree.net

  Objednat na ordinaci Nemoce z povolání.Udělají vyšetření a podle tabulek se určuje nemoc z povoláni nebo ohrožení nemoci z povolání.a následně přijde kontrola z hygieny na pracovistě a zapíší zápis.Podle toho podnik musí jednat.Při nemoci z povolání musí vyplatit nejméně 12.platů,doplatek nemocenské do 100 procent.Při ohrožení nemoci z povolání nabidnout jinou pozici,kterou budete moci vykonávat ,s tím,že když bude méně placená budou doplácet do výše platu,který jste měla před nemocí.Jestli vám práci nenajdou, rozvázání pracovního poměru ze zdravotních důvodů a vyplatit nejméně 12.odstupných platů.Přeji ,aby vám vše dobře dopadlo.Já už to mám za s sebou.

 • 27. 7. 2017 8:12

  Tonny (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Mám invalidní důchod II. stupně ve výši 7.800,- Kč . Do starobního důchodu bych měl správně odejít koncem roku 2017 . Jakou výši starobního důchodu mohu očekávat , bude alespoň v takové výši abych nezemřel hladem ?
  Od přiznání inv. důchodu II. stupně jsem po skončení nemocenské musel opět začít pracovat , bude se tato doba zohledňovat ve výpočtu výse starobního důchodu .

 • 27. 7. 2017 8:22

  Pozorovatel (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  To tedy máte velmi solidní výši důchodu!!! Na 2. stupeň velmi solidní. Další důchodové pojištění v souběhu s pobíráním důchodu vám bude pochopitelně zohledněno při stanovení starobního důchodu. Opravdu se nemusíte obávat, jistě si nebudete vyskakovat, ale váš starobní důchod bude nadprůměrný. Uvažte, že nyní nemáte ID 3. stupně, ale jen 2. Počítat vám to opravdu nebudu. Od toho tady nejsme. Jestli jste netrpělivý, nalistujte zákon, vygooglujte nějakou kalkulačku.

 • 27. 7. 2017 8:41

  Tonny (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Díky za Váš názor , jsem však člověk , který naslouchá jiným názorům a pak se dostávám do stresů . Jeden mě poví , že to bude špatné , druhý že dobré . a teď se Tondo vyznej.
  Nejsem z těch lidí , kdo se umí v těchto věcech orientovat a chápejte prosím moji obavu .
  Rozhodně bych nechtěl , aby mne živila manželka , rovněž důchodkyně . Můj zdravotní stav je takový , doslovně sotva lezu , o nějaké elegantní chůzi se již leta nedá hovořit , proto s obavami vyhlížím budoucnost .

 • 27. 7. 2017 8:47

  Pozorovatel (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Jistěže jste sociální případ, protože jste ID, ale máte relativně (myslím ve srovnání s jinými) solidní výši a pokud máte odpracováno a trochu slušně jste vydělávat před ID (což asi máte, protože na 2. stupeň je to vcelku slušná výše, většinou jsou ID 2. stupně mnohem nižší) a navíc nyní pracujete, což se při přepočtu zohlední (u 2. stupně prý ano, při 3. stupni to prý nezohledňují, ale i kdyby se to nezohledňovalo vůbec, musíte vyjít z toho jaký by byl váš ID 3. stupně - podstatně vyšší než ten 2., co nyní máte, a starobní důchod nesmí být nižší než ID), tak váš důchod nebude nic slavného, ale určitě ne žebračenka, budete mít spíš vyšší důchod, tím neříkám vysoký, ale prostě nadprůměrný, prostě lepší než jiní důchodci.

 • 29. 7. 2017 20:58

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Starobní důchod eěmůže být menší než invalidní. Takže Vám asi vzroste.

 • 27. 7. 2017 8:14

  Alena (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Také jsem měla částečný invalidní důchod a můj stav se spíše zhoršoval než zlepšoval, ale z důvodu změn od r. 2010 jsem byla úplně zdravá. Nepochopím, že někteří občané mají invalidní důchod 3. stupně a stále pracují na stejných pracovních pozicích. Když jdou před posudkovou komisi tak naříkají jak jsou na tom špatně, ale nikdo už si asi nezjišťuje jestli pracuje třeba i načerno. S takovým případem jsem se setkala v zaměstnání.

 • 27. 7. 2017 8:28

  Pozorovatel (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Opravdu znáte lidi, co mají ID 3. stupně a zůstanou na stejné pozici...? K čemu tedy důchod? Chyba posudkového. Zní mi to absurdně, je-li to pravda a ne jedna paní povídala, přece ID se přiznává po dlouhodobé pracovní neschopnosti. To jako dostanou ID a zázračně se uzdraví a mohou najednou pracovat?
  Mimochodem mne by zajímal pan předseda lidovců Bělobrádek, on je přece nemocný - roztroušená skleróza a deprese, ale když může být místopředsedou vlády a předsedou strany, tak asi tak moc nemocný nebude. Nevíte někdo jaký má ID, jakého stupně? Třeba mu křivdím a nemá ho, ale jistě má, myslím, že on je exemplární případ na odebrání.

 • 27. 7. 2017 8:37

  bez přezdívky

  Taky znam jeden takovy pripad. Dotycny mel nejakou nemoc krve, pobiral plny inv. duchod a pritom pracoval jako OSVC v prumeru za 50 tis. mesicne. A nam se vysmival, ze mu platime jizdne apod.

 • 27. 7. 2017 10:17

  M (neregistrovaný) 193.86.26.---

  Pochybuji o tom, že Bělobrádek pobírá invalidní důchod. Hodně lidí s RS normálně pracuje a důchod nepobírá, ve většině případů, a dle jeho vyjádření je to i jeho případ, se dá RS stabilizovat a zdravotní stav nijak neomezuje v pracovní činnosti. U většiny lidí ani nepoznáte, že RS mají, ostatně to je i případ Bělobrádka, kdyby to neřekl, nikdo by to nepoznal. Samozřejmě dříve léky nebyli na RS vůbec žádné, ale to dnes už neplatí. Znám kolem sebe několik lidí s RS, mají jí diagnostikovanou několik let i více jak 10 let a nikdo z nich nepobírá invalidní důchod. Ale u každého je RS jiná, takže záleží i na tom.

 • 27. 7. 2017 10:54

  snadčlověk (neregistrovaný) ---.justice.cz

  Je moc hezké, že RS na některých nemocných není vidět, ale je to onemocnění trvalé a nevratné,
  jenomže naši "nepřizpůsobiví spoluobčané" pobírají důchody a dávky na trvalo a i přesto, že třeba nikdy ani nepracovali a pracovat nebudou. Akorát cucají ze státu peníze a nikdo jim neřekne "DOST".
  V rodině mám také člena s RS a bez důchodu, ale kdo mu zaplatí nájem až zůstane na nemocenské, a kdo mu zaplatí hypotéku? Že by stát??? Kdo má dávky jisté, jsou ty vážně nemocní "nepřizpůsobiví". To je naše vytoužená demokracie, chacha.

 • 27. 7. 2017 11:44

  Pozorovatel (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Uznávám, že nemám rád lidovce a pana Bělobrádka obzvláště, jen to nadhazuji, diskuse na internetu snese všechno. Byl jsem v lázních, pohybovky, čas od času to potřebuje na záda každý, byli tam mnohem závažnější pacienti na pojišťovnu s komplexní léčbou, s roztroušenou sklerózou a všichni invalidní důchod měli, tak si myslím, že ho má i pan Bělobrádek. Pokud by ho neměl a byl 100 % fit, tak mi řekněte, proč nevede ministerstvo jako vždy vedli jiní místopředsedové vlády, ve vládách minulých nebo té současné (dříve Andrej Babiš - finance, nyní Richard Brabec - životní prostředí), pro chudáčka nemocného se vymyslela jakási komise pro vědu a techniku, prostě nicnedělání, aby mu jeho zdravotní stav dovolil sedět ve vládě. Řídit finance, vnitro, to je u mne politická a státní práce. On jen politikaří, jezdí na výlety a pro moudra do USA, za Sudeťákama na jejich sjezdy a tak. Když nezvládne řídit úřad, ale do vlády se nacpat musel, tak asi nějaká omezení má, tudíž invalidní důchod, ale když někdo může dělat politiku na vrcholné úrovni, nezaslouží si ID. Podívejte, já tu čtu smutné příběhy opravdu nemocných lidí, pak se tu kritizují lidé s ID, co si při tom vydělávají, ale na špičce máme - možná, já netvrdím, že to tak je, já se ptám, zda to někdo neví - možná exemplárního zneužívače sociálních dávek. Oni to jaksi lidovci mají v sobě, že? Vzpomeňme na aférky předchozího předsedy pana Čunka. Káží vodu, pijí víno.

 • 27. 7. 2017 14:54

  ID 3 (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Něco Vám lidi řeknu, roztroušená skleróza, je neštěstí, já sám jí mám víc jak 10 let, ven už ani se sám pořádně nedostanu, mám vozík, doma chodítko, a během dne hodně musím ležet a ta bezmoc, to je něco hrozného, uznávám že jsou lidé co jí mají a tak nějak ještě přežívaj, ale každej to má jinak, a taky každej den je jinej, a je jí více druhů, a nechápu posudkáře, je to opravdu banda posluhovačů, kteří jedou jen podle tabulek a toho co maj a komu dát. Normální neurolog někdy žasne co dokáže posudkář, posudkáří jsou doktoři kteří ani někdy pořádně netuší co je to, jen splnit, a pokud možno sebrat, a tam co maj, tam to neudělaj, škoda slov.

 • 27. 7. 2017 9:43

  holka (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Dobrý den ,
  i my máme v rodině ID 3 st., který je na tom tak hrozně špatně, že dokonce může načerno pracovat, pěkný nepořádek v tomto státě!!!!

  28. 7. 2017 14:23 redakčně upraveno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
 • 27. 7. 2017 8:36

  Milan (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Ano, souhlasím se vším co píší pisatelé. Znám také jednoho tak zvaného in.důchodce. Bere 8000Kč čistého a denně pracuje a nikomu to nevadí.Doktor jej ani neprohlédl. Je to možné? A ti co to potřebují utřou nos. Kdy už to někdo zastaví . Hezký den Milan

 • 27. 7. 2017 9:11

  Duchod (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Dobří den , chtěl by zistiť mám nárok na důchod nebo ne mám za sebou dva infarkty.

 • 27. 7. 2017 9:21

  Brouk. (neregistrovaný) ---.pnet.sferianet.cz

  Dobrý den, byl jsem v částečném invalidním důchodu, a po změně prováděcí vyhlášky jsem se zázračně uzdravil, a tak nemám nárok na nic. A tak mě důchod ukradli, aby zloději a podvodníci se měli lépe v této zlodějině, která se vydává za demokracii. A kdybych se za mizerného socialismu nepostaral o bydlení tak jsem již bezdomovec. A to se ještě starám o mentálně postiženého bratra. A jsem s pozdravem p. Kopal.
  PS: Ale nemoc zůstala, a to je ten největší paradox !!!!

 • 27. 7. 2017 9:52

  (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Vým, že někteří si zaslouží inv.důchod,ale znám hodně zádařů,kteří jsou na tom špatně ze zádama furt fňukaj.Mají inv.důchod a chodí načerno do práce denno denně a to je záda asi nebolí.

