Hlavní navigace

Názory k článku Kdy odpovídá škola za poškození zdraví vašeho dítěte?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 6. 2019 12:47

  thr

  Z osobní zkušenosti (sám jsem pro změnu těžký astmatik) musím potvrdit, že se tělocvikáři leckdy chovají jako naprostí hlupáci a jsou schopni žáka, který nezvládá, i dost nechutně tlačit do další zátěže a vůbec jim nedochází, že to může skončit i velmi špatně.
  Hlavní problém je právě s delšími běhy, to u astmatu, ale i právě chorob srdce působí zátěž větší než by se zdálo a když už se na to dotyčný necítí, tak se zkrátka musí vydýchat a uklidnit, tlačit to "na sílu" moc nejde.
  Přitom to vůbec neznamená, že dotyčný žák se tělocviku vyhýbá celkově, já jsem například byl ve většině disciplín spíš nadprůměrný, jen jsem prostě naprosto nedal běh nad řekněme 500m... Po čase jsme se s učiteli nějak dohodli a byl klid, před tím to ale bylo místy dost vyhrocené.

  Popis případu "po pěti kolech tvrdil, že nemůže, ale učitel ho s tím poslal do pryč" je mi až příliš povědomý a upřímně je pro mne dotyčný tělocvikář za tu zdravotní újmu plně zodpovědný a vedle odškodného bych tady viděl zcela na místě i jeho trestní zodpovědnost :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).