Hlavní navigace

Názor k článku Kdo a proč je nekalou konkurencí na trhu práce? od Jarmila - Asi tak nějak. Stěhovat za prací se můžete,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2009 19:48

    Jarmila (neregistrovaný)
    Asi tak nějak.
    Stěhovat za prací se můžete, pokud jste sami. Pokud máte rodinu a nedejbože děti, může se stát, že vy se chcete odstěhovat za prací do Tramtárie, ale váš partner/ka by přitom přišli o práci nebo ji v místě, kde ji seženete vy, prostě neseženou. Pokud máte děti předškolního věku, zamená to, že pro dítě nemusíte sehnat školku (do školy vám dítě ze zákona vzít musí. Další problémy jsou s dětmi na střední škole, ty musejí změnit obor studia, dojíždět nebo být přes týden an interátě), takže jeden z rodičů musí zůstat doma, nebo si pořídíte placené hlídání, ale na to zase musíte vydělat. Řadě lidí se takto rodiny rozpadly (dříve: vojáci z povolání, montéři na montážích, patří sem i řidiči z povolání a jiné profese). Takže stěhovat se za prací = v drtivé většině znamená odstěhovat se do velkého města, tam mají většinou šanci oba partneři.

    A ještě jedna poznámka: velkou konkurencí na trhu práce jsou i pracující důchodci (dříve zvaní PRDUCH - PRacující DUCHodce). Mají své jisté, tedy plný důchod, a k tomu pracují na dohodu o provedení práce, kde je jim formálně vykázáno 10 odpracovaných hodin/měsíc, tak aby to nepřekročilo 150 hodin/rok. Jsou levnější o sociální a zdravotní pojištění. Oni díky tomu mají o pár šprdlů vyšší plat, jejich zaměstnavatel vyšší zisk.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).