 • 27. 7. 2017 10:00

  (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dosud jsem se nikde nedopátral rozumného vysvětlení (kromě administrativního), proč se invalidní důchod se vznikem nároku na starobní prostě mění ve starobní. Chce snad někdo uměle snižovat počet zdravotně postižených?
  Druhou věcí je odkaz v článku na nutnost vyšetření lékařem. Přiznání invalidity či invalidního důchodu posuzují úředníci - sice s lékařským diplomem - kteří možná nikdy neviděli žádného nemocného a posuzují tak z jakési dokumentace, která mnohdy může být zavádějící. Je to zbytečný úřad, objektivní hodnocení by snad mohli dát praktiční lékaři s pomocí specialistů. Úředníci sedící na postech posudkových lékařů by mohli posílit např. stárnoucí garnituru praktických.

 • 27. 7. 2017 12:18

  kvrcb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pokud pobíráte inval.důchod 3.st. a dovršíte věk k přiznání starobního důchodu,nemusíte čekat až do 65.let,požádejte o přepočet důchodu na OSSZ.Málo lidí o této možnosti ví,na úřadu sami neporadí.Většině lidí se důchod zvýší a pokud ne,zůstane stávající,snížit nelze.Před 5 lety řešil manžel a byl mile překvapen.

 • 27. 7. 2017 15:46

  Mirka (neregistrovaný) 2a00:ca8:a1f:----:----:----:----:----

  Máte pravdu,ale pokud chcete a jste schopna pracovat pár hodin třeba na vrátnici,tak firmy dávají přednost ID před starob.důchod­cema.Mají větší úlevy na daních,než když zaměstnávají starob.důchod­ce.Proto jsem se rozhodla přejít až v 65 letech z ID.Můj syn studuje na VŠ,tak pokud budu moci s přechodem spěchat nebudu.Tak mi to vysvětlili na OSSZ.

 • 27. 7. 2017 18:44

  Marfuša (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Problém je v tom, že specialista stanoví diagnózu, ale posudkář vás zařadí do tabulky. Ty jsou omezené a neslučují různé zdravotní problémy, jen zaškatulkují ten největší problém a podle toho rozhodnou.

 • 27. 7. 2017 10:01

  občan (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Ani ten , kdo má naprosto nezpochybnitelné lékařské nálezy dokládající nárok na důchod nebo např. příspěvek na péči nemůže najisto počítat s tím , že mu příslušná dávka bude přiznána. Pravomoc posudkáře je NEOMEZENÁ! Pokud by se přesto měl posudkář dostat do důkazní nouze, začne vyžadovat dodatečná vyšetření u lékaře, kterého sám určí a ten posudkový závěr "podpoří". Odmítnout nelze, tím by žádost spadla automaticky pod stůl. Prostě pokud se posudkář domnívá, že si dávku "nezasloužíte", je nemožné ji získat i kdyby ten dotyčný měl druhý den zemřít. Pak nezbývá, než se soudit - se státem. Ale je to na roky a soudci bez jakýchkoli skrupulí straní státu (zástupce žalovaného nechodí na jednání a advokáta jim dělá soudce). Příbuzný se soudí už 5 let a výsledek v nedohlednu.

 • 27. 7. 2017 10:01

  alena (neregistrovaný) ---.direct-adsl.nl

  Můj manžel v roce 2009 onemocněl v Holandsku rakovinou miznich uzlin a rakovinou varlete po dvou letech nemocenske mu byl přiznán plný invalidní důchod po dopracování 4let,tento důchod má az do 65 let ,kdy bude mit nárok na starobní.V cr mu po opracování30 let byl přiznán in důchod2 stupně něco přes 8 tisíc po prodelane chemoterapii má poskozene nervy v rukách a v nohách tzv neuropatie český lékař ho ani neviděl ,ale podle něj může pracovat .Muže zažádat o přezkoušení svého zdravotního stavu?

 • 27. 7. 2017 10:09

  Veverka (neregistrovaný) ---.naplesi.cz

  Skoro 25 let trpím RS (dnes v souvislosti s ní už i dalšími přidruženými diagnózami). Po roční PN jsem tenkrát dostal plný ID.
  Po změnách za p. Drábka (byla to doba, kdy se toho právě na MPSV docela dost rozkradlo...) jsem se dle posudkové doktorky při stejném zdravotním stavu "překlopil" do ID 2.st. K tomu ovšem dospěla tím, že nezohlednila celkový zdravotní stav. Když jsem se snažil něco namítat, doporučila podat námitku. K tomu došlo, jenže v námitkovém řízení jsem se dočkal ještě horšího jednání. Doktorka řekla: "Tak já Vás posoudím jinak...". Jako důvod k přiznání ID zvolila jinou mou diagnózu (tu, kterou předchozí komise považovala za irelevantní!!), tím ještě o něco zvýšila! mou prac. schopnost, RS nezohlednila vůbec a ponechala mě v ID II.st. Když jsem se podivil nad takovým postupem, arogantně řekla, že "to mohu dát k soudu, ale stejně prohraji"...
  Bylo to strašné životní období. RS se zhoršila, prodělal jsem další ataku a hospitalizaci, skoro jsem přestal chodit.. Ze všeho jsem se dostal jen díky podpoře rodiny a přátel.
  Protože jsem se nechtěl smířit s tak nespravedlivým systémem, který umožňuje, aby asociální jedinci s lékřským diplomem takhle ubližovali vážně nemocným, svůj případ jsem "dal k soudu". Čekalo mě ještě jedno zklamání u ministerské LPK , ale díky Bohu, paní soudkyně viděla sled všech účelových rozhodnutí LPS a vyžádala si nový posudek, který by zhodnotil zdrav, stav poctivě a celkově. Po cca 1,5 roce jsem docílil ponechání ID 3.st.
  Stálo mě to hodně sil i zdraví, ale chi podpořit všechny v podobné situaci. Nevzdávejte se, když jste v právu!!
  Karel

 • 27. 7. 2017 19:21

  občan (neregistrovaný) ---.ip.nej.cz

  Měl jste štěstí na spravedlivého soudce, což Vám samozřejmě přeji. Můj příbuzný zatím na spravedlnost čeká (příspěvek výše). Momentálně věc posuzuje Nejvyšší soud (zatím to tam leží půl roku) a pomalu se připravuje stížnost k ÚS. Ten příběh je tak absurdní a ignorující byť jen minimální zásady práva, že tomu prakticky každý odmítá uvěřit. Není možné tady detailně popisovat průběh řízení, spis má na výšku cca 15cm, ale tak jako u spousty jiných případů, vše začalo za úřadování pana ministra Drábka. Příbuzný byl "pozván" na přezkum (nikdo ho neviděl) a přesto, že se závislost oproti předešlému období ještě prohloubila , byl přesunut ze stupně "3" do stupně "1". Veškeré podklady od všech ošetřujících lékařů přitom výslovně uváděly naprostou závislost na pomoci druhé osoby. Po stížnosti byla posudková lékařka v "první linii" svým nadřízeným z dalšího řízení odvolána pro podjatost a věc se měla znovu posoudit jiným lékařem. To se však nekonalo a věc šla dále na kraj. Tam se všechny následné komise ale rozhodly první podjaté rozhodnutí odvolané lékařky udržet za jakoukoli cenu. Opakovaně potvrzovaly rozhodnutí podjaté kolegyně. První soud na kraji žalobě vyhověl s konstatováním, že ve spisu není absolutně nic, co by mohlo snížení stupně závislosti podpořit a věc vrátil zpět k došetření. Vypadalo to velmi nadějně, ale skončilo to jinak. Komise opět rozhodla nepříznivě a na základě stejných, již jednou soudem odmítnutých podkladů. Podala se nová žaloba s očekáváním (jelikož se z právního hlediska jednalo o zcela totožný případ), že soud věc opět zruší a bude, již důrazněji vymáhat právo. To se ovšem nestalo. Žalovaný (MPSV) se k jednání ani jednou nedostavil ( pro údajnou zaneprázdněnost - nevím komu by u soudu uznali, že "nemá čas"), a obhajoby žalované strany se v podstatě chopila sama paní soudkyně. Žalobu smetla jako nedůvodnou. Až v té chvíli zástupci příbuzného došlo, že při prvním soudním řízení nešlo o nic jiného, než žalované straně dát druhou šanci se ze žalobou lépe vypořádat. Příbuzný a jeho příbuzní, kteří o něj pečují (jeden musí být už 4,5 roku z důvodu poskytování péče doma za "880Kč".) přesto stále věří, že spravedlnost nakonec zvítězí.

 • 27. 7. 2017 10:29

  monča (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Dobrý den, chtěla bych si podělit i o svůj příběh. Od narození mám skoliózu páteře. Podle dr. mám zázrakem 3 děti. Ale odnesly to moje záda. Úhel vychýlení jsem měla 60 stupňů, přiznali mi invalidní důchod první stupně. Po dvou letech se mi úhel zvětšil na 80 stupňů. Žádala jsem si o zvvýšení důchodu. Bohužel, mi moje posudková napřiznala, protože mi to nepůsobí na srdce. Nemám zatím žádné neurologické problémy.
  Marně jsem se snažila vysvětlit, že nemám problémy se srdcem, ale mám velké problémy se zády. Dříve byl posuzován důchod na skoliózu podle úhlu, teď to tak bohužel není paradoxně úhel není rozhodující. Přijde mi to divné, že při skolióze páteře není úhel rozhodující....

 • 27. 7. 2017 11:11

  Jak na to (neregistrovaný) 93.185.14.---

  precetla jsem si vsechny prispevky a je mi z toho smutno.Porad se nekdo boji,aby lide nepobirali invalidni duchod nepravem a nakonec ti,kteri to opravdu potrebuji,jej nedostanou.Sama mam dceru,ktera pobira in.d. a je telesne i dusevne nezdrava a verte,ze bych dala nevim co za to,kdyby mohla normalne pracovat a normalne zit.Nas stat velmi laxne pristupuje k lidem,kteri maji potize jakehokoli druhu.To se musi zazit.Muj nazor je ten,ze jestlize jako nejvyssi zivozisny druh,tedy ten,ktery nezabiji nepovedena mladata a necha je zit,je jeho prioritou se o ne postarat.Takovy clovek nema na ruzich ustlano a mel by mit k zivotu podminky slucitelne s lidskou dustojnosti.Ale to my dole nevyresime.Bo­huzel.Kdyby se lide umeli spojit a slo by se na to hromadne,tak by s tim mozna slo hnout.

 • 27. 7. 2017 11:03

  A (neregistrovaný) 95.173.192.---

  A co když ma někdo 3.stupeň bydlí sám v rodinném domě sám se o sebe postará vše si zařídí.To je v pořádku?
  Ps.:pohybove omezen.bez vozíku,bez francouskych holy

 • 27. 7. 2017 11:54

  Pozorovatel (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Myslím, že 3. stupeň se dává opravdu nemocným, to nechci hodnotit, ale osobně znám nemakačenka se 2. stupněm, který prý v práci rukou nic nemůže, má ji chudák úplně chromou, že snad ani lžíci na jídlo neudrží, ale postavil si vlastníma rukama barák...

 • 11. 8. 2017 10:10

  Nepřítel EU (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Znám případ, kdy řidič náklaďáků a silný kuřák, dostal plný ID (3. st) kvůli CHOPN. O to nic. Ale cca 10 let, co to pobírá, klidně jezdí dál, pracuje na stejné pozici + pobírá odměnu od státu v podobě ID. Na dovolenou jezdí do lázní. Je za vodou. Ale má to bez známostí - prostě legálně. Prachů má jak ředitel. Komise pro ID ho uznala plně neschopným práce. Závodní lékař ho uznal, že může dále pracovat jako dříve. Vše je OK. Komu to řeknu, ten tomu nechce uvěřit. Také bych tomu neuvěřil, kdyby to nebylo v příbuzenstvu. Člověk jenom žasne - co je vůbec možné.

 • 27. 7. 2017 11:03

  Gerhard (neregistrovaný) ---.122.broadband2.iol.cz

  Ve svém okolí znám lidi, kteří mají invalidní důchod na páteř a při tom nikdy nebyli na operaci páteře.
  Já mám 2x operovanou páteř v roce 1988 a 2011 přitom nemám na nic nárok. Nechápu podle čeho se to posuzuje.

 • 27. 7. 2017 12:25

  ffghh (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Operuje se proto aby potíže nebyly,pokud jsou někde je chyba.Kolik sportovců se po operaci vrátilo ke sportu,chce to poctivě RHB stále cvičit.

 • 27. 7. 2017 11:12

  mama (neregistrovaný) 88.103.227.---

  Dobrý den. Syn po těžké autonehodě. V komatu několik týdnů, pak operace hlavy, trvalý shunt, slepý na pravé oko,naprostá ztráta čichu a chuti, špatná krátkodobá paměť. Ovšem na první pohled vypadá normálně, jen si nic nepamatuje, loni se k tomu přidala epilepsie. Párkrát skončil v nemocnici na kapačce.
  Po rehabilitacích atd dostal 70 proc 3. st, po dvou letech revize. Posudkový mu oznámil, že dostane 2. st., a aby byl rád, že si může najít nějakou zajímavou práci.Přitom nedokáže v hlavě pobrat dva tři příkazy najednou.
  o fyzické práci nemluvě kvůli shuntu, na vrátnici nemůže sedět hodiny kvůli epilepsii.Podle nás, už bylo rozhodnuto bez ohledu na jeho nemoci. Aspoň tak se k němu revizák choval. Povýšeně a nezdvořile.
  Naštěstí když si přišel pak pro papíry a vysvětloval tam své problémy, rozhodl se ho posudkový poslat ještě k psychologovi, a ten po různých vyšetřeních jasně stanovil, že pracovat nemůže. Doma ho hlídá přítelkyně, posílá mu věčné sms z práce atd.
  Tohle dopadlo dobře, ale za rok ho to čeká znova. Tím chci jen přispět do diskuze. Ne každý, kdo vypadá normálně, je zdravý a schopný práce.
  Ale určitě a na tom trvám, je hromada lidí, kteří si vymyslí záda, hlavu a jsou schopni brečet a naříkat, na rozdíl od lidí, kterým opravdu něco je jen to nedokážou prodat:Simulantů jsou určitě desetitisíce a ti skutečně nemocní na ně pak doplácejí.

 • 27. 7. 2017 11:50

  dasaroman (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  nevim co me ceka jsem uz po par epileptickych zachvatech ale zatim marodim. kdyz jsem prinesl neschopenku do prace po poslednim zachvatu tak me bylo receno ze uz tam nemohu dal delat ze zdravotnich duvodu nevim jestli budu mit narok na nejaky id. jsem uz vyrizenej a nevim co s tim delat jsem uz na nervy ze vseho

 • 29. 7. 2017 21:04

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Máte šanci na 1. stupeň, já dostal 1. stupeň na epilepsii asi před rokem.

 • 27. 7. 2017 12:13

  Rada (neregistrovaný) ---.templin.cz

  Dobrý den,
  bratr je rok po výměně obou kolenních kloubů. Jako zedník již nemůže pracovat ve svém oboru.
  Přesto,že kolena ještě bolí, neuznali mu nemocenskou ani invalidní důchod.
  Máte někdo zkušenost ,zda se na vyměněné klouby dává inv.důchod?
  Má se bratr odvolat? Bude to k něčemu?
  Díky za názory

 • 27. 7. 2017 12:32

  bez přezdívky

  Dobrý den přeji, v roce 2008 (v necelých 57 roků věku) jsem byla uznána částečně invalidní a splatností :TRVALE. V r. 2014 jsem podstoupila dvě operace TEP (levé kyčle a pravého kolena), abych se zbavila neustálých bolestí a ještě mám velké problémy s bederní páteří. Po operaci TEP kyčle jsem si zažádala o lázně, na doporučení ortopeda-chirurga, co mě operoval : "Indikace lázeňské léčby je výsadou specialisty ( ortoped nebo lékař RFM), který pokud to uzná za vhodné, může lázně za podmínek uvedených v indikační seznamu doporučit. "
  Ale lékařka z pojišťovny mi je zamítla i přes druhé doporučení od ortopeda-operatéra, který mě při kontrolách VIDĚL ! Ta lékařka mě nikdy neviděla a rozhodla od stolu, že ty lázně nepotřebuji. Když jsem se odvolala, tak mi sdělila :
  "Dobrý den,
  nástup do lázní po náhradě kloubní je možné nejpozději do 3 měsíců od data operace. Tak je to v indikačním seznamu. Takže kdyby Vám i lázně doporučili, tak na tuto indikaci do lázní nemůžete pro prošlý termín.
  Je mi líto."
  Vypadá to tedy tak, že to doporučení ortopeda-operatéra v příloze Žádosti o komplexní lázeňskou léčbu ani nečetla:-(!

  Z výsledků posudkového zhodnocení vyplývá, že mám : "Těžké omezení funkce dvou končetin."

  Chodím o dvou FH, bydlím sama v bytě v 1. poschodí a jsem držitelkou karty ZTP.

  Vím, že tenhle příspěvek není docela k problémům s invalidními důchody, spíše jsem chtěla poukázat na necitlivé jednání "od stolu" některých, co rozhodují o vašem bytí či nebytí !

 • 27. 7. 2017 16:48

  bez (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Chybu udělal váš lékař-ortopéd který dal doporučení pozdě,většinou se vypisuje hned po operaci aby se stihl termín nástupu,někdy ani neví že tam nějaké omezení je.Poraďte se s lékařem zda by byla možnost jet na příspěvkové,na komplexní je už dlouho od operace.

 • 27. 7. 2017 17:37

  bez přezdívky

  Dnes už o žádné lázně nemám zájem, zklamání z jednání této lékařky mě utvrdilo, že řeči o doléčení po TEPkách bylo jenom na papíře !
  Momentálně podstupuji chemoterapii (karcinom v prsu a uzliny v podpaží) a také jsem změnila zdravotní pojišťovnu ! To, že jsem byla 35 x dobrovolnou dárkyní krve - TO je asi také "odměna", že ? Feťákům, alkoholikům a podobným, je věnováno víc pozornosti než těm, kterým ve stáří se zhoršil zdravotní stav.

 • 27. 7. 2017 12:34

  koruna (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Víte že je možnost nechat si důchod přepočítat? Jde to když dovršíte důchodový věk není nutno čekat do 65roků.

 • 27. 7. 2017 12:40

  maru (neregistrovaný) ---.galance.net

  Dobry den,mam id 2 stupne asi 5 let sem zrakove postizena a vubec sem nevedela ze mam na id narok je mi 48 let a kdyz sem si zazadala tak mi ho hned dali

 • 27. 7. 2017 13:03

  Maca (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Onemocnela jsem rakovinou prsu, kdy mi byly odoperovany mizni uzliny v podpazi. Priznali mi inval. duchod 2.st. Musela jsem prestat se svou profesi veterinarni sestry, kterou jsem delala 28 let.Duvod, nesmim dostat do ruky infekci, a nesmim zvedat vice jak 2kg. Ruka je stale otekla. Nasla sem si zamestnani na pol. uvazek, protoze na plny to jeste neslo, kvuli medikaci, ktera zpusobuje unavu a bolesti kloubu. Dale kazdy mesic jsem musela chodit na proplach portu, po kterem jsem byla 2 dny nemozna. Navic kazde 3 mesice kontrola u lekaru a nekolikrat tydne lymfodrenaze. V roce 2013, mi inval. duchod byl odebran, pry jsem zdrava a adaptovala jsem se. Odvolala jsem se a byla pozvana do Prahy na prezkoumani. S sebou jsem mela a rovnez s odvolanim jsem posilala cerstvou zpravu od lekaru, kde byl zdravotni stav popsan s cervene podtrzenou triplicitou. Carcinom, melanom a bazaliom, 3 zhoubne nadory. Slovenska lekarka v komisy se stale ke mne zminovala jinym jmenem a jinym stupnem invalidity, stale mluvila o 1. Namonec jen letmo koukla na ruku, ze nema centimeter, aby si toto premerila a poslala mne domu, ze se zadost zamita. Odchazela jsem se smisenym pocitem, ale pak jsem si rwkla, snad praci na plny uvazek sezenu, abych se uzivila a hlavne, ze ziju.
  V rodine jsme meli horsi pripad, kdy po 5 letech plneho inv. duchodu s 1 plici byla matka nucena hledat praci. Nenasla. V unoru ji sebrali duchod a v srpnu zemrela na recidivu rakoviny.

 • 29. 7. 2017 20:40

  Ingrid (neregistrovaný) 92.61.86.---

  Milá paní, přečetla jsem si Váš příběh. Ano, toto se děje a hlavně se musíme ptát, kdo za to může, že máme tak "přísné" posudkové lékaře....víte, ono to funguje tak, že mají od státu nadiktováno...kdo může projít a kdo ne, mají to nařízené , mě se za to posudková dokonce omluvila....a dokonce řekla, že už s "vedením" o tom mluvili, že to tak nejde, že jsou ti lidé doopravdy nemocní.....smutné, že? Pokud nebudeme tyto lidi bránit, pokud se nebudeme ptát, proč se u nás stát tak špatně, odporně a s cílem, tyto lidi nechat vlastně zemřít....proč se tak chová a jak je to možné ?......, tak se nic nebude dít.... a ti darebáci nahoře to dobře vědí. Nejhorší je, že zdraví si myslí, že se jich to nemůže týkat...jsou zdraví, vydělávají, mají dobrou práci..., ale to MY jsme měli taky...ani deset titulů Vás neochrání, když Vás zradí zdraví a Vy čekáte, že Vám STÁT pomůže, aspoň ať přežijete...houby, stát Vás kopne do zadku, ať letíte nejlépe na hřbitov, protože už nemáte pro něj cenu...pracov­ní....Je mi líto, že Vaše maminka jednání státu odnesla smrtí, toto je na žalobu. Toto je týrání a bezcitnost.... a o tom se musí mluvit!!!!!!!!!­!!!!!

 • 27. 7. 2017 13:11

  veverka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Po operaci bederní páteře jsem skončila v plném ID.Ještě mi nebylo 40 let,plná života, plánů a najednou takovýhle pád.Nebyl to plán,nebyl to můj sen,stalo se.Po reformě jsem také zažila ten zázrak,kdy bez ohledu na lékařské zprávy se mé zdravotní problémy vyřešily podpisem posudkového lékaře.
  Na druhou stranu,ještě před tímhle zázrakem jsem si začala sama hledat práci.Pochopila jsem starobní důchodce,kteří hledali brigádu,ani ne kvůli penězům,ale aby se dostali mezi lidi.No práci,výrobní lince s jednostrannou zátěží jsem vyloučila hned,fyzicky náročnější práce byla taky ze hry,tak jsem se zaměřila na inzeráty pro invalidy.Z příjmu přes 12tis.jsem spadla na 5tis.A nic jiného mi nezbylo.Ještě k posudkové,z trojky na jedničku a to mi ještě paní Mudr.oznámila:od­volejte se a seberu Vám i tu jedničku.
  Oklepala jsem se ze šoku a nastoupila jako vrátná.Vznešeně se tomu říkalo bezpečnostní služba.Jestli jsem si do téhle chvíle připadala jako neschopný a nepotřebný póvl,tak tyhle firmy ve mě ten pocit úspěšně přiživovaly.
  Pro tyhle firmy nejste člověk,ale rodné číslo,na které se úspěšně tahají dotace ze státu,zákoník práce neznají ani jako pojem ze slovníku.
  Před rokem jsem utrpěla pracovní úraz.Zakopla jsem a spadla na schod.Odneslo to rameno pravé ruky.Prodělala operaci a rok a půl byla na neschopence.Rameno je v pořádku,klaním se lékařům,ale pravá ruka nefunguje.Po roce a půl se zjistilo,že mám hnutou i krční páteř.Do té doby to nikdo neřešil,protože jsem si stěžovala na ruku.Léčba pokračuje,nes­chopenka ukončena.Navíc se přidaly problémy s karpály.
  Při prodlužování PN mi posudkový lékař řekl:páteř je chronický stav,který vzhledem k věku už bude jen horší(to vím,žiju s tím),jako právák po úrazu pravého ramene+karpály,s tím moc práce nenaděláte(pozor překvapení-žiju s tím,to také vidím).Doporučil mi ještě dodatkové vyšetření a zažádat o plný důchod.(Posudkový lékař byl v produktivním věku,ví jak je to v našem kraji montoven s prací a taky ví,jaké je tu dopravní spojení.Je tu krásně,ale bez auta si ani nenakoupíte.)
  Udělala jsem co řekl a šla znovu na posudkovou.Byl tam jiný lékař,ve věku,že byl rád,že udrží moč a propisku.A výsledek?Buďte ráda,že Vám neseberu i tu jedničku.Od té chvíle přemýšlím,jestli jsem blázen nebo letadlo.

 • 27. 7. 2017 15:18

  smolař (neregistrovaný) 109.105.43.---

  V roce 2005 jsem prodělal operaci páteře mám ji šsroubovanou a kostní štěpy . začala mě brnět a mrtvit ppravá noha od zadku po stehno .vše vpořádku po operační stav trval 10 let .pak mi zjistily dlouhodobě poškozené nervy mezi tím mě sebraly duchot 2 stupně .asi jsem se zázračně uzdravil. po 3 letech otravování mi vrátily id 1.chodím o hůlce nebo francouzké holi.zažádal jsem si o ztp nemám nárok pouze tp.

 • 27. 7. 2017 15:29

  Ládík (neregistrovaný) ---.zivoticeunj.net

  Taky mám pěknou zkušenost s ID. V dětství mi byla diagnostikován diabetes I. stupně. Začaly problémy s viděním. Bylo mi řečeno že nejspíš ve 30 letech už neuvidím. Ve 24 letech jsem dostal inzulinovou pumpu, oči každou chvíli laiserovane ale krvácení ne a ne zastavit, středně těžké astma, alergie. Okolí mě nabádalo k požádání o ID. Dostal jsem II. stupeň. Teď ve 30 letech se k předchozím komplikacím přidalo krvácení do mozku, vysoký krevní tlak,vysoká srdeční činnost,neuropatie bohužel už prsty mrtvé,osteopo­rózu,alergie na laktózu a lepek,řezané šlachy na dlaních protože mi zůstávají viset prsty a nejdou ohnout. Pozvánka k posudkovemu lékaři a ti mi snížili důchod na I. stupeň. Dle mě scela nelogicky. Odvolal jsem se ale skoro se mi vysmáli. Ať si ho nechaji.Někdy si říkám co jsem komu udělal. Dělám ve fabrice,tahám těžké tělesa od rána do vecera, dělám přikázané přesčasy,nikoho nezajímá že bych neměl něco dělat ale nechci žádné úlevy, když mám jít k lékaři ještě se jim to nelíbí. Nepridava mi to ani na psychice. Mám dvě děti, jedu od výplaty k výplatě ale dokud budu moc tak budu dělat. S ID snad ani vyžít v našem státě nejde.

 • 27. 7. 2017 21:16

  Janiš (neregistrovaný) 37.221.241.---

  Máte smůlu,jste slušní chlap a slušný člověk se tady u nás dočká takového jednání.Můj bratr František umíral ve 42letech na rakovinu.Dostel léky a žádná jiná léčba.Také říkal-víš proč jsem takhle dopad-byl jsem vždycky slušnej!Tak nás vychovali a celý život na to doplácíme,bohu­žel.Přeji Vám at se všechno v dobré obrátí.

 • 27. 7. 2017 15:45

  Jana. (neregistrovaný) ---.alfservis.cz

  Upřímně lituji ty lidi kteří jsou opravdu nemocní a nemají s nimi někteří lékaři
  pochopení.
  Ten kdo simuluje a ---- umí to --- tak před ním smekám . Tento člověk nemá asi žádné svědomí.
  Ten kdo je opravdu nemocen a nemá nárok na ID tak mám smůlu.

 • 27. 7. 2017 17:09

  Maruška (neregistrovaný) ---.195.broadband13.iol.cz

  Dobrý den.Tak jsem již žádala o ID.Mám vleklé problémy s bederní a krční páteří vyšetření MR zjištěno výrazné degenerativní změny.Od krční páteře věčné brnění horních končetin. Další nález syndrom karpalniho tunelu s těžším postižením obou končetin. Onemocnění štítné žlázy která to vše může ještě zhoršovat.A k tomu psychická ataka :-(.Důchod nebyl uznán lékařka která byla u posudkove komise sdělila, že ba degerativni onemocnění páteře se ID nepříznivá a karpaly si mám nechat operovat :-(.Hlavně že přiznaji důchod romce které nic není má šedý zákal a manžel ji ještě dělá opatrovníka. Nepracují již několik let a to ještě mají i průkaz ZTP ale denně chlastaji :-(.Tak kde je ta spravedlnost !!!

 • 27. 7. 2017 17:28

  Pozorovatel (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  Rozhodně bych se nechtěl dotknout opravdu nemocných lidí, ale povídejte mi o ZTP. Bába doběhla autobus tempem, že mne by to zabilo (mám zraněné koleno, ale i bez toho, i kdybych ho měl v pořádku, bych to nedal ani dechem ve svém věku...), vytasila se s průkazkou ZTP, takže jízdné zadarmo, za 3 stanice přistoupil vnouček, vytasila se znovu s průkazkou ZTP - ona to byla průkazka ZTP-P, takže i ten průvodce (který ji však nedoprovázal) to měl zadarmo či se slevou (nevím teď jaký nárok má průvodce, ale asi též zdarma), chápu, že pan řidič musí řídit a ne se rozčilovat, ale stálo by za to aspoň vnoučkovi jízdné zdarma či se slevou, nevím jak to přesně bylo, nedat. Bába snad nastoupila bez průvodce... Mám za to, že ve velkých městech je zneužívána průkazka ZTP nejen pro bezplatnou jízdu veřejnou dopravou, ale hlavně dostanete vyhrazené místo na parkování, žádné zóny se vás netýkají a i tam kde nejsou a je v neděli večer boj o místa, vy máte své volné...

 • 27. 7. 2017 19:29

  Jana (neregistrovaný) ---.unet.cz

  A jaký názor máte na únavový syndrom?Jsem pořád unavená podle krve mi doktor řekl že mám být nárok být unavená a tím to skončilo.

 • 27. 7. 2017 19:58

  Janiš (neregistrovaný) 37.221.241.---

  Dobrý den,snesu hodně,ale poslední dobou už se mě podlamují kolena.Ač jsem sama hodně nemocná Drábek mě sebral důchod 3.stupně.Dobře vyřízeno.odchod na uřad práce.Práci jsem nesehnala.Starám se o sestru která vyhořela při péči o nemocného manžela,již se z toho nedostala.Manžel ji zemřel na těžkou cukrovku.Mezi tím onemocněl i můj muž-demence.Nic neberu,sestra má jen 800kč na péči a mě to ani nepočítají do důchodu.Dělám ji téměř všechno,nakupu­ji,ulízím,peru,do­provázím k lékaři.A můj muž-když se zhorší,bojím se odejít z domu,abych dům ještě našla.Jsem po operaci hlavy-nádor v hlavě a od mala se léčím s kyčlemi.důchod beru na kyčle-hlava se nepočítá i když jsem do smrti pod léky a epileptik.Tak co měli by jste chut se rvát s tím státním molochem?

 • 27. 7. 2017 20:29

  jarous (neregistrovaný) ---.207.broadband6.iol.cz

  Myslím ,že RS se nedá nahrát a lidé s tou diagnozou jsou neštastní a žádný člověk by tu nemoc nechtěl tak nezávidte , podívejte se na fetáky co ty stojí peněz.

 • 27. 7. 2017 20:36

  Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Měl jsem invalidní důchod třetí stupeň.
  Při pobírání důchodu se mi zdraví nezlepšilo, naopak se zhoršovalo. Pak přišel zločinec Kalousek a okradl lidi o řádně nabité důchody. Mě snížili důchd bezdůvodně, bez jakéhokoliv přezkoumání mého zdravotního stavu o jeden procentní bod.Ze 70% na 69%. Odvolání nic neřešilo. Bylo to totiž v době, kdy političtí zločinci kradli nejvíce.
  Budiš jim země hodně těžká.

 • 27. 7. 2017 21:14

  Kadlos (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  V roce 2010 jsem po deseti letech léčby diabetu 1.stupně dostal ID 3. st...pozdní následky diabetu se vším všudy, jsme vybaven IP, ale také ještě užívám inzulínové pero... Po jednom roce, kdy jsem našel práci v chráněné dílně, mi byl odebrán 3. st ID na 1.st + 5 % s ohledem na věk, tedy 51 %....a zdůvodnění? Adaptoval jste se na svou chorobu...po podání námitky trvala s MUDr posudkovou diskuze cca 3,5 hodiny...a závěr?? Nová LPK napravuje chyby předešlých komisí a prý mám být rád, že mám alespoň toto...dnes, po sedmi letech se nesnažíme o vyšší ID, ale naučil jsem se "využít nastaveného systému"... Nestěžuji si, jen konstatuju stav věcí.

 • 28. 7. 2017 7:08

  Zuzana (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Dobrý den,proč všichni řešíte nespravedlnost světa a výší ID a nikdo neřešíte ,že nepobíráte peníze ve formě daru od státu,ale že jsou to vaše peníze,pokud jste byli výdělečně činní.Že buď vy,nebo všichni okolo vás ty peníze vydělali a do důchodového systému naskládali. Generace dnešních starobních důchodců jsou většinou v pohodě a budou si užívat důchod ještě snad ve sto letech-to jim samozřejmě přeji když na to mají.Chodí na brigády,protože za komunistů se tolik nenadřeli měli sociální jistoty,teď jenom vzpomínají jací byli "hrdinové" za toho komunismu že ho vůbec přežili -žili všichni potichu šeptali ale málokdo něco řekl,aby nepřišli o ty jistoty a kdo řekl,byl ožrala a pak se mu líbilo,že má na nějakou chvíli vězeňský detox a tudíž jsou a my se nemůžeme divit schopni ještě takových skutků.Pak se všichni měří jedním metrem a nemůžeme se tudíž divit,že někdo řekne , že můžeme dělat i v sedmdesáti.My všichni už tady dávno nebudeme a oni budou chodit na ty brigády,protože jim ten důchod nebude stačit.Byla jsem také v ID 3.st- snížili mi ho na 2 st. prý můžu někde klidně dělat ty čtyři hodiny(astma 3 st.,masivní onkologické onemocnění ve stupni 4.,artróza teď už snad všude,bradykar­die,srdeční synkopa-jsou dny kdy nemůžu ani slezt z postele protože mám poškozené periferní nervy nohou,z rukou mi občas vypadne i hrnek). Kdo se tady opírá do psychicky nemocných lidí tak mohu s čistým svědomím říci , že pokud by si člověk mohl vybrat,tak všechny mé útrapy které mám ,bych za psychické onemocnění neměnila ,to bych vážně nechtěla.Nikdo nevíte jak těm lidem je. Za sebe mohu říct jen to,že celou dobu jsem závislá na své rodině,i když jsem měla důchod 3.st.,do kterého jsem se dostala v 44 letech-takže jsem si i já užila své,kdy naše tzv.revoluční generace procházela změnami,kdy padly jistoty,kdy najednou všichni byli vším,naši generaci vyráželi z práce ,musela se rekvalifikovat třeba i několikrát atd. Pracovala jsem jak divá,odváděla mnohem vyšší peníze než ti dnešní důchodci-oni si to už vybrali z mého pohledu,protože takové odvody nebyli. Nakonec mě MUDr. u komise soudí a radí že se mám víc snažit jako třeba Anna K. že se jí to tedy vrátilo,ale kdyby se mi ta rakovina taky vrátila,že si mám tedy znovu požádat o přezkoumání.Myslela jsem,že se mi to snad zdá.Jen jsem napsala názor,nestěžuji si-konstatuji.

 • 28. 7. 2017 7:41

  XXL (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Zase další, co si myslí, že za komunistů se nemuselo pracovat, nikdo nic nedělal a všichni keťasili, kradli a už v pátek v poledne jezdili na chalupy... Ach jo, kapitalistická propaganda dělá svoje, že?

 • 30. 7. 2017 0:26

  Ingrid (neregistrovaný) 92.61.86.---

  Milá paní, nenavážejte se do lidí co pracovali za vlády komunismu, říkat, že se nenadřeli, a že už si vlastně všechno vybrali může jenom dement. To by potom mohli říct další, že za vlády Havla a jemu podobných se rozkradla republika...a co Topolánek...nebo-li TOPOL-jak říkal král privatizace a špinavých peněz Klaus..., ten šáhl na peníze na důchody...volila jste ODS, nebo TOP 09??? Za co teda Vy jste zodpovědná......
  Opatrně s tím, pracovala jsem za vlády komunistů, pracovala jsem tvrdě, zodpovědně a kvalitně. Otázka tady na tomto fóru zní jinak......proč není pravda to co sliboval Havel....že se nemusíme o nic bát, že teď už to bude jinak, že bude všechno a hlavně úcta k člověku...a to ve všech situacích, myslel to asi dobře a ti jeho rádcové mu nějak zakalili rozum...V jednom příspěvku byla dost dobrá otázka na všechny...přece jste pracovali , odváděli peníze a proč Vás teď stát "vyšplouchl"? Protože si Vás neváží? Protože už Vás nepotřebuje? Jak si to může vůbec stát dovolit????Jed­noduše, jsou tam takoví darebáci, kteří Vám klidně řeknou...důchod????Na to nemáte nárok, ...je to něco co ani nemusíte dostávat...Ka­lousek.., byl to Kalousek, možná, že zrovna neměl svůj den, ale vyvalil to naplno....na tuto dávku není právní nárok, víte to???Řekl to s úsměvem jemu vlastním...a pokud půjde znovu ke korytu.....a .víte koho si chce vzít opět sebou??? No přece Hégra..ten se osvědčil, chlapec. Politika je svinstvo, ale asociální strany, jako jsou ODS, TOP 09...a zdá se , že i ANO...ti nám vezmou i to co máme a budeme se plazit mezi odpadky a vybírat popelnice a budeme už jenom na obtíž...Což takto ptát se na setkání s těmito "hodnými chlapci" co sociální politika a co invalidní důchody a proč jsou tak nízké, když si lidi nemůžou přivydělat, protože jsou nemocní??? Vážení, nemluvím o těch, co dostávají od státu tyto dávky, protože se jich stát bojí.....a dají jim ID III, protože to mají nařízeno ......to by mě taky docela zajímalo, jak by na toto odpověděli na setkání...., ale o těch co jsou doopravdy nemocní a nemůžou vykonávat práci , tak jak by chtěli...a není pro ně slušná práce ani na zkrácený úvazek...., nebo fakt nemůžou a nějaký doktor "Cvach" jim s výsměchem řekne, že mají nárok na ID I, a pokud budou prudit, tak mu ji sebere taky....nechce to hromadnou žalobu na stát???Vždyť když se přepočte ID na Euro, tak toto je kapesné pro běžence........

 • 28. 7. 2017 10:08

  Eug (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Na jedno oko slepota, krvácení z konečníku, neustálé pískání v uších, (zle se usíná, nevíte co je ticho) vracející se borelióza a s ní únavový syndrom, bolesti kloubů ( borelióza)... Posudek- postižení 30%. Jste O.K.

 • 28. 7. 2017 18:42

  f (neregistrovaný) 89.190.70.---

  No vidíte a naše sousedka dostala na boreliozu id a přitom stihla makat ve fabrice i 16 hodin denně a plno dalších melouchů. Teď je ve starobním již dva roky a stále maká, lítá jak čamrda.......a o tom to je.....

 • 28. 7. 2017 10:32

  XXL (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Známý, dnes už 74 let. Od mala nemocný, dost po nemocnicích s různými chorobami, nakonec srdeční nedostatečnost a výměna vadné srdeční chlopně. Nedostal ID, i když žádal. Dobu, kdy ležel po nemocnicích, musel plně nahradit, šel do důchodu až po 65.roce věku (v době, kdy se ještě chodilo v 60 letech). Dneska taky důchod nic moc, právě kvůli nízkým výdělkům, takže si ještě po různých brigádách přivydělává, aby přežil. Bydlí v azyláku, protože ho frikulíni tohoto režimu připravili o byt po rodičích. Než se dostal do azyláku, bydlel několik let ve squatu v nějakém opuštěném skladu, kde byla jen studená voda venku ve studni a nebyla tam ani elektřina. Jídlo si vařil na malých kamínkách, svítili petrolejkou, oblečení pral ve studené vodě nebo se nad ním někdo slitoval a vypral mu to v pračce. Kdyby byl poněkud tmavší, měl by od mládí plný ID i byt a byl by vysmátý.

 • 28. 7. 2017 10:49

  Jamil (neregistrovaný) 78.157.154.---

  Zajímalo by mne, když jsem ID ll.stupně, do lll.st mi chyběly pouze 2 bodíky, ale to není ten problém, zajímalo by mne,v listopadu dovrším věku odchodu do starobního důchodu. Mohu dále zůstat na ID a nebo automaticky mi ID převedou na starobní? a jak to bude s výší starobního důchodu, když v ID jsem 5 let a současně pečuji o ID lll. stupně v péčí o osobu blízkou v ll.skupině. Děkuji za info. Jana

 • 28. 7. 2017 13:36

  žádna (neregistrovaný) 213.235.83.---

  Prosím ID.proč ne,ale těm co ho potřebuji.Jsou i takové ID. víc jak 5000 kč. za měsíc,nic jim není jsou v insolvenci,dělají jen jako za cca 10 000 kč. pro věřitele a dalších 15 000 až 20 000 kč. nepřiznají jak insolvenci,FU­.OSSZ,SOUDY. Nechcou řádně platit výživné,tedy jen hodně málo. A Nám ostatním se chechtáji. Pak nejsou peníze na operace a léčení malých i věčích děti,vážně nemocných. ID. Pozastavit přezkoumat případně odebrat všem. To je moje zkušenost,vím o čem píšu. Není to žádný blabol.

 • 28. 7. 2017 21:17

  Hofi (neregistrovaný) ---.216.broadband.iol.cz

  V roce 1996 jsem dostal částečný invalidní důchod( bylo mi 35 let) z důvodu nefunkčnost ledvin a v roce 1998 mi transplantovali ledvinu. No a v roce 2015 jsem onemocněl rakovinou myzních uzlin. Prodělal jsem osm cyklů chemoterapie. V roce 2016 v lednu jsem dostal inalidní důchod třetího stupně a v lednu 2017 mi ho odebrali a vrátili druhý stupeň, že prý jsem už vyléčen že už neprobýhá žádná lečba a že jsem už jen v pozorování. To že mám problémy s brněním nohou neboli mi diagnistikovali neuropatii dolních končetin. Někdy to dost bolí v noci mě to i budí, ale pro uznání třetího stupně to prý není. A tak jsem na pracáku udělal jsem si i rekvalifikaci na obsluhu manipulačního vozíku, ale sehnat práci je opravdu problém. Vždy jsem dělal rád dělal jsem i na živnost pak jsem dělal sádrokartonáře , ale když jsem se chtěl opět k firmě vrátit kde jsem dělal dřív tak mi majitel firmy po jedenácti letech nabídl jen smlouvu o provedené práci na třista hodin ročně s ohodnocením 10 000 Kč. A to se mi opravdu nechce někde lítat po štaflích když mne ty nohy opravdu bolí. Nechci se litovat. A sociálku to nezajímá. Je mi 53 let takže věk na práci mám a chtěl bych dělat, ale když to nejde. Jsem doma už dva a půl roku a opravdu bych šel zas mezi lidi.

 • 28. 7. 2017 22:20

  Cvrček (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Z některých příspěvků tady je mi opravdu na nic, a proto zde pro všechny.

  1. Můj osobní názor ! Každý zdravý člověk chce pracovat, společensky se uplatnit a mít příjem, za který se dá přežít, což se z invalidního důchodu jakékoliv výše nedá. Kromě toho mnozí mají rodinu, které by rádi jim dopřáli něco lepšího, než si můžou se svým postižením a ID dovolit....
  2. Nikdo nemá právo posuzovat zdravotní potíže kohokoliv jiného než sebe (kromě lékařů, ale i ti to posuzují jen podle "bodů a snadardů", neboť každá nemoc a každé postižení je individuální, stejně jako míra bolesti a to platí snad nejvíce o psychiatrických onemocněních, každý žije v jedinečných podmínkách jak zevnitř, tak zvenku.
  3. Deprese je nemoc, je to nemoc mozku o kterém toho víme jen velmi velmi málo, nedá se změřit žádným metrem, je těžce hendikepující, někteří občas pracovat zvládnou a chtěli by, ale který zaměstnavatel bude tolerovat, že nepodáváte stabilně a rovnoměrně přožadovaný výkon? Že každá stresová siturace, může způsobit vykolejení? A nejen zaměstnavatelé, ani blízké okolí to nechápe, kdo to sám aspoň v nějaké míře neprožil. Dokážete pochopit, že existují věci, které nejsoou přímo hmatatelné, změřitelné, alespoň zatím, a že existují? Ne? Tak si o tom něco přečtětě místo přechytralých soudů...
  4. Sociální podpora pro lidi s jakýmkoliv postižením je u nás obecně velmi mizerná, a vy, co tady vidíte všude ty lenochy, jednou se něco může stát i vám...Platímě zatraceně velký daně a proto by bylo v řádu věcí, aby měli všichni důstojný život....
  5. V každé společnosti je určité procento lidí, kteří pracovat nemohou i když jsou v takzvaném produktivním věku a míra civilizovanost každé společnosti se měří podle toho, jak se k nim chová - rovněž ke zvířatům, dětem, starým lidem a všem "neproduktivním", ne podle toho kolik má kdo mobilů, tabletů a esúveček...
  No a v každé je i pár povalečů, ale těch je jen mizivě, a věřtě že ti nám z toho našeho krajíce tak moc nesní...

 • 28. 7. 2017 22:20

  Cvrček (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Z některých příspěvků tady je mi opravdu na nic, a proto zde pro všechny.

  1. Můj osobní názor ! Každý zdravý člověk chce pracovat, společensky se uplatnit a mít příjem, za který se dá přežít, což se z invalidního důchodu jakékoliv výše nedá. Kromě toho mnozí mají rodinu, které by rádi jim dopřáli něco lepšího, než si můžou se svým postižením a ID dovolit....
  2. Nikdo nemá právo posuzovat zdravotní potíže kohokoliv jiného než sebe (kromě lékařů, ale i ti to posuzují jen podle "bodů a snadardů", neboť každá nemoc a každé postižení je individuální, stejně jako míra bolesti a to platí snad nejvíce o psychiatrických onemocněních, každý žije v jedinečných podmínkách jak zevnitř, tak zvenku.
  3. Deprese je nemoc, je to nemoc mozku o kterém toho víme jen velmi velmi málo, nedá se změřit žádným metrem, je těžce hendikepující, někteří občas pracovat zvládnou a chtěli by, ale který zaměstnavatel bude tolerovat, že nepodáváte stabilně a rovnoměrně přožadovaný výkon? Že každá stresová siturace, může způsobit vykolejení? A nejen zaměstnavatelé, ani blízké okolí to nechápe, kdo to sám aspoň v nějaké míře neprožil. Dokážete pochopit, že existují věci, které nejsoou přímo hmatatelné, změřitelné, alespoň zatím, a že existují? Ne? Tak si o tom něco přečtětě místo přechytralých soudů...
  4. Sociální podpora pro lidi s jakýmkoliv postižením je u nás obecně velmi mizerná, a vy, co tady vidíte všude ty lenochy, jednou se něco může stát i vám...Platímě zatraceně velký daně a proto by bylo v řádu věcí, aby měli všichni důstojný život....
  5. V každé společnosti je určité procento lidí, kteří pracovat nemohou i když jsou v takzvaném produktivním věku a míra civilizovanost každé společnosti se měří podle toho, jak se k nim chová - rovněž ke zvířatům, dětem, starým lidem a všem "neproduktivním", ne podle toho kolik má kdo mobilů, tabletů a esúveček...
  No a v každé je i pár povalečů, ale těch je jen mizivě, a věřtě že ti nám z toho našeho krajíce tak moc nesní...

 • 29. 7. 2017 20:44

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Tady je ještě jedna věc: objektivně prokazatelný nález versus subjektivní typu "bolí mě záda,ani se nemůžu pohnout".
  Deprese se posuzuje ještě hůře. Nezávidím těm, co s ní musí bojovat.

 • 28. 7. 2017 23:27

  Webb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Celý ten posudkový systém je tady zvrácený. Ale problém není v tom, že nějaký simulant důchod dostane, nebo že pár zdravých cikánů má důchod od mládí, jak si někteří myslí. Bohatí podnikatelé dostávají od státu miliardové dotace a to nás stojí nesrovnatelně víc. Problém je, když nemocný ID nedostane a je tak tímto nelidským režimem odsouzen k živoření a smrti. Další problém je, že i když je invalidita přiznána, mnoho postižených (uvádí se kolem 10%) nemá na důchod nárok, protože po mnohaletých tahanicích se státem již nemá odpracované roky. Tito bezdůchodci jsou pak na tom ve výsledku stejně, jako kdyby jim invalidita přiznána nebyla (vyjma 3.stupně, za ty stát platí aspoň zdravotní pojištění). A ani ti šťastnější, kteří důchod dostanou, nemají vyhráno, neboť ten nejnižší nedosahuje ani životního minima.

  V soudnictví platí, že je lepší osvobodit viníka (když jsou důkazy nejednoznačné), než odsoudit nevinného. U posuzování invalidity by zas mělo platit, že je lepší dát důchod simulantovi, než ho odepřít nemocnému. Ale tento zločinný stát vytváří takové podmínky, aby chronicky nemocní sociální pomoc nedostali a co nejdřív zemřeli.

 • 29. 7. 2017 0:02

  kaja (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  preji krasny den. ja sice jeste id nemam, ale o to jde, mam tezke psychosomaticke problemy, nemohu pracovat dele jak 2.5hodiny, potom musim lehnout tak na3-4 hodiny a znovu tak 2h mohu pracovat, ale jen lehke veci. vsechna vysetreni jsou ok normalne v poho ale ta unava-svalove krece-spatny spanek, zatim mam diagnozu F 432 a F 510 tu mam z psychoterapie po 6ti tydnech a vysledek nula,neschopenku mam 16 mesicu a na socialce mi rekli ze nemam narok, do prace bych sel okamzite, ale to se neda, jsem zoufaly, protoze po 24mesicich mi skonci soc. davky. diky za radu a pomoc - kaja, karlovy vary

 • 29. 7. 2017 2:32

  Webb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  S tím Vám těžko někdo pomůže. Systém je nastaven tak, aby postižení jako Vy žádnou pomoc nedostali. Řekli Vám, že to máte psychosomatické, protože si s Váma nevědí rady. Můžete mít nemoc, kterou jen nedokáží diagnostikovat. U chronických nemocí je to obtížné (můžete mít vira, na kterého se tady testy nedělají). Vůbec to nemusí být psychického původu, ale asi Vám nezbude nic jiného, než se snažit získat ID na psychiku. To je v současné době jediné východisko. Polovina důchodů je udělena na psychiatrické diagnózy, protože skoro na nic jiného jej dostat nejde. Zvláště když doktor nezná skutečnou příčinu nemoci (oni ji většinou ani moc nehledají, léčí jen příznaky a diagnózy střílí od boku). Prostě bez jasné diagnózy, co je v tabulkách dostatečně obodována, důchod nedostanete.

 • 29. 7. 2017 10:35

  DÁVKAŘ (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  Diagnóza-pobírání částečného důchodu-odmítnutí 12 hod. směn a sankční vyřazení z pracáku-požádání o 3.stupeň-jeho přiznání a klid...

 • 30. 7. 2017 14:10

  gu (neregistrovaný) 194.61.48.---

  To máte kliku to se každému nepodaří, mně na pracáku řekli, že jsem nezaměstnatelný, že nic nesmím dle zprávy lékaře pro úřad práce, divili se , že nemám trojku a dle posudkáře jednička s odřenýma ušima.
  Tak se v tom vyznejte.

 • 29. 7. 2017 17:49

  neznámá (neregistrovaný) 46.47.165.---

  DOBRÝ DEN ,JÁ PO TŘECH LÉTECH JSEM DOSTALA 1 STUP.INVALIDITY.A JAK ?BYLO TO I SOUDU .PRVNÍ JEDNÁNÍ S PRÁVNÍKEM A Z DRUHÉ STRANY ZA LPK.MĚLA JSEM DŮKAZY O TOM ,ŽE NEJSOU VŠECHNY MÉ DIAGNOZY NAPSANÉ ,PROBLÉM V TOM ,ŽE ORTOPÉD PÍŠE VE ZPRÁVĚ PACIENT SI STĚŽUJE NA BOLEST LEVÉHO KOLENE ARTROZA TŘETÍHO STUPNĚ,PÍCHNEM DO KOLENA MEZOKAIN S KORTAKOIDY,KONTROLA ZA PŮL ROKU.JENŽE MÁM OPEROVANÉ OBĚ KOLENA S TÍM ,ŽE U OPERACE MÁM NAPSÁNO U PRAVÉHO ARTROZA 2 STUP,S NÁLEZEM CHONDROPATIE 1 STUPNĚ,ZA ROK OPERACE LEVÉHO KOLENA ARTROZA 3 STUP.A CHONDROPATIE 2 STUPNĚ.VŠE JSEM SOUDCI UKÁZALA A SOUHLASIL ,ŽE VRÁTI LPK O DOPLNĚNÍ ZPRÁVY A OUHA ,BEZ MÉ ÚČASTI SE ZPRÁVA DOSTALA K SOUDU ,ŽE OPSALI SAKUM PRÁSK CELOU PRVNÍ ZPRÁVU A JEN DOPLNILI ,ŽE DNE XXJSEM MĚLA TROMBOZU V LEVÉ NOZE A PÍCHÁM SI FRAXIPARIN ,PŘI DRUHÉM STÁNÍ DVĚ MINUTY JÁ BEZ PRÁVNÍKA Z LPK BEZ ÚČASTÍ ,SOUDCE ŘEKL ŽE NEMÁM NÁROK A MŮŽU JÍT NA KASANČNÍ STÍŽNOST,KDYŽ JSEM PODOTKLA ,ŽE KDYŽ JSEM SOUDU UKÁZALA DŮKAZY PROČ NENÍ K TOMU PŘIHLÍŽENO ODBYL MĚ S TÍM ŽE NA KASAČNÍ SOUD SE MŮŽU ODVOLAT,KDO MÁ 5ooo KČ A NA PRÁVNÍKA BEZ NĚHO TO NEJDE,TAK JSEM HNED NA DRUHÝ DEN ŠLA A ZNOVU ZAŽÁDALA A OUVEJ DO TŘÍ TÝDNU A DVĚ MINUTY U LPK MÁM 1 STUP.Z TOHO VYPLÝVÁ ŽE LÉKAŘ MUSÍ PSÁT KAŽDOU ZPRÁVU O TOM CO VÁM JE S OBĚMA KOLENY NE JEN ŽE JDETE JEN JEDNÍM KOLENEM.MÁM 57 LET A ŠEST LET DO DŮCHODU DĚKUJÍ BOHU ,ŽE SE NEMUSÍM BÁT ,KDYŽ JDU NA NEMOCENSKOU ,ŽE BUDU POD MOSTEM.DRŽÍM PALCE VŠEM KDO VYDRŽEL A NEDAL SE.

 • 30. 7. 2017 21:44

  Jana. (neregistrovaný) ---.alfservis.cz

  Podle mého názoru, tak bud invalidní důchod, a nemůžu opravdu pracovat.
  A nebo můžu pracovat, a tím pádem, nepobírám ID.
  A to se týká jak částečného důchodu i polovičního.
  Když může někdo pracovat, tak proč by měl pobírat nějaký ID.

 • 31. 7. 2017 14:12

  vtip (neregistrovaný) 89.190.70.---

  Tady tomu někdo nerozumí a prdí sra....ky.
  Souhlas - plný nesmí pracovat, ale částečný 1. nebo 2. stupeň holt musí pracovat aspoň pár hodin nebo být na úřadě práce.
  Nejhorší když má někdo plný a zvládá makat 200 i více hodin a je vysmátý a k
  tomu ještě pár melouchů - zdravý by to nevydržel a že takových pár znám osobně.

 • 31. 7. 2017 18:25

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Přesně, mně výslovně řekli, že u 1. a 2. stupně se předpokládá práce na částečný úvazek.

 • 31. 7. 2017 18:20

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Třeba proto, že mu zdravotní stav neumožní práci na plný úvazek, i když on by rád.

 • 31. 7. 2017 18:28

  Petr (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Navíc, jak jsem psal výše, mně výslovně řekli, že u 1. a 2. stupně se předpokládá práce na částečný úvazek. Bez toho bych si musel sám platit zdravotní a sociální pojištění.

 • 1. 8. 2017 18:19

  Vtip pro Martu (neregistrovaný) 194.61.48.---

  Protože jsem rád, že zvládnu pár hodin v měsíci,
  id 5600 + 4000 až 5000 podle hodin ( 66 na hodinu takže minimálka ). To je vejvar což po odpracovaných 30 letech.
  Také by jste asi byla radši nemocná, žila s cca 10000 měsíčně a byla ráda za každý den kdy je Vám trochu lépe. Ona si totiž nemoc nevybírá také jsem si myslel, že se mě to netýká a ejhle......a to, že jsem musel opustit své koníčky ani nemluvím....jo jo říkám, že nevíš o čem mluvíš . Přeji pevné a trvalé zdraví aby jsi tu bídu nepoznala.

 • 31. 7. 2017 15:31

  VlK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Můj bratr měl plný invalidní důchod (revma, vozíčkář). Přesto pracoval na plný úvazek (účetní). Měl "štěstí" v tom, že jeho postižení bylo viditelné. I tak mu lidé záviděli důchod, protože to měl navíc k platu a vůbec ho nešetřili v práci.
  Tedy ti, co mohou pracovat, nejsou automaticky simulanti. A věřím, že ti co nemohou pracovat a mají nyní jen I. stupen si také nemusí vymýšlet.

  Nicméně PLNE souhlasím s důkladnými kontrolami i za cenu toho, že prostě někdo neschopný práce nebude dostávat důchod nebo v menší míře. Omlouvám se všem, co mají skutečnou psychiatricky léčenou depresi, ale prostě depresi není až tak těžké simulovat. Než aby počet simulantů byl plný komín, raději at někdo není dobře diagnostikován.
  Sociální systém beru stejně jako soudní systém, sociální dávky by měl dostat jen ten, u koho je jisté, že má potíže, stejně jako u soudního má být odsouzen jen ten, u koho je jisté, že je vinen.
  Nikdo by neměl spoléhat z toho důvodu na stát - úspory, rodina.
  A to nemluvím o JUCHání (Já Ubohy Chudáček), JUCHání je cesta do pekel. Stejně jako existuje placebo efekt, existuje a funguje nocebo efekt. Doporučuji knihy Karla Nešpora, který se věnuje závislým, kteří také JUCHají.
  Nářky lidí, že nemají na byt, ve kterém bydlí sami, nechám bez komentáře.

  Stát nemůže za vaše nemoci, úrazy, ať už vámi způsobené či okolím či genetikou, je dobře, že jasným případům se přispívá, ale víc chtít? NE.

 • 31. 7. 2017 20:50

  TONY (neregistrovaný) ---.alfservis.cz

  ZAMĚSTNANEC PRACUJE VE SLÉVÁRNĚ V OCELÁRNĚ NA RIZIKOVÉM PRACOVIŠTI S VEŠKERÝMI PŘÍPLATKY ZA PROSTŘEDÍ+SMĚNOST-ONEMOCNÍ SE ZÁDY A PO ROCE NEMOCI SE VRACÍ SPĚT NA STEJNÉ PRACOVIŠTĚ KDE VYKONÁVÁ DÁLE SVOJI PROFESI JAKO OSTATNÍ ZAMĚSTNANCI AKORÁT DOSTÁVÁ OD STÁTU ČÁSTEČNÝ INV. DŮCHOD-PROČ NENÍ PŘEŘAZEN NA LEHČÍ PRÁCI???DVA ZAMĚSTNANCI VYKONÁVAJÍ ŮPLNĚ STEJNOU PROFESI ALE JEDEN BERE ČÁSTEČNÝ DŮCHOD!!!!

 • 1. 8. 2017 3:39

  VlK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Kam vaše otázka směřuje? Měl by ten, co dostává částečný důchod dostávat o výši částečného důchodu méně?

  Důvod je jednoduchý zákony. Zaměstnavatel oficiálně za stejnou práci na stejné pozici musí dávat stejně. Když by ho zaměstnavatel o vlastní vůli přeřadil na lehčí pozici (s velkou pravděpodobností pro něj méně výnosnou, tedy méně placenou), musel by mu dorovnat plat do původní pozice. Stát tedy demotivuje takové jednání.

  AFAIK: Zaměstnanec má dvě možnosti, 1. požádat o změnu práce na lehčí bez uvedení důvodu, rozumný zaměstnavatel na to přistoupí a příslušně se upraví plat. 2. požádat o změnu kvůli svému zdravotnímu stavu a tedy se stejným platem a pravděpodobně ho čeká soud.

 • 31. 7. 2017 21:19

  TONY (neregistrovaný) ---.alfservis.cz

  DVA ZAMĚSTNANCI NA STEJNÉM PRACOVIŠTI-SLÉVÁRNA,TŘÍSMĚNNÝ PROVOZ,RIZIKOVÉ PRACOVIŠTĚ-OBA VYKONÁVAJÍ ŮPLNĚ STEJNOU PROFESI SE VŠÍM VŠUDY,PŘESČASY, SMĚNOST...ALE JEDEN Z NICH PO ROCE NEMOCNOSTI BERE KE MZDĚ ČÁSTEČNÝ DŮCHOD ZA PROBLÉMY SE ZÁDY!!!

 • 31. 7. 2017 21:33

  murda (neregistrovaný) 77.48.209.---

  Po infarktu jsem žádal o částečný ID. Sociálka mě důchod nepřiznala se zdůvodněním, že: Po úspěšné amputaci palce pravé dolní končetiny je stav pacienta dobrý.Dokumenty o tomto rozhodnutí jak v mojí dokumentaci tak na sociálce ztratily.

 • 1. 8. 2017 11:42

  vinar (neregistrovaný) 212.4.155.---

  DNES JE MOZNE ZE NEKDO NA UMELOU CHLOPEN MUSI DO PRACE. JINY MA TAKY BIO CHLOPEN PRASKY NEBERE ALE MA PLNY I.D. SNAAD PROTO ZE MA VINOHRAD NEBOB SNAD ANI NEMA NEVIM ALE VINO JAKO POZORNOST NEZAPOMENE. DOKONCE MA UDAJNE CEDULKU NA BARAKU VINARSTVI DOUFAM YEODVADI BABISOVNE..

 • 4. 8. 2017 15:58

  Ládík (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jedním z rozhodujících faktorů při přiznání plného invalidního důchodu, je barva pleti.

 • 5. 8. 2017 19:03

  zdenka (neregistrovaný) 185.99.65.---

  muj muž mel ve Svycarsku uraz musela mu byt odebrana ledvina tam ho operovali a zistily že ma rakovinu na plyci ,když ho pustily dom .zamestnovatel ho poslal koncem mesice dom. ma narok na nemocenskou,tady ho nechcou prihlasit na zdravotni .Reznikova

 • 7. 8. 2017 8:39

  mutla (neregistrovaný) ---.kr-ustecky.cz

  Dobrý den,
  tato diskuze mě nenechala v klidu. Mám skvělý zážitek....můj muž je po pracovním úrazu, kdy měl 3 roky plný důchod a přesto, že se jeho stav nezměnil, lékař mu změnil 3.stupeň na 2. stupeň. Asi časem nemůže mít nikdo 3.stupeň...nebo tomu nerozumím.
  Čemu rozumím je to, že když jsme seděli s manželem na chodbě OSSZ a čekali na předvolání ke "komisi", objevil se zavalitý muž s velkými snad zlatými řetězy na krku, silně zapáchající kouřem a hospodou. Přišel pozdě, ale to nic neměnilo na věci, že ho již asi třikrát vyvolávali. Přišel houpajícím se suverénním krokem, velice vysmátý....byl v místnosti možná tak 5 minut a když vylezl, tak měl úsměv od ucha k uchu se slovy...."tak mám zase na 3 roky klid". Další byl mladý chlapec s maminkou, chlapec chodil po chodbě a brblal si něco...maminka říkala, že kluk fetuje a že je vyfetovanej a má důchod 3.stupně. Oba návštěvníci, o kterých se zmiňuji, byli romové. První možná někde pracoval (kdo ví), ale druhý do státní kasy ničím jistě nepřispěl. Ani si neumíte představit, jak nám bylo. Manžel byl v místnosti víc jak půl hodiny a důchod má snížený - to už jsem psala. Můj muž pracoval celý život a nakonec se doprošoval,...dnes se snaží i přes bolesti pracovat, ale špatná zkušenost a nespravedlnost v nás zůstává. Někdo je opravdu vážně nemocný, jak jsem si přečetla Vaše příspěvky, ale mám pocit, že se v našem státě stále upřednostňuje menšinová komunita, která umí víc řvát a ohánět se diskriminací. Náš stát tuto menšinu podporuje - a na to všichni hřeší. Kdo bere ohled na slušné lidi a pracující ? Nikdo - člověče, postarej se o sebe, jak umíš, Ale menšině se pomáhat přece musí !!!

 • 7. 8. 2017 9:29

  mutla (neregistrovaný) ---.kr-ustecky.cz

  Ještě dovětek - pracovní úraz si manžel nezpůsobil sám vlastní nešikovností, nebo neopatrností, ale vinou někoho, kdo měl zabezpečit v provozu fungující přístupovou cestu, kdy ji jiný zaměstnanec "zapomněl" překrýt tak, aby se po ní dalo bezpečně přejít. Místo toho víc jak metr hlubokou jámu jen překryl pár plechy a když manžel na ně stoupl, propadl se - štěstí, že používal helmu, jinak měl vejpůl i hlavu, Takto přišel o fungující nohu.... :-(

 • 7. 8. 2017 20:22

  Slusny clovek (neregistrovaný) 2607:fea8:555f:----:----:----:----:----

  Je mi vas vsech velmi lito, ale pokud nechodite k volbam a za svymi obvodnimi poslanci to resit anebo volite porad dokola ty spatne strany a lidi, pak asi nic nezmenite v tom systemu, kde zakony jsou nastaveny na korupci vseho druhu od statni moci az po toho obycejneho vykonavatele zkorumpovaneho posudkoveho lekare. Ti vsichni vcetne tech zkorumpovanych politiku a soudcu si zaslouzi defenestraci, coz prave stradajici lide a lide zijici s postizenim a nemocemi zapomneli, jak se da udelat i mirovou cestou.
  Zalozte si stranu socialne ohrozenych a postizenych obcanu, kde budou intergrovany vsechny socialne ohrozene skupiny vcetne nemocnych lidi, duchodcu, neuplnych rodin samozivitelu v kazdem meste pomoci zalozeni asociaci socialne ohrozenych obcanu a skupin, coz bude tvorit platformu pro politickou stranu socialne ohrozenych obcanu a jedine tak mate sanci zmenit system v zakonech a korupci jejich vykonavatelu tzn. Posudkovych lekaru, kteri rozhoduji o vasich zivotech zpusobem likvidacnim s usilim se vas zbavit prirozenou cestou tj Predcasnou smrti, abyste jim dale neprekazeli. Proste vase obcanska poslusnost geneticky zakodovana z doby komouse vas blokuje se chovat jako obcan zijici v demokraticke spolecnosti, kde statni vykonavatele demokraticke pravni spolecnosti slouzi vam obcanum, nikoliv statnimu aparatu a na nem prizuvujivich se parazitech v podobe satanistickych posudkovych lekaru a jejich zkorumpovanych politiku davajici milionove dotace bohatym podnikatelum propojenych se statni moci z vasich dani a s vasimi souhlasem, jelikoz jste si je zvolili a nikdy je nekontrolujete, co vam slibili a co vam poskytuji za vase hlasy a vase penize. Tomu se rika obcanska demokraticka spolecnost a je pouze ve vasi moci cokoliv v te vasi male zkorumpovane zemicce zmenit, kdyz si udelate asociace a stranu socialne ohrozenych obcanu, kterou si urcite, aby zastupovala vase zajmy ve vlade a spolecnosti.

 • 12. 8. 2017 14:46

  HANKA (neregistrovaný) ---.members.slavicin.unart.cz

  Dobrý den,

  přečetla jsem si několik příspěvků o ID.Já Vám napíši svůj příběh o žádostech ID v roce 1997 jsem byla operována pro hiatovou chorobu dvanácterníkového vředu a plastiky žaludku.
  Múj zdravotní stav byl pro lékaře uspokojivý,ale že jsem trpěla bolestmi kterými trpím do dneška nebrali na to zřetel.
  .Mám problém se přepravovat dopravními prostředky a proto jsem znevýhodněna se zařadit v pacovním procesu.K tomu se mi přidaly problémi s pohybovým ústrojím,nesmím zvedat těžké břemena pravou ruku mám málo funkční.V roce 2000 jsem si zažádala o ID a naše paní lékařka mi řekla že až přijdu bez ruky nebo nohy tak mi ID přizná.To jsem ale netušila že o našem stavu rozhoduje posudková lékařka která holdovala alkoholu a několikrát se léčila na protialkoholním v Kroměříži a přiznávala ID 3.ST.alkoholi­kům.Heslo lékařů znělo začněte pít důchod dostanete.Po několika letech jsem ID DOSTALA ZASLUHOU TOU ŽE PANÍ POSUDKOVÁ LÉKAŘKA byla opětovně v alkoholické léčebně a po ní podstoupila transplataci jater.Chtěla jsem si požádat o větší stupeń invalidity ale raději nebudu pokoušet osud aby mi ta samá paní posudková lékařka nesebrala i těch 4000,-které dostávám Při tom márně přemýšlím jak v okolí někteří ID 3.st.si mohou když jsou tak těžce nemocní přivydělávat v lesích na stavbách když já po větším úklidu v domácnosti se nemohu druhý den ani pohybovat.Mám taky malou zahradku pro radost a té se věnuji jenom po chvílkáh protože mi to zdravotní stav nedovoluje.Takže buď jsem invalidita který nemohu pracovat a nebo to mám bonus k přilepšení platu.Nechápu to a asi je pravdy trochu že když dáš máš,ale z čeho má dát ten když nemá.

 • 12. 8. 2017 14:48

  HANKA (neregistrovaný) ---.members.slavicin.unart.cz

  Dobrý den,

  přečetla jsem si několik příspěvků o ID.Já Vám napíši svůj příběh o žádostech ID v roce 1997 jsem bylaoperována prohiatovou chorobu dvanácterníkového vředu aplastiky žaludku.
  Múj zdravotní stav byl pro lékaře uspokojivý,ale že jsem trpěla bolestmi kterými trpím do dneška nebrali na to zřetel.
  .Mám problém se přepravovat dopravními prostředky a proto jsem znevýhodněna se zařadit v pacovním procesu.K tomu se mi přidaly problémi s pohybovým ústrojím,nesmím zvedat těžké břmena pravou ruku mám málo funkční.V roce 2000 jsem si zažádala o ID a naše paní lékařka mi řekla že až přijdu bez ruky nebo nohy tak mi ID přizná.To jsem ale netušila že onašem stavu rozhoduje posudková lékařka která holdovala alkoholu a několikrát se léčila na protialkoholním v Kroměříži a přiznávala ID 3.ST.alkoholi­kům.Heslo praktických lékařů znělo začněte pít důchod dostanete.Po několika letech jsem ID DOSTALA ZASLUHOU TOU ŽE PANÍ POSUDKOVÁ LÉKAŘKA byla opětovně v alkoholické léčebně a po ní podstoupila transplataci jater.Chtěla jsem si požádat o větší stupeń invalidity ale raději nebudu pokoušet osud aby mi ta samá paní posudková lékařka nesebrala i těch 4000,-které dostávám Při tom márně přemýšlím jak v okolí někteří ID3.st.si mohou když jsou tak těžce nemocní přivydělávat v lesích na stavbách když já po větším úklidu v domácnosti se nemohu druhý den ani pohybovat.Mám taky malou zahradku pro radost a té se věnuji jenom po chvílkáh protože mi to zdravotní stav nedovoluje.Takže buď jsem invalidita který nemohu pracovat a nebo to mám bonus k přilepšení platu.Nechápu to a jsem s dnešníh zákonů tak znechucena asi je pravdy trochu že když dáš máš,ale z čeho má dát ten když nemá.

 • 13. 8. 2017 10:14

  mitula 31 (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Když tady čtu některé osudy lidí, je mi až zle. Nepochopím, jak je možné, že alkoholici dostávají automaticky 3. stupeň, přičemž si svůj špatný zdravotní stav zapříčinili sami.(Nechápu, proč je vůbec alkoholismus kvalifikován jako nemoc - už to je chyba). Navíc při přiznání se zkoumá, zda se může zdravotní stav nějak zlepšit, v případě alkoholismu určitě, a to podstoupit protialkoholní léčení. V reálu to ale vypadá tak, že je toto léčení dobrovolné, tudíž jej může postižený kdykoliv dobrovolně ukončit. Pakliže to udělá, dle mého nemá nárok na žádný stupeň ID. To ale nikdo nebere na vědomí. Tak pro všechny, jistý můj rodinný příslušník má 3. stupeň ID právě na alkohol a ten činí 9860,- Kč. (Nikdo ho pít nenutí, ten alkohol si do krku lije sám !) Takže asi tímto stát chce říct, pokud chcete aspoň nějaké slušné peníze v ID, začněte s alkoholem a propijte se do toho 3 stupně.

 • 15. 8. 2017 16:57

  Riky (neregistrovaný) ---.57.75.135.mobile.3.dk

  Zdravím všechny,
  ta vyhláška je skutečně děsná, na důchod 3. stupně invalidity lze dosáhnout skutečně jen stěží. Pročtěte si to. Někdy stačí nesplnit jeden z bodů a snižují. Po roce 2010 takto ublížily desetitisícům lidí. Jedno z jaké kategorie. Pokud máte "blbou" diagnózu, u které se např. tabulkově udělal příliš velký skok mezi silou obtíží a procenty, je to děsné. Navíc mnohdy lékař neumí zprávu napsat dle nové vyhlášky a nějaké to slovíčko tam chybí a je ámen. Nemocní se z toho po té psychicky hroutí. Vždycky se nejdou a našli ulejváci, ale tahle vyhláška výrazně poškodila mnoho skutečně nemocných. V roce 2010 to chtěla skupina invalidů dát dokonce k Evropskému soudu, ale nenašli zřejmě dost sil.
  Nejde jen o to chtít pracovat či moci, ale také o to těm nemocným tuto práci případně zajistit.
  V diskuzi se tu lidé napadají, ale většinou nemocní brečí bohužel oprávněně.
  Hlavně, že se jinak všude krade ve státě naveliko... Příjmy poslanců, jejich sekretářek, Bakalové, všimné, výsluhy ve 40 pro vybrané skupiny lidí, platy vybraných skupin státních zaměstnanců a na invalidech a jejich neštěstí se ušetří pár drobných... styď se státe Český!!!
  Jana Svobodová

 • 26. 2. 2018 18:24

  Lenuša (neregistrovaný) ---.pancake.cz

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, momentálně jsem v ID 3. Stupně . Od dubna 2017. Jsem po těžké Leukémii 3. Stupně která mi zasáhla 75-80% plic ,. Jsem 6 měsíc po ukončené léčbě a nyní mám jit znova před komisi ohledně důchodu . Bohužel nejsem schopna pracovat , díky nefunkčnosti plic jsem brzy unavená , kvůli nemoci dochazim i na psychiatrii a k psycholozce, mívám těžké deprese i úzkostné stavy a kvůli tomu musím užívat antidepresiva. Chci se zeptat myslíte ze mi bude důchod snížen ? Nedokážu si prectavit ze bych měla jít někam pracova poněvadž vím ze i hloupé domácí práce mě vyčerpaji na tolik ze hned po nich musím odpočívat , Dekuji za odpověď

 • 3. 5. 2018 1:15

  Nataša (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Dobrý den,dnes jsem byla u posudkoveho lékaře Mudr.krutsky Jaroslav a ten mně jen urážel že nemám jíst abych zhubla a že se rozhodne jestli vůbec mi nechá 1.stupeň ,zhoršil se mi zdravotní stav beru tenofovir na hepatitidu b kterou mi způsobily po operaci v roce 1989 a teď mám více zdravotních problémů .nakonec mi řekl že nechodím na obezitologii a proto mi sebere důchod ,jenže na obezitologii sem chodila ale už nemůžu protože obezitologie je ve stejné nemocnici kde mi dodělali mého tatínka a já tam prostě nemůžu chodit mám z toho trauma .co je to za jednání takového doktora když mně ponizuje a ještě se mi smál do obličeje tak on může ? Nedivím se že občas lidi vyjíždějí po nich když je takto uráží,kdybych neměla přítele a mámu tak bych tu na tom světě nechtěla být nikoho nic nezajímá

 • 29. 10. 2018 7:39

  Berča (neregistrovaný) ---.unet.cz

  Mám za sebou rakovinu děl. čipku, operace,vše zenské vybráno . Po operaci,uz není vše jak by mělo být. Nefunguju fyzicky ani psychicky jako dřiv. Důchod po 2 letech ze 3 na 1, a to mi ho chtěla vzít úplně. Chodim na pravidelne kontroly a lékař na neuroloii se divil,z jakeho důvodu mi ho snížili. Pani doktorka na posudkovem,mi řekla, že jsem vylečena. Nechala mně 1 st. díky karpálům a břišní kyle,kterou nechtějí operavat,jedině až v ohrožení života, protože mám plné bricho srustu po operaci. Jsem ráda že je vše za mnou ,ale nejde fakt fungovat jako dřív

 • 5. 2. 2019 21:51

  Honza678 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Koukám, že mnoho lidí má stále pocit, že "invalidita" nutně musí znamenat fyzické postižení, což je samozřejmě naprostá blbost. Psychické problémy mohou bez problémů několikanásobně předčít problémy fyzické, ale to prostě člověk, který nikdy nezažil těžké deprese, schizofrenii, panickou poruchu, apod.. prostě nikdy nepochopí. Btw. problémem pak vůbec není práce sama o sobě, ale často zejména ohromný stres, který je dnes téměř všudypřítomný, stále větší tlak na výsledek za čím dál tím kratší časový úsek (avšak za stejnou mzdu samozřejmě), napjaté vztahy na pracovišti, kde jsou lidé systémem stavěni jeden proti druhému, a jdou si vyloženě po krku. O nějaké kolegialitě a parťáctví dnes často nemůže být ani řeč - termín "práce v týmu" je dnes jen oblíbené stupidní klišé. Rozčilovat se, že člověk s ID jezdí na chalupu, kde fyzicky maká od rána do večera, nebo že si dá pivo, je tedy naprostá pitomost.. to na jeho zdravotním stavu nic nemění. Pak naříklad tři dny téměř nespí, má hrůzu chodit do větší společnosti, užívá hromadu léků s mnoha nežádoucími vedlějšími účinky, apod.. Sám se mnoho let potýkám s epilepsií, která přináší omezení, ale mohu jednoznačně říci, že mým primární problém nejsou záchvaty samotné, ale právě psychické problémy, které jsou s nemocí velmi úzce provázány..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